Fox

PREMIERA

2009.01.28

CANAL+ PREMIUM

STRAŻACKI PIES

Firehouse Dog

USA/Kanada, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film familijny

czas trwania: 107 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pies Reks, czworonożna gwiazda filmowa, jest znany w całym Hollywood z niezwykłych wyczynów kaskaderskich, ale także trudnego charakteru i skłonności do kapryszenia. Jego kariera kończy się nagle, gdy podczas kręcenia sceny skoku ze spadochronem przypadkiem wypada z samolotu i zostaje uznany za zmarłego.

Ponieważ wypadek kończy się dość miękkim lądowaniem, Reks uchodzi z życiem. Wiedzący niewiele o tym, czym jest pieskie życie, osamotniony w całkowicie obcej okolicy ledwo umyka rakarzowi. Na szczęście spotyka młodego wagarowicza Shane'a (Josh Hutcherson), który jest synem Connora Faheya (Bruce Greenwood), komendanta pobliskiej podupadającej straży pożarnej. Reks zostaje zwerbowany do pracy w jednostce. Kudłatemu gwiazdorowi, przywykłemu do hollywoodzkiego splendoru i wygody, przystosowanie się do nowych warunków nastręcza nie lada problemów.

"Strażacki pies" to sympatyczna komedia familijna nie tylko dla miłośników czworonogów. Pomysł na film, będący przy okazji złośliwą satyrą na Hollywood i przysłaniający rzeczywistość gwiazdorski status, narodził się w głowie Claire-Dee Lim. Młoda reżyserka filmów niezależnych zaraziła nim dawnych znajomych ze szkoły filmowej, producentów i scenarzystów Mike'a Werba i Michaela Colleary'ego, mogących pochwalić się wspólnymi scenariuszami do "Bez twarzy" i "Lary Croft - Tomb Raider". Kiedy Werb zgłosił się z propozycją wyreżyserowania filmu do trzykrotnego zdobywcy Emmy, doświadczonego specjalisty od seriali TODDA HOLLANDA (odcinki seriali "Przyjaciele", "Felicity", "Miasteczko Twin Peaks"), ten będąc właścicielem i miłośnikiem psów, nie mógł odmówić.

Oczywiście największym wyzwaniem projektu było znalezienie odpowiedniej rasy odtwórców tytułowej roli. Po konsultacjach z ekspertami zdecydowano się na irlandzkie teriery. Aby nadmiernie nie eksploatować zwierząt, rola Reksa miała czterech psich wykonawców-debiutantów, których doglądała znana filmowa treserka Ursula Brauner. Oprócz psa należało jeszcze znaleźć odpowiedniego chłopca do roli Shane'a. Za namową wytwórni reżyser wybrał się na plan filmu "RV: szalone wakacje na kółkach", aby spotkać się z Joshem Hutchersonem, młodym ale już doświadczonym aktorem dziecięcym, który ma w dorobku role w takich hitach, jak "Most do Terabithii" i "Ekspres polarny". Partnerował mu jako ojciec zauważony dzięki kreacji Johna F. Kennedy'ego w dramacie "Trzynaście dni" Bruce Greenwood, znany także m.in. z roli Benvolia w adaptacji "Romea i Julii" Buza Luhrmanna.

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Historyjka prosta jak drut, która chociaż trwała niespełna 100 minut dłużyła się niemiłosiernie. Od samego początku wiadomo było jak cała opowieść się skończy, gdyż scenarzyści nie popisali się innowacyjnością. Kalka goni kalkę. Główny motyw, który kieruje "Strażackiego psa" jest niestety tak sztampowy, że nic odkrywczego tu nie znajdziemy. Psia gwiazda, która "uczy" się normalnego życia plus chłopak, który pod wpływem owego futrzaka ulega przemianie wewnętrznej. A żeby było ciekawiej, oprócz wątków stricte komediowych i umoralniających dodano sensacyjny ( wykrycie i schwytanie podpalacza). Kto lubi humor, w którym psy puszczają bąki i wykonują ekwilibrystykę a la "Matrix" będzie usatysfakcjonowany. Reszta szybko się znudzi. Odradzam z czystym sumieniem.

Sowarek

Nie powiem spodobał mi się. Ma w sobie to coś. ;)

majsterek

Film świetny, wzruszający i zabawny. Polecam dla całej rodziny !!!
STRAŻACKI PIES
reżyseria:
USA/Kanada, 2007
Pies Reks, czworonożna gwiazda filmowa, jest znany w całym Hollywood z niezwykłych wyczynów kaskaderskich, ale także trudnego charakteru i skłonności do kapryszenia. Jego kariera kończy się nagle, gdy podczas kręcenia sceny skoku ze spadochronem przypadkiem wypada z samolotu i zostaje uznany za zmarłego.
film familijny
STRAŻACKI PIES
4,0 5 1 34