Paramount Pictures

PREMIERA

2004.09.26

CANAL+ PREMIUM

STAR TREK: POKOLENIA

Star Trek Vii: Generations

USA, 1994

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film science fiction

czas trwania: 113 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pierwszy rejs statku kosmicznego "Enterprise" przebiega nie bez problemów. Na jego pokład trafiają pasażerowie dwóch transportowców, które rozbiły się podczas zderzenia.

Dużą grupę ludzi udaje się ocalić, ale w czasie akcji ratunkowej ginie kapitan statku James T. Kirk (William Shatner). Prawie osiem dekad później "Enterprise" wyrusza w kolejną podróż. Tym razem statkiem dowodzi kapitan Jean-Luc Picard (Patrick Stewart). W jego stałej załodze są: komandor William T. Riker (Jonathan Frakes), porucznik Geordi LaForge (LeVar Burton) i android - porucznik Data (Brent Spiner). Ale i ta wyprawa okazuje się pechowa. "Enterprise" ratuje tym razem tajemniczego naukowca - dr Toliana Sorana (Malcolm McDowell). Żaden z członków załogi nie wie, że Soran chce się dostać do nieznanego wymiaru - Nexusa. Można tam jednak dotrzeć tylko kosztem zniszczenia całej galaktyki. Zakładnikiem Sorana zostaje kapitan Picard. Załoga "Enterprise" musi odkryć tajemnicę broni Romulan, mogącej zniszczyć wszystkie gwiezdne systemy, ale nie potrafi pomóc swojemu dowódcy. Nieoczekiwanie z impasu wybawia go zmarły kapitan Kirk.

Kolejna kinowa wersja legendarnego serialu telewizyjnego "Star Trek". W "Star Trek: Pokolenia" spotyka się przed kamerą dwóch kapitanów "Enterprise": Kirk z oryginalnego serialu "Star Trek" i Picard z wersji kinowej. W ich postaci wcielili się William Shatner ("Miss agent", "American Psycho 2") i Patrick Stewart ("Jeffrey", "X-Men"). Poza tym w obsadzie znaleźli się znani z poprzednich części: Brent Spiner ("Fenomen", "Dzień niepodległości"), LeVar Burton ("Ali", serial "Korzenie") oraz Jonathan Frakes ("The Doctors", "Falcon Crest") mający w reżyserskim dorobku również niektóre części "Star Trek". W drugoplanowej roli pojawia się Malcolm McDowell, który przeszło trzy dekady temu zdobył ogromną popularność dzięki kreacji w "Mechanicznej pomarańczy" Stanleya Kubricka. Wystąpił też w filmach, tj. "Szczęśliwy człowiek", "Szpital Brytania", "Ludzie-koty", "Błękitny grom", "Gracz", "Mr. Magoo" i "Hidalgo - Ocean ognia". Dużym walorem filmu są efekty specjalne stworzone przez legendarną Industrial Light & Magic.

WASZE OPINIE

slawmac

Przychylam się do poprzednich wypowiedzi, to jeden z lepszych , o ile nie najlepszy, film z tego gatunku, osobiście chciałbym zwrócić uwagę na to że w tej części występują, oprucz kluczowych dla tego filmu aktorów takrze Whoopi Goldberg i Malcom Macdowell, co już jest sukcesem tej części. Mam nadzieję że telewizja canal+ nie poprzestanie na tych dwóch filmach z serri które aktualnie pokazuje.

marii

To prawda , zaden z innych kanałów tv nie emitowal tyle tego znakomitego filmu a moze i serial sie pojawi???

BARDOS

KOLEJNY ŚWIETNY FILM Z ODWIECZNEJ SAGI STAR TREK.JEDYNY FILM JAKI DO TEJ PORY NIE BYŁ MI ZNANY.MAM NADZIEJĘ ŻE CANAL PLUS PRZYPOMNI WIDZOM SERIALE Z TEJ SERII . CZEKAM NA TO Z NIECIERPLIWOŚCIĄ.
STAR TREK: POKOLENIA
reżyseria:
USA, 1994
Pierwszy rejs statku kosmicznego "Enterprise" przebiega nie bez problemów. Na jego pokład trafiają pasażerowie dwóch transportowców, które rozbiły się podczas zderzenia.
film science fiction
STAR TREK: POKOLENIA
4,6 5 1 38