PREMIERA

2011.10.08

CANAL+ PREMIUM

StreetDance 3D

Wlk.Brytania, 2010

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film obyczajowy/muzyczny

czas trwania: 94 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Carly (Nichola Burley) tańczy w londyńskiej streetdance'owej grupie Jay 20, prowadzonej przez jej charyzmatycznego chłopaka Jaya (Ukweli Roach).

Ekipa awansuje do finału mistrzostw Wielkiej Brytanii. Na krótko przed decydującą rozgrywką Jay niespodziewanie zrywa z Carly i odchodzi z grupy. Dziewczyna, choć przybita, postanawia, że zastąpi ekschłopaka i powiedzie zespół do zwycięstwa. Tymczasem tancerze tracą miejsce do prób. Nie mogąc znaleźć nic w zasięgu swoich możliwości finansowych, godzą się na współpracę ze szkołą baletową. Zgodnie z umową street dancerzy mają zaangażować do układu na finałową walkę kilku tancerzy baletowych, by nauczyli się czegoś nowego. Z początku współpraca dwóch odmiennych grup tanecznych nie układa się pomyślnie. Ekipę Carly dodatkowo zbija z nóg informacja, że Jay ich zdradził i przeszedł do najgroźniejszych rywali - The Surge. Dziewczynie przychodzi z pomocą miejscowa nauczycielka (Charlotte Rampling), która zabiera ją na zajęcia z baletu. Carly znajduje na nich inspirację i świetne pomysły na finałową choreografię. Grupa otrzymuje nową nazwę Breaking Point i zaczyna gorliwe przygotowania do finałowych zmagań.

"StreetDance 3D", angielska odpowiedź na hollywoodzką serię "Step Up", to także pierwszy brytyjski film 3D. Pomysłodawcą i producentem historii o owocnej i porywającej współpracy tancerzy baletowych i street dancerów jest James Richardson, który pracował wcześniej m.in. przy "Strefie X", "Bronsonie" czy "Football Factory". Trudno uwierzyć, że od zawsze gustował w amerykańskich filmach muzycznych z lat 80., jak choćby "Dirty Dancing" i "Footloose". "Uznałem - wyjaśnia genezę produkcji - że wspaniale byłoby zrealizować film muzyczny w duchu amerykańskich hitów, ale w brytyjskiej scenerii. Kiedy przyjrzałem się brytyjskiej scenie streetdance'owej, zorientowałem się, że nie tylko mamy jednych z najlepszych tancerzy i choreografów na świecie, ale też, że branża ta jest bardzo bogata i zróżnicowana. Ma liczne specjalności: klasyczną, współczesną, uliczną. Wpadłem na pomysł, aby zderzyć dwa różne światy i zobaczyć, co z tego wyniknie, jak zmieni się taniec. Przeciwstawiłem sobie tancerzy baletu klasycznego oraz reprezentantów street dance".

Do napisania scenariusza Richardson zaangażował Jane English, która jako współautorka serialu "Sugar Rush" udowodniła, że doskonale trafia do młodych widzów. Przez 8 miesięcy wspólnie pracowali nad fabułą i postaciami. Za kamerą stanął duet MAX GIWA i DANIA PASQUINI, który od 15 lat kręci teledyski do utworów brytyjskich wykonawców, m.in. Girls Aloud, Oasis czy Sophie Ellis Bextor. Obok niesamowitych sekwencji tanecznych i zaskakującej choreografii, jednym z głównych atutów "StreetDance 3D" jest obsada, składająca się przede wszystkim z uwielbianych przez publiczność finalistów brytyjskich edycji programu "Mam talent". I tak, rolę Eddiego z tanecznej ekipy Carly gra George Sampson, zwycięzca programu z roku 2008. W filmie występuje także angielska trupa taneczna, która w głośnym finale trzeciej edycji pokonała domorosłą śpiewaczkę Susan Boyle. W tancerzy z ekranowego zespołu The Surge, do którego przeszedł Jay, wcielili się członkowie kolejnej ekipy street dance'owej - Flawless. Oni także dotarli bardzo wysoko w słynnym telewizyjnym show. Główna rola Carly przypadła młodej angielskiej aktorce Nicholi Burley, która ma w dorobku role w "Donkey Punch", "Born Equal" z Colinem Firthem oraz w serialu "Zabójcza piękność". W "StreetDance 3D" serce łamie jej Ukweli Roach, wszechstronny tancerz, dla którego rola Jaya była pierwszym poważnym aktorskim wyzwaniem. W ten sposób specjalizujący się w balecie Richard Winsor, czyli ekranowy Tomas, ma szansę pocieszyć dziewczynę i przywrócić jej wiarę w miłość. Galerii wschodzących gwiazd towarzyszy utytułowana aktorka, lauretka honorowego Cezara Charlotte Rampling. Brytyjka, często pojawiająca się w produkcjach francuskojęzycznych, jest znana m.in. z "Nocnego portiera" Liliany Cavani, "Basenu" Françoisa Ozona, "Wspomnień z gwiezdnego pyłu" Woody'ego Allena czy ostatnio "Melancholii" Larsa von Triera.

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

StreetDance 3D
Wlk.Brytania, 2010
Carly (Nichola Burley) tańczy w londyńskiej streetdance'owej grupie Jay 20, prowadzonej przez jej charyzmatycznego chłopaka Jaya (Ukweli Roach).
film obyczajowy/muzyczny
StreetDance 3D
3,8 5 1 19