PREMIERA

2003.08.20

CANAL+ PREMIUM

SPOKOJNIE, TATUŚKU!

Parenthood

USA, 1989

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 118 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Historia czterech rodzin, pełna wygłupów i dowcipów kryjąca jednak pod tą wesołkowatą maską kilka gorzkich prawd, które zbyt często nam umykają.

Steve Martin gra Gila Buckmana, ojca zdecydowanego wychować swoją trójkę dzieci na porządnych ludzi, czyli zupełnie inaczej niż własny rodzic (Jason Robards) wychowywał jego samego. Aby osiągnąć ideał ojca odpowiadający tym wyobrażeniom, Gil poświęca swoje zawodowe ambicje, co sprawia, że jego żona Karen (Mary Steenburgen) zmuszona jest oszczędzać każdy grosz. Steve Martin jest doprawdy doskonały gdy miota się pomiędzy czułością a wściekłością z powodu swoich niepowodzeń.

Inne kłopoty ma siostra Gila Helen (Dianne Wiest), która po rozwodzie musi coraz częściej sięgać po wibrator. Takich problemów nie ma jej szesnastoletnia córka Julie (Martha Plimpton) prowadząca aktywne życie miłosne z zawsze napalonym narzeczonym. Dewiza Julie brzmi: "Myślę, że ktoś w tym domu powinien mieć seks z czymś, co nie jest na baterie."

W trzeciej familii założonej przez kolejną siostrę Gila (Harley Kozak) problem polega na tym, że odkąd pojawiło się dziecko, małżonkowie w ogóle nie mają czasu dla siebie.

I wreszcie czwarty z tego klanu, braciszek Larry (Tom Hulce), który zaskakuje wszystkich przyprowadzając do domu syna z nieprawego łoża, To jeszcze byłoby do zniesienia, rzecz w tym, że dzieciak jest czarny.

Tyle kłopotów w jednej rodzinie, a wszystko przez ojca, który nie miał czasu i chęci zająć się wychowaniem potomstwa.

WASZE OPINIE

koncio

Jak na komedię (a tego po Stevie Martinie można byłoby się spodziewać) to dosyć poważny film. W pewnym momencie przestajesz się śmiać a zaczynasz zastanawiać.
SPOKOJNIE, TATUŚKU!
reżyseria:
USA, 1989
Historia czterech rodzin, pełna wygłupów i dowcipów kryjąca jednak pod tą wesołkowatą maską kilka gorzkich prawd, które zbyt często nam umykają.
komediodramat
SPOKOJNIE, TATUŚKU!
4,2 5 1 5