PREMIERA

2003.12.22

CANAL+ PREMIUM

SPIRALA

Rasen

Japonia, 1998

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 98 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Sequel legendarnego "Kręgu" Hideo Nakaty. Kolejna opowieść dla widzów o mocnych nerwach o zbierającej śmiercionośne żniwo kasecie wideo.

Patolog Mitsuo Andou (Koichi Sato) jest zaszokowany, gdy dowiaduje się czyje ciało leży na jego stole w prosektorium. Okazuje się, że zmarłym jest jego kolega z czasów nauki w Akademii Medycznej Ryuji Takayama (Hiroyuki Sanada). Zdziwienie Mitsuo rośnie jeszcze bardziej, gdy odkrywa tajemniczy guz na szyi nieżyjącego przyjaciela. Po dokładnej sekcji zwłok znaków zapytania jest więcej. Patolog razem ze swoim partnerem Miyashitą zaczynają badać okoliczności śmierci Takayamy. Przy okazji odkrywają, że w zbliżonym czasie i podobnych okolicznościach zmarło czterech nastolatków. W końcu Andou dochodzi do wniosku, że wszystkie ciała zaatakował ten sam niecodzienny wirus. Wkrótce potem dziennikarz Yoshino (Yutaka Matsushige) ujawnia informację o tajemniczej dziewczynie Sadako Yamamura (Hinako Saeki) i kasecie niosącej śmierć swoim widzom. Andou, który niedawno przeżył stratę jedynego dziecka, nie zależy mu już na życiu. W związku z tym postanawia obejrzeć kasetę.

Seria powieści grozy Koji Suzuki doczekała się już kilku ekranizacji. "Rasen" jest trzecią zrealizowaną w rodzinnym kraju pisarza. Producenci zachwyceni sukcesem "Kręgu" postawili go zdyskontować kręcąc jednocześnie dwa sequele. Historia opowiedziana przez JOJI JIDA jest więc kontynuacją wydarzeń z "Kręgu" i toczy się równolegle z akcją "Kręgu 2".

WASZE OPINIE

The Ring

To nie do końca prawda.Spirala wydana w 1998 roku była totalną porażką,w japoni zbierała same negatywne recenzje.Hideo Nakata postanowił zrobić Ring 2 by wszyscy zapomniali o tym filmie i tak się stało.Rasen był wydany o wiele wcześniej niż Ring 2 i był drugą produkcją.Ale i tak super,że puszczacie ten film,bo Spirala jest zupełnie niedostępna u nas.Obejrzałem już wszystkie części Ringu i teraz poluje na koreański Ring Virus.

ola

Ze wszystkich sequeli, które widziałam ten jest zdecydowanie najbardziej absurdalny. Matko, czego ci Japońcycy nie wymyślą!
SPIRALA
reżyseria:
Japonia, 1998
Sequel legendarnego "Kręgu" Hideo Nakaty. Kolejna opowieść dla widzów o mocnych nerwach o zbierającej śmiercionośne żniwo kasecie wideo.
horror
SPIRALA
2,7 5 1 3