EMISJE

ŚR | 07.10 | 19:30

CANAL+ FAMILY

Sugarland Express

The Sugarland Express

USA, 1974

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: przygodowy

czas trwania: 106 min

Opis

Poruszająca opowieść o parze desperatów, która planuje porwać swoje własne dziecko. Nominowany do Złotej Palmy film drogi w reżyserii Stevena Spielberga.

Lou Jean (Goldie Hawn) i Covis (William Atherton) to drobni przestępcy, którym odebrano prawa rodzicielskie. Kobieta właśnie opuściła zakład karny i teraz namawia męża na ucieczkę z więzienia - pragnie odzyskać ich dziecko, które trafiło do rodziny adopcyjnej w Teksasie. Para porywa po drodze policjanta i jego radiowozem zmierza w stronę miasteczka Sugarland, gdzie przebywa ich synek. W ślad za nimi rusza gigantyczny pościg, a małżonkowie stają się bohaterami mediów...

Inspirowane prawdziwą historią, porywające połączenie kina drogi i wzruszającego dramatu. Opowieść o ludziach, którzy marzą o szczęściu, ale nie potrafią odnaleźć się w społeczeństwie. Zrealizowany przez jednego z najsłynniejszych reżyserów Hollywood, trzykrotnego laureata Oscara STEVENA SPIELBERGA ("Poszukiwacze zaginionej arki", "Lista Schindlera", "Szeregowiec Ryan", "Monachium") obraz był jego kinowym debiutem, porównywanym przez krytyków z legendarnym "Bonnie i Clyde". Brawurowe kreacje stworzyli w nim zdobywczyni Oscara za pierwszoplanową rolę w "Szeregowcu Benjaminie", Goldie Hawn (także: "Kwiat kaktusa", "Ptaszek na uwięzi", "Ze śmiercią jej do twarzy") i William Atherton ("Pogromcy duchów", "Szklana pułapka", "Ostatni samuraj"). Znakomite zdjęcia wykonał nagrodzony przez Amerykańską Akademię Filmową Vilmos Zsigmond ("Bliskie spotkania trzeciego stopnia", "Łowca jeleni", "Czarna Dalia"), a o oprawę muzyczną zadbał utytułowany kompozytor John Williams ("Gwiezdne wojny", "E.T.", "Lista Schindlera"). Na MFF w Cannes film otrzymał nagrodę za scenariusz (Steven Spielberg, Hal Barwood i Matthew Robbins) oraz nominację do Złotej Palmy.
Sugarland Express
reżyseria:
USA, 1974
Poruszająca opowieść o parze desperatów, która planuje porwać swoje własne dziecko. Nominowany do Złotej Palmy film drogi w reżyserii Stevena Spielberga.
przygodowy
Sugarland Express