PREMIERA

2014.08.16

CANAL+ PREMIUM

Spring Breakers

USA, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

Ocena filmu

0.00

Opis

Satyra na świat rządzący się prawami współczesnej popkultury. W rolach głównych James Franco, Selena Gomez i Vanessa Hudgens.

Brit (Ashley Benson), Candy (Vanessa Hudgens), Cotty (Rachel Korine) i Faith (Selena Gomez) przyjaźnią się od lat. Razem chodzą do college'u i wspólnie zamieszkują pokój w akademiku. Marzą o tym, by podczas wiosennych ferii porządnie zaszaleć, ale najpierw muszą na to zdobyć środki. W tym celu dokonują napadu na restaurację. Kiedy zostają aresztowane, kaucję wpłaca za nie nieznajomy, który trudni się sprzedażą narkotyków i broni. Pod skrzydłami rappera Aliena (James Franco) dziewczyny fundują sobie tydzień, w którym przekraczają granice nieprzekraczalne.

"Spring Breakers" to opowieść o dziewczynach, dla których mottem życiowym jest dobra zabawa. Ciąg imprez, niewiarygodnych pomysłów i nieposkromionej fantazji prowadzi je na drogę bezprawia. W filmie w zupełnie nowej odsłonie zagrały idolki amerykańskich nastolatków: Selena Gomez i Vanessa Hudgens, które nadały nowe znaczenie określeniu "dziewczyny bez hamulców". Gomez zasłynęła rolą Alex Russo w wyróżnionym nagrodą Emmy serialu "Czarodzieje z Waverly Place" (2007-2012). Hudgens jest znana jako Gabriella Montez z trzech produkcji Disneya "High School Musical". Na planie młodym aktorkom partneruje James Franco.

Film napisał i wyreżyserował HARMONY KORINE, autor "Dzieciaków" (Kids) i "Skrawków" (Gummo), reżyser "Juliena Donkey-Boya" z 1999, pierwszego amerykańskiego i szóstego w ogóle filmu zrealizowanego według założeń manifestu Dogma 95. Jedną z głównych ról zagrał w nim Werner Herzog. W 2007 roku, po doświadczeniach z telewizją, wideoklipami i dokumentem, Korine powrócił do kina, reżyserując "Pana Samotnego" (Mister Lonely) o ludziach przebierających się za znane osobistości. W 2009 zrealizował nagrodzony na Copenhagen Film Festival "Trash Humpers". W "Spring Brakers" reżyser porywa zawrotnym tempem, świetną muzyką Cliffa Martineza ("Drive", "Solaris") i DJa Skrillexa oraz obrazem, od którego nie można oderwać wzroku. "Spring Breakers" było objawieniem Festiwalu w Wenecji, gdzie "jak żaden inny film, wyjątkowo pogodził publiczność w zachwycie" - pisano na Stopklatce. Barbara Hollender z "Rzeczpospolitej" podziwiała "feerię barw, muzykę, lekkość i nieprawdopodobną energię" filmu.
Spring Breakers
reżyseria:
USA, 2012
Satyra na świat rządzący się prawami współczesnej popkultury. W rolach głównych James Franco, Selena Gomez i Vanessa Hudgens.
dramat
Spring Breakers
3,5 5 1 20