2014 LOMA NASHA FILMS-VENDREDI FILM-TF1 DROITS AUDIOVISUELS-UGC IMAGES FRANCE 2 CINÉMA-ORANGE STUDIO

PREMIERA

2015.05.26

CANAL+ FILM

Spuścizna

Les heritiers aka Once In a Lifetime

Francja, 2014

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: dramat

Ocena filmu

0.00

Opis

Oparta na faktach historia nauczycielki, której udaje się zachęcić klasę do pracy przy wspólnym projekcie, który nadaje niektórym z uczniów nowy sens w życiu.

Druga klasa w liceum Blum w Créteil na przedmieściach Paryża jest uważaną za jedna z najgorszych. Pochodzący z różnych środowisk i kultur uczniowie nie akceptują zasad, są więc trudni do opanowania, a ich ogólny poziom na każdej płaszczyźnie jest niski. Nauczycielkę historii Anne Gueguen (Ariane Ascaride) martwi wszechogarniający studentów materializm, brak ambicji i jawna wrogość między niektórymi z nich. Postanawia postawić przed klasą wyzwanie. Chce ich zmobilizować do wspólnej pracy w ramach przygotowania projektu na krajowy konkurs o dzieciach i nastolatkach w hitlerowskich obozach koncentracyjnych. Poświęca temu projektowi cała swoją kreatywność, wolę i czas. Zdaje sobie sprawę, że nie zmieni niektórych dzieci, ani otaczającego je świata. Ale ma nadzieję, że zmotywuje je na tyle, że otworzą się na siebie i być może odnajdą jakąś życiową prawdę.

Współautorem scenariusza do filmu jest Ahmed Drame, uczeń klasy, o której mowa w filmie. Ahmed opisał wydarzenia z 2009 roku stawiając w centrum wydarzeń swoją nauczycielkę Anne Gueguen, w którą wcieliła się Ariane Ascaride, aktorka czterokrotnie nominowana do Cezara (wygrana za film "Marius i Jeanette") i dwukrotnie do Europejskiej Nagrody Filmowej. Sam Drame zagrał w "Spuściźnie" jedną z głównych ról, zdobywając za nią nominację do Cezara w kategorii najbardziej obiecujący aktor.
Spuścizna
Francja, 2014
Oparta na faktach historia nauczycielki, której udaje się zachęcić klasę do pracy przy wspólnym projekcie, który nadaje niektórym z uczniów nowy sens w życiu.
dramat
Spuścizna
4,0 5 1 27