PREMIERA

2006.09.27

CANAL+ PREMIUM

SZANSA NA SUKCES

Raise Your Voice

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: dramat obyczajowy

czas trwania: 103 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Terri Fletcher (Hilary Duff) jest zwykłą, amerykańską szesnastolatką obdarzoną niezwykłym głosem. Choć od dziecka marzy o zawodowym śpiewaniu, najczęściej koncertuje przed lustrem "do szczotki" i wciąż odkłada spełnianie marzeń na później.

O jej karierę postanawia zatroszczyć się brat Paul (Jason Ritter), który wysyła nagranie swojej siostry na eliminacje do najlepszych warsztatów muzycznych w Los Angeles. Niestety, niedługo później Paul ginie tragicznie w wypadku samochodowym. Załamana Terri, mimo że dostaje zaproszenie od organizatorów warsztatów, chce zrezygnować ze śpiewania. Zwłaszcza że jej zaborczy ojciec (David Keith) zdecydowanie sprzeciwia się ewentualnemu wyjazdowi. Nieoczekiwanie z pomocą marzeniom przychodzą matka i ciotka Terri, które wspólnie namawiają dziewczynę, żeby nie rezygnowała z szansy, którą wywalczył dla niej brat. Terri, w tajemnicy przed ojcem, jedzie więc do Los Angeles na spotkanie muzyki, sal koncertowych, nowych przyjaciół i swojej pierwszej wielkiej miłości, zdolnego młodego muzyka Jaya (Oliver James).

Oryginalny tytuł filmu początkowo miał brzmieć "Heart of Summer", ale kiedy premiera komedii została przesunięta z sierpnia na październik, tytuł musiał zostać zmieniony. Podobnych roszad podczas realizacji było zresztą znacznie więcej. Kiedy zmienił się producent, z obsady wycofali się Evan Rachel Wood i Jonathan Jackson, którzy mieli grać role Terri i Jaya, a także Annie Potts obsadzona w roli matki Terri. Zrezygnował też pierwszy reżyser James Hayman, współreżyser "Rodziny Soprano" i "Potyczek Amy", a prywatnie mąż Annie Potts.

Ostatecznie reżyserię "Szansy na sukces" powierzono SEANOWI McNAMARZE, znanemu twórcy filmów familijnych ("Casper II: Początek straszenia", "Małolaty Ninja w lunaparku") i współreżyserowi nagrodzonego BAFTĄ serialu komediowego "Świat nonsensów u Stevensów". W parę głównych bohaterów wcielili się Hilary Duff, która już wcześniej grała u McNamary m.in. w "Casper i Wendy" oraz Oliver James, początkujący aktor i gitarzysta (napisał m.in. dwie piosenki do filmu "Czego pragnie dziewczyna", w którym zagrał jedną z głównych ról). W jednej z drugoplanowych ról (nauczyciela muzyki) pojawił się John Corbett, aktor pamiętany głównie jako samotnik Chris z "Przystanku Alaska" (za tę rolę otrzymał nominacje do Emmy i Złotego Globu). Corbett, pianista, gitarzysta i... licencjonowany fryzjer, od czasu debiutu zagrał m.in. we thrillerze "Nie oglądaj się za siebie" (1996) według scenariusza Billy'ego Boba Thorntona, "Moim wielkim greckim weselu" (2002) czy komedii romantycznej "Zabójcza blondynka" (2004). Prywatnie aktor od wielu lat związany jest z pięć lat od siebie starszą Bo Derek.

WASZE OPINIE

julitka1234

ten film jest piękny. podobał mi się bardzo. jest romantyczny. hilary duff ma piękny głos. przeżywała złe ale i piękne chwile. poradziła sobie. moim zdaniem ten film podobał sie wielu ludziom. momenami płakałam. bo ten film jest naprawdę super!!!!!!!!!!!!!!

Aneczka:*

ojjj super film :D:D:D uwielbiam go :D:D:D suuuper:D:D:D a cindirella story tez jest idealny:D

KaRoLus

ajj... to jest najlepszy film na świecie !! A Hilary Duff oczywiscie najlepszą aktorką i piosenkarką... A ten Oliver James, ah boOoSki ;* POLECAM !!!
SZANSA NA SUKCES
reżyseria:
USA, 2004
Terri Fletcher (Hilary Duff) jest zwykłą, amerykańską szesnastolatką obdarzoną niezwykłym głosem. Choć od dziecka marzy o zawodowym śpiewaniu, najczęściej koncertuje przed lustrem "do szczotki" i wciąż odkłada spełnianie marzeń na później.
dramat obyczajowy
SZANSA NA SUKCES
4,8 5 1 186