PREMIERA

2006.09.13

CANAL+ PREMIUM

SZCZURY Z SUPERMARKETU

Mallrats

USA, 1995

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

T.S. Quint (Jeremy London) i Brodie Bruce (Jason Lee) to para próżniaków i życiowych pechowców. Tuż przed wyjazdem na Florydę Quinta rzuca narzeczona, Brandi Svenning (Claire Forlani).

W tym samym czasie dochodzi do kłótni Brodie'ego z jego ukochaną, Rene Mosier (Shannen Doherty). Dziewczyna spędza u niego noc w tajemnicy przed jego matką. Ale po romantycznych uniesieniach Brodie ani myśli tulić kochankę i zasiada do gier komputerowych. Irytuje to Rene i w końcu doprowadza do ich rozstania. Załamani przyjaciele próbują się nawzajem pocieszyć. Idealnym sposobem na odreagowanie stresu okazuje się wyprawa do supermarketu. T.S. i Brodie spędzają w centrach handlowych cały wolny czas. Tam też spotykają Brandi i Rene. Przyjaciele postanawiają odzyskać ukochane, a z nieoczekiwaną pomocą przychodzi im para dziwaków: Jay (Jason Mewes) i Cichy Bob (Kevin Smith).

"Szczury z supermarketu" to drugi pełnometrażowy film KEVINA SMITHA. Reżyser brawurowo zadebiutował rok wcześniej głośnymi "Clerks - Sprzedawcami". Niezależnie zrealizowany film przyniósł mu sławę ugruntowaną kolejnymi produkcjami takimi, jak. "W pogoni za Amy", "Dogma", "Jay i Cichy Bob kontratakują" i "Dziewczyna z Jersey". Smith pisze też scenariusze do filmów kolegów po fachu ("Straszny film 3"), zajmuje się montażem i produkcją (w większości własnych filmów), a niekiedy - przeważnie jako Cichy Bob - sam pojawia się przed kamerą ("Szczury z supermarketu", "Jay i Cichy Bob kontratakują"). O role w "Szczurach z supermarketu" ubiegały się m.in. Reese Witherspoon, Heather Graham i Jennifer Love Hewitt. Ostatecznie w postaci głównych bohaterów wcielili się nie mniej znani aktorzy - w większości często pracujący ze Smithem - Jeremy London ("Komedia romantyczna", "Generałowie", serial "Ich pięcioro"), Jason Lee ("W pogoni za Amy", "Vanilla Sky", "Ballada o Jacku i Rose"), Claire Forlani ("Joe Black", "Konspiracja.com", "Hooligans"), Joey Lauren Adams ("W pogoni za Amy", "Super Tata", "Sztuka zrywania") oraz nagrodzona Emmy i Złotym Globem za kreację w "Czarodziejkach" Shannen Doherty ("W mroku", "Sypiając z diabłem", serial "Beverly Hills 90210"). W drugoplanowej roli pojawia się laureat Oscara (scenariusz "Buntownika z wyboru") Ben Affleck ("W pogoni za Amy", "Pearl Harbor", "Dziewczyna z Jersey").

WASZE OPINIE

ness

"Szczury.." są fajne, ale prawdziwy majstersztyk to "Chasing Amy" :)

Jazz man

Fajne!

Orton

to jest specyficzna komedia, albo ktoś polubi film oraz poczucie humoru Kevina Smitha albo nie; kto widział wcześniej film Jay i Cichy Bob kontratakują lub kultowych "Sprzedawców" i spodobały mu się te filmy to powinien koniecznie obejrzeć "Szczury z supermarketu". Film niezły ale nie najlepszy w dorobku reżysera
SZCZURY Z SUPERMARKETU
reżyseria:
USA, 1995
T.S. Quint (Jeremy London) i Brodie Bruce (Jason Lee) to para próżniaków i życiowych pechowców. Tuż przed wyjazdem na Florydę Quinta rzuca narzeczona, Brandi Svenning (Claire Forlani).
komedia
SZCZURY Z SUPERMARKETU
4,0 5 1 47