PREMIERA

2003.01.16

CANAL+ PREMIUM

2013.12.31

CANAL+1

SZKLANA PUŁAPKA 3

Die Hard: With a Vengeance

USA, 1995

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 123 min

Opis

Trzecia, i jak na razie ostatnia, "Szklana pułapka" przenosi nas do centrum Nowego Jorku, gdzie wybucha bomba o ogromnej sile rażenia.

W chwilę później do jednego z komisariatów policji dzwoni tajemniczy mężczyzna przedstawiający się jako "Simon" (Jeremy Irons) i żąda rozmowy z porucznikiem Johnem McClane (Bruce Willis). Kłopot w tym, że nasz dobry znajomy z poprzednich części stoczył się na dno, rozpił i jest zawieszony w czynnościach służbowych. Instrukcje Simona są jednak jednoznaczne: albo będzie rozmawiał z McClane'm, albo wybuchną kolejne bomby. Chcąc nie chcąc John wkracza do akcji i zaczyna spełniać polecenia tajemniczego terrorysty. Zgodnie z pierwszym rozkazem musi przejść ulicami Harlemu z transparentem "Nienawidzę czarnuchów". Od śmierci z rąk mieszkańców tej dzielnicy wybawia go czarnoskóry sklepikarz Zeus Carver (Samuel L. Jackson). Simon obserwuje obu mężczyzn i żąda, aby odtąd działali oni razem. Następna bomba wybucha w metrze. W międzyczasie policyjni specjaliści ustalają tożsamość zamachowca: jest nim Simon Gruber, brat terrorysty, którego John McClane zabił podczas akcji w wieżowcu Nakatomi kilka lat wcześniej. Zdaniem policji ukrytym celem działań Simona Grubera jest osobista zemsta na zabójcy brata. McClane wpada jednak na genialny pomysł, że cała akcja jest tylko kamuflażem dla prawdziwego celu działań zamachowca. Czy komuś przyjdzie do głowy, że Gruber chce okraść Bank Federalny na półtora miliarda dolarów? Cała nowojorska policja zajmuje się fałszywymi alarmami bombowymi. John McClane znów musi działać sam.
SZKLANA PUŁAPKA 3
reżyseria:
USA, 1995
Trzecia, i jak na razie ostatnia, "Szklana pułapka" przenosi nas do centrum Nowego Jorku, gdzie wybucha bomba o ogromnej sile rażenia.
film sensacyjny
SZKLANA PUŁAPKA 3