Paramount Pictures

PREMIERA

2005.07.13

CANAL+ PREMIUM

SZERYF Z LOS ANGELES

L.A. Sheriff's Homicide

USA, 2000

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: dramat

czas trwania: 81 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie pożaru w San Gabriel Valley. Wśród czterech ofiar śmiertelnych jest azjatyckie małżeństwo Chen i dwójka ich małych dzieci.

Naoczny świadek Norman Bersinger (Alan Wilder) zeznaje, że tuż przed pożarem słyszał eksplozję. Twierdzi też, że widział latynoskiego mężczyznę oddalającego się szybko z miejsca wypadku. Sierżant Walter Drazin (Miguel Ferrer) i detektyw Anne Coates (Elizabeth Lackey) muszą rozstrzygnąć, czy przyczyną pożaru było podpalenie i kto jest winny śmierci rodziny Chen. Małżeństwo prowadziło w swoim domu lokal ze striptizem i w związku z tym wśród okolicznych mieszkańców mogli mieć wrogów. Do rysopisu podejrzewanego o zbrodnię mężczyzny idealnie pasuje Alfonzo Sanchez (Rodney Rincon), który dowodził koalicją sąsiadów zwalczających lokal państwa Chen. Detektyw Coates bada jednak również akta okolicznych przestępców oskarżanych o piromanię. Jeden z nich, Victor Canizales (Richard Bradford), nie ma alibi i w dodatku nie chce zgodzić się na badanie wykrywaczem kłamstw. Wkrótce okazuje się, że sprawa pożaru jest bardziej skomplikowana. Coates odnajduje zdjęcie, na którym państwo Chen są nie z dwójką, ale z trójką dzieci.

Film jest pilotem serialu telewizyjnego według scenariusza Jamesa Ellroya. Oparty na jego powieści scenariusz "Tajemnic Los Angeles" nagrodzono Oscarem. Inspirację do fabuły Ellroy czerpał ze swoich obserwacji pracy policyjnego wydziału zabójstw, zebranych w trakcie prywatnego śledztwa, gdy próbował wyjaśnić nie rozwiązaną sprawę morderstwa jego matki. Reżyser filmu DAVID ANSPAUGH był dwukrotnie nagrodzony Emmy za serial "Posterunek przy Hill Street". Zrealizował też filmy "Księżyc i Valentino" oraz "Kłopoty na zamówienie". W głównej roli wystąpił Miguel Ferrer, znany m.in. z "Traffic" i serialu "Miasteczko Twin Peaks".
SZERYF Z LOS ANGELES
reżyseria:
USA, 2000
Policja prowadzi dochodzenie w sprawie pożaru w San Gabriel Valley. Wśród czterech ofiar śmiertelnych jest azjatyckie małżeństwo Chen i dwójka ich małych dzieci.
dramat
SZERYF Z LOS ANGELES
1,8 5 1 4