PREMIERA

2005.04.28

CANAL+ PREMIUM

ŚWIAT GLINIARZY III

The Shield III

USA, 2002-2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: serial kryminalny

Ocena filmu

0.00

Opis

Kolejna seria popularnego serialu kryminalnego "Świat gliniarzy", którego akcja toczy się na ruchliwych ulicach Los Angeles.

Osią filmu jest konflikt pomiędzy grupą skorumpowanych, ale skutecznych policjantów z oddziału specjalnego, działających pod dowództwem detektywa Vica Mackey'a (Michael Chiklis), a ich przełożonym, kapitanem Davidem Acevedą (Benito Martinez), który z jednej strony chciałby ukarać winnych, ale z drugiej wie, że sukcesy oddziału specjalnego policji pomagają mu w zaspokajaniu swoich politycznych ambicji.

"Świat gliniarzy" wyłamuje się z tradycyjnej formuły filmów policyjnych. Świat jest tu dwuznaczny moralnie, a granica między dobrem i złem jest codziennie przekraczana. W postaci dobrych i złych gliniarzy wcielili się aktorzy świetnie znani telewizyjnej widowni. Skorumpowanego, choć skutecznego detektywa Vica Mackey'a gra Michael Chiklis, pamiętany z popularnych seriali "Policjanci z Miami", "Murphy Brown" i "Seinfeld". Meksykański aktor Benito Martinez ("Epidemia", "Nowojorscy gliniarze", "Z Archiwum X") wciela się w postać jego opozycjonisty, młodego karierowicza kapitana Davida Aceveda. Rolę trzeciej kluczowej postaci serii - doświadczonej detektyw Claudette Wyms - powierzono nominowanej do nagrody Emmy CCH Pounder ("Ostry dyżur", "Z Archiwum X"), która ma też w dorobku wiele świetnych ról na ekranie kinowym ("Bagdad Cafe", "Honor Prizzich", "Bez twarzy"). Serial został w 2003 roku nagrodzony Złotym Globem dla najlepszego niekomediowego serialu telewizyjnego. Złoty Glob otrzymał też Michael Chiklis, nagrodzony wcześniej za tę samą rolę prestiżową telewizyjną nagrodą Emmy.

WASZE OPINIE

oem

wypasik !! szkoda że tak rzadko leci ;)

Marcin

EXTRA SERIAL

Arek

Super super super cala serie pod zad prosze
ŚWIAT GLINIARZY III
reżyseria:
USA, 2002-2004
Kolejna seria popularnego serialu kryminalnego "Świat gliniarzy", którego akcja toczy się na ruchliwych ulicach Los Angeles.
serial kryminalny
ŚWIAT GLINIARZY III
4,9 5 1 67