PREMIERA

2008.08.26

CANAL+ PREMIUM

STARA MIŁOŚĆ NIE RDZEWIEJE

Fast Track/The Ex

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Tom (Zach Braff) jest kucharzem, mającym stałe problemy z utrzymaniem pracy. Narodziny dziecka zmuszają go do poszukania innego zajęcia. Dostaje propozycję od teścia (Charles Grodin), by spróbować sił w prowadzonej przez niego agencji reklamowej.

Wraz z kochającą żoną (Amanda Peet) i dzieckiem, Tom opuszcza Nowy Jork i udaje się w rodzinne strony Sofii, do Ohio. W nowym biurze nie potrafi się odnaleźć. Nieustannie wchodzi w konflikt z poruszającym się na wózku inwalidzkim szefem (Jason Bateman), który nie dość, że nie daje się lubić, to jeszcze jako kolega Sofii ze szkoły miał z nią kiedyś krótki romans. Z czasem Tom przekonuje się, że Chip wykorzystuje niepełnosprawność zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Grając na współczuciu w przebiegły sposób manipuluje wszystkimi wokół, a co gorsza próbuje zbliżyć się do Sofii. Tom jest całkowicie bezsilny, bo jakakolwiek próba przeciwstawienia się Chipowi kończy się oskarżeniem o niewrażliwość i brak taktu.

JESSE PERETZ, rockman i twórca wideoklipów (m.in. nagroda Grammy za teledysk "Foo Fighters"), w swoim trzecim filmie długometrażowym sięga po konwencję komediową z dodatkiem czarnego humoru i politycznej niepoprawności. Peretz buduje film na antypatycznych egoistach, na czele z głównymi bohaterami. Toma zagrał Zach Braff, aktor, któremu popularność przyniosła rola początkującego doktora J.D. w serialu komediowym "Hoży doktorzy", a także reżyser, scenarzysta i producent, twórca kinowego przeboju "Powrót do Garden State" z Natalie Portman. W roli niepełnosprawnego Chipa wystąpił Jason Bateman, jeden ze specjalistów drugiego planu, laureat Złotego Globu za udział w serialu "Arrested Development". Widzowie pamiętają go m.in. z komedii "Sztuka zrywania", w której zagrał u boku Vince'a Vaughna i Jennifer Aniston czy "Asa w rękawie". Wystąpił również w nominowanej za scenariusz do Oscara niezależnej komedii "Juno", a także u boku Willa Smitha u "Hancocku". W komedii Peretza w roli teścia Toma pojawił się na ekranie po raz pierwszy od 13 lat Charles Grodin ("Beethoven"), któremu partnerowała w roli żony dawna muza Woody'ego Allena - Mia Farrow.

WASZE OPINIE

Renu

Film mnie nie rozczarował, bo i nie spodziewałem się wielkiego widowiska.
Ot, kolejna dość konwencjonalna komedia "trochę" romantyczna.
Na plus sceny z biura firmy reklamowej, bo momentami całkiem zabawne a momentami dość prawdziwe. Sceny z rzucaniem piłki są niemal żywcem wyjęte z Dilberta i to uważam za duży walor tego filmu.
Dla amatorów...

majsterek

Bardzo podobała mi się postawa Sofii, w większości głupkowatych komediach romantycznych miłość głównego bohatera to pinda, która przy pierwszej lepszej kłótni to innego faceta. Natomiast w The Ex mamy do czynienia z bardzo fajną bohaterką, która wie czego chce i jest wspierającą kobietą ;)

Gdybym był na miejscu Toma nie starałbym się współzawodniczyć z Chipem przed własną żoną, bo jeżeli byłaby taka potrzeba, to znaczy, że kobieta nie jest warta zachodu (nie chcę, żeby ktoś to odebrał w jakiś seksistowski sposób, bo to oczywiście działa w dwie strony)

Sam film jest całkiem niezły, poprawia humor, jest bardzo łatwy w odbiorze i w paru momentach naprawdę mnie rozśmieszył.

arkadius86

a jak dla mnie to niesmaczne kino. Zbyt dosłowne niektóre dialogi, jak te podczas porodu filmowej Sofii. Amerykańska komedia i dobry humor to pojęcia, które rymują się niezwykle rzadko. W każdym razie kino wrażenia nie robi. Chociaż zgodzę się z przedmówcą, że to tylko komedia romantyczna i swoją rolę prawdopodobnie spełnia. Jak to zwykli recenzować często krytycy filmowi, " dla miłośników gatunku..." ;-)
STARA MIŁOŚĆ NIE RDZEWIEJE
reżyseria:
USA, 2006
Tom (Zach Braff) jest kucharzem, mającym stałe problemy z utrzymaniem pracy. Narodziny dziecka zmuszają go do poszukania innego zajęcia. Dostaje propozycję od teścia (Charles Grodin), by spróbować sił w prowadzonej przez niego agencji reklamowej.
komedia romantyczna
STARA MIŁOŚĆ NIE RDZEWIEJE
4,1 5 1 8