PREMIERA

2008.10.06

CANAL+ PREMIUM

SUPERCROSS

USA, 2005

reżyseria:

obsada: ,

gatunek: film akcji

czas trwania: 77 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Supercross to światowej klasy wyścigi motocyklowe, w których biorą udział wszyscy, którzy chcą liczyć się w tym ryzykownym sporcie. Supercross jest również marzeniem dwóch braci, dla których dwukołowe maszyny są sensem życia.

K.C. (Steve Howey) i Trip (Mike Vogel) Carlyle'owie odziedziczyli miłość do motorów po ojcu, nieżyjącym już zawodniku grupy Rawen. Bracia zarabiają na życie czyszczeniem basenów, starcza im więc na niewiele więcej, niż wynajem mieszkania i utrzymanie dwóch średniej klasy motorów. A udział w wyścigach kosztuje. Kiedy K.C., mniej utalentowany, za to ostrożniejszy z braci dostaje się do stajni Nami, drogi Carlyle'ów rozchodzą się. K.C. dostaje szansę startu w Supercross, ale na straconej pozycji - jego zadaniem jest blokowanie rywali, aby mógł wygrać lider zespołu. Trip nie daje za wygraną i staje na starcie jako indywidualny zawodnik. Zbieg okoliczności sprawia jednak, że bracia muszą połączyć siły nie oglądając się na przeszłość.

Zrealizowany w Południowej Kalifornii, gdzie naprawdę odbywa się turniej Supercross, obraz STEVE'A BOYUMA to wyraz jego miłości do wyścigów motocyklowych, którą dzieli z producentem filmu Steve'em Austinem. Austin trafił na swój pierwszy turniej motocykli 4 lata przed premierą "Supercross" i z miejsca zakochał się w ryku dwukołowych maszyn. "Kiedy na własne oczy zobaczyłem o co w tym chodzi, wiedziałem, że muszę opowiedzieć o tym w filmie" - mówił po premierze. Scenariusz "Supercross" powstał dzięki współpracy Kena Solarza (m.in. serial "Policjanci z Miami") i Barta Bakera. Grupa aktorów wybranych przez Austina zaczęła pracę nad filmem w nietypowy sposób: od oglądania kaskaderskich wyczynów motocyklistów. Steve Howey ("DOA: Dead Or Alive") i Mike Vogel ("Teksańska masakra piłą mechaniczną" z 2003 roku), którym powierzono dwie główne role, spędzili też wiele czasu na rozmowach z Chadem Reedem, mistrzem Supercross i jednocześnie jednym ze specjalistów, z którymi konsultowali się scenarzyści. Co ciekawe, w filmie znalazły się fragmenty prawdziwego turnieju, jako że kilku kaskaderów pracujących na planie zakwalifikowało się do tego prestiżowego wyścigu. Howeyowi i Vogelowi towarzyszyły na planie dwie wschodzące gwiazdy Hollywood: znana z "John Tucker musi odejść" i "Stay Alive" Sophia Bush oraz Cameron Richardson ("Alvin i wiewiórki").

WASZE OPINIE

Kubol1910

Bardzo mi się film podobał. Zgadzam się z Sowarkiem że film wciąga.

Bartolomeusz

Jeśli ktoś fascynuje się tą dyscypliną, będzie zachwycony. Wyścigi zostały pokazane w sposób dynamiczny i to jest wielki plus "Supercross". Co do całej produkcji, to jest ona cienka jak papierek lakmusowy. Trochę akcji, romansu i przewidywalnego finału. Ale ogólnie film w swoim gatunku jest niezła rozrywką, niewymagająca zbyt dużego wysiłku intelektualnego.

majsterek

"Supercross" to dobry film dobrze zrobione wyścigi motocyklowe :) Polecam.
SUPERCROSS
reżyseria:
USA, 2005
Supercross to światowej klasy wyścigi motocyklowe, w których biorą udział wszyscy, którzy chcą liczyć się w tym ryzykownym sporcie. Supercross jest również marzeniem dwóch braci, dla których dwukołowe maszyny są sensem życia.
film akcji
SUPERCROSS
3,8 5 1 31