PREMIERA

2012.11.14

CANAL+ PREMIUM

Spotkanie

Collaborator

USA/Kanada, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 83 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Popularny niegdyś nowojorski dramaturg Robert Longfellow (Martin Donovan) przeżywa twórcze i emocjonalne załamanie z powodu problemów z nową sztuką. Zostawiając żonę Alice (Melissa Auf Der Maur) i dzieci, wyrusza do matki do Los Angeles.

Na miejscu spotyka starych znajomych: dawną sympatię Emmę Stiles (Olivia Williams), aktorkę która zawdzięcza karierę występom w jego dramatach oraz nieobliczalnego sąsiada Gusa Williamsa (David Morse). Któregoś dnia, zmusiwszy dramatopisarza do wypicia kilku piw i wypalenia trawki, Gus terroryzuje go pistoletem i zatrzymuje jako zakładnika. Policja otacza dom, a "uprowadzeniem" zaczynają interesować się reporterzy. Rad nie rad, Robert zostaje niespodziewanie bohaterem prawdziwego medialnego cyrku.

"Spotkanie" to autorskie przedsięwzięcie MARTINA DONOVANA, aktora znanego z ról w takich produkcjach, jak "Abecadło mordercy", "Udręczeni" czy serial "Trawka". Donovan podjął się nie tylko reżyserii, ale także napisania scenariusza oraz wcielenia się w głównego bohatera, będącego zresztą jego alter ego. - Przez całe życie się bałem - wyznaje w szczerej rozmowie autor "Spotkania". - Jestem bardzo bojaźliwą, niepewną siebie osobą. Tworzenie tego filmu - reżyseria, pisanie scenariusza, gra w nim - stały się dla mnie prawdziwą przemianą. Wszystkie twórcze impulsy życia i sztuki są wyrazem mojego rozwoju. Oto więc opowieść o mnie samym" - mówił. Ten nietuzinkowy, skonstruowany na kształt jednoaktowej sztuki komediodramat już podczas europejskiej premiery na festiwalu w Karlowych Warach wzbudził sensację, a Donovana uhonorowano wówczas nagrodą specjalną. "Z jednej strony to mroczna, zabawna tragedia, z drugiej ciekawy esej autora na temat jego własnego fachu" - wyrokował recenzent magazynu "Village Voice" Chris Packham. Sukces filmu nie byłby możliwy bez świetnej obsady, w której obok samego Donovana wystąpili m.in. dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy David Morse ("Obsesja", "Zielona mila", "The Hurt Locker - W pułapce wojny"), Olivia Williams ("Była sobie dziewczyna", "Autor widmo") oraz znana wokalistka rockowa Melissa Auf Der Maur.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

Arkon

Kolejna miła niespodzianka w listopadzie(genialny filmowo miesiąc!). Gdyby nie C+ nie miałbym okazji do poznania tego naprawdę dobrego filmu. Mimo, że opowiada o dramatycznych wydarzeniach można go nazwać dramatem psychologicznym. Świetne, kameralne dzieło przez duże D, gorąco polecam!
Spotkanie
reżyseria:
USA/Kanada, 2011
Popularny niegdyś nowojorski dramaturg Robert Longfellow (Martin Donovan) przeżywa twórcze i emocjonalne załamanie z powodu problemów z nową sztuką. Zostawiając żonę Alice (Melissa Auf Der Maur) i dzieci, wyrusza do matki do Los Angeles.
komediodramat
Spotkanie
3,5 5 1 2