PREMIERA

2005.12.03

CANAL+ PREMIUM

ŚWIT ŻYWYCH TRUPÓW

Dawn of the Dead

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror

czas trwania: 96 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ziemię opanowuje tajemnicza plaga - zmarli powstają z grobów i polują na żywych. Garstka przerażonych ludzi chroni się w olbrzymiej galerii handlowej na przedmieściach jednej z amerykańskich metropolii.

Są wśród nich: młoda pielęgniarka Ana Clark (Sarah Polley), sprzedawca Michael (Jake Weber) oraz Andre (Mekhi Phifer) i jego ciężarna żona. Nieformalnym przywódcą grupy zostaje muskularny policjant Kenneth (Ving Rhames). Oprócz nich w opuszczonym centrum handlowym nie ma żywej duszy, ale nadciągają już do niego rzesze wygłodniałych zombie. Ludzie starają się wykorzystać wszelkie możliwe sposoby, by ich powstrzymać, szybko jednak przekonują się, że jest to niemożliwe. W piwnicach centrum handlowego znajdują autobusy. Postanawiają przerobić je tak, by można było nimi bezpiecznie uciec przed hordami żywych trupów.

"Świt żywych trupów" to sequel klasycznego horroru George'a A. Romero z 1978 roku "Poranek żywych trupów". Ten ostatni to druga część w słynnej trylogii Romero, którą w 1968 zapoczątkowała "Noc żywych trupów", a w 1985 zamknął "Dzień żywych trupów". Powstało kilka kontynuacji kultowej serii, w tym niektóre - jak ostatnio "Ziemia żywych trupów" - w reżyserii samego Romero. ZACH SNYDER, reżyser "Świtu żywych trupów", jako twórca wielu filmów reklamowych przykładał dużą wagę do strony wizualnej swojego dzieła. Charakteryzacja zombie powstawała na podstawie zdjęć ofiar z policyjnych akt. Rolę główną powierzono aktorce i reżyserce Sarah Polley, pamiętanej z roli Sary w serialu "Droga do Avonlea" oraz z filmów "Ginewra", "eXistenZ", "Królowie życia", "Moje życie beze mnie" i ostatnio "Nie wracaj w te strony". Partneruje jej nagrodzony Złotym Globem (serial "Don King - król boksu") Ving Rhames, gwiazda filmów "Pulp Fiction", "Striptease", "Co z oczu, to z serca", "Policja", "Kojak" i dwie części "Mission: Impossible". W filmie pojawia się też popularny czarnoskóry aktor Mekhi Phifer ("Koszmar następnego lata", "8. Mila", "Honey", serial "Ostry dyżur").

WASZE OPINIE

Fieldy

Oby więcej takich filmów

julo

Czy to bedzie oryginalna wersja po angielsku ? ta edycja 03.02 godz. 23:00 ? Bo chcialem nagrac na video ale chce po polsku a dzis jest wieczor z oryginalem

jackass

super film telko za bardzo fantasteczny ale może byc... POLECAM!!!
ŚWIT ŻYWYCH TRUPÓW
reżyseria:
USA, 2004
Ziemię opanowuje tajemnicza plaga - zmarli powstają z grobów i polują na żywych. Garstka przerażonych ludzi chroni się w olbrzymiej galerii handlowej na przedmieściach jednej z amerykańskich metropolii.
horror
ŚWIT ŻYWYCH TRUPÓW
4,6 5 1 105