PREMIERA

2009.03.04

CANAL+ PREMIUM

SYDNEY WHITE I SIEDMIU NIEUDACZNIKÓW

Sydney White

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 103 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Nastoletnia Sydney White (Amanda Bynes) zostaje przyjęta do college'u. Ambicją dziewczyny jest podążenie śladem nieżyjącej matki i dostanie się do elitarnego stowarzyszenia studentek, Kappa.

Ku jej rozczarowaniu, szybko okazuje się, że popularna niegdyś organizacja lata świetności ma już dawno za sobą, a za sprawą intryg przewodniczącej Kappy, Rachel Witchburn (Sara Paxton), Sydney zostaje usunięta z zajmowanego przez stowarzyszenie akademika. Dziewczyna trafia do domu, w którym mieszka siedmiu największych nieudaczników college'u. Siódemka outsiderów zaprzyjaźnia się z nową lokatorką, a z czasem wspólnie planują przejęcie władzy w studenckim samorządzie. Nowi kompani pomagają też Sydney usidlić uczelnianego przystojniaka, Tylera Prince'a (Matt Long).

"Sądzę, że ludzie skojarzą to wszystko z baśnią o Królewnie Śnieżce, mimo osadzenia akcji w college'u" - mówiła odtwórczyni głównej roli Amanda Bynes. Do klasycznej opowieści dla dzieci nawiązuje już zresztą tytuł komedii Joego Nussbauma, którego celem było w istocie opowiedzenie znanej historii na nowo, w scenerii uniwersyteckiego campusu współczesnej Ameryki. Nową Królewną Śnieżką została zwyczajna nastolatka Sydney White, skrzatów zastąpiła siódemka uczelnianych wyrzutków, a rolę złej królowej przejęła zadufana w sobie przewodnicząca studenckiego stowarzyszenia, która konsultuje się z komputerem niczym z baśniowym magicznym zwierciadłem. To właśnie Rachel jest odpowiedzialna za zawirusowanie komputera Sydney, co odczytać można jako symboliczne podanie antagonistce zatrutego jabłka. Podobnych porównań można doszukać się w filmie znacznie więcej.

"Sydney White i siedmiu nieudaczników" jest dziełem JOEGO NUSSBAUMA, reżysera który wdarł się do Hollywood w 1999 roku za sprawą niezależnej komedii krótkometrażowej "George Lucas in Love". Film, będący pastiszem "Zakochanego Szekspira", w ironiczny sposób przedstawia romans George'a Lucasa z pewną dziewczyną jako źródło powstania "Gwiezdnych wojen". Do innych produkcji Nussbauma należą popularne komedie młodzieżowe, jak "Piżama Party" czy znana widzom "American Pie - Naga mila". Za produkcję nowej wersji opowieści o Królewnie Śnieżce był odpowiedzialny m.in. James G. Robinson, doświadczony pracą przy takich hitach, jak "Ace Ventura, psi detektyw", "Ace Ventura - Zew natury" czy "Ściągany". W obsadzie zobaczyć można grono młodych aktorów, a wśród nich Sarę Paxton ("Piżama party", rola tytułowa w "Akwamarynie"), Matta Longa ("Ghost Rider") i Amandę Bynes ("Czego pragnie dziewczyna", "Ona to on", serial "Siostrzyczki"). Bynes zebrała sporo słów uznania za występ w filmie Nussbauma. Laura Kern, krytyk filmowy z redakcji New York Timesa, wyróżniła 21-letnią wówczas aktorkę za "anielską twarz, pełne wyrazu spojrzenie i talent komiczny". Sam obraz podsumowała natomiast jako "pozytywną, sympatyczną rozrywkę, przemawiającą do nieudacznika, który mieszka w każdym z nas".

WASZE OPINIE

Maro3

Nie podoba sie wam to ne ogladajcie.

ITI

Z opisów czytam, że film byle jaki.

Twierdząc, że poziom jak przy "Ona To On" to nie ma sensu tracić czasu.

majsterek

Napisze tak............Boże powinni tego zabronic.Kto produkuje takie szmiry a co gorsza komu sie to
podoba nadeta amerykanska "wyidealizowana" młodziez ... Film jest tak plytki jak cala ta
proamerykanska wendeta przedstawiana i wpajana na chame przez amerykanskie kino.bleee.Nie
polecam.
SYDNEY WHITE I SIEDMIU NIEUDACZNIKÓW
reżyseria:
USA, 2007
Nastoletnia Sydney White (Amanda Bynes) zostaje przyjęta do college'u. Ambicją dziewczyny jest podążenie śladem nieżyjącej matki i dostanie się do elitarnego stowarzyszenia studentek, Kappa.
komedia romantyczna
SYDNEY WHITE I SIEDMIU NIEUDACZNIKÓW
4,3 5 1 44