PREMIERA

2018.11.01

CANAL+ FILM

Szklana pułapka 4.0

Live Free or Die Hard

USA/Wlk. Brytania, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

czas trwania: 123 min

Ocena filmu

0.00

Opis

John McClane znów walczy z terrorystami. Tym razem ratuje przed chaosem cały kraj.

Podczas długiego weekendu towarzyszącego obchodom Dnia Niepodległości terroryści atakują główny komputer Stanów Zjednoczonych. Dowodzi nimi były pracownik Departamentu Obrony Thomas Gabriel (Timothy Olyphant). Lokalna policja jest prawie w całości na urlopie, zwierzchnicy zlecają więc odnalezienie hakerów detektywom. W ten sposób, 12 lat po udaremnionym przez Johna McClane'a (Bruce Willis) skoku na Bank Federalny, słynny detektyw ma znów ręce pełne roboty. Najpierw odnajduje podejrzanego o udział we włamaniu do systemu Matta Farrella (Justin Long). Jednak w mieszkaniu informatyka obaj zostają zaatakowani i cudem uchodzą z życiem. Okazuje się, że Farrell pomógł terrorystom w przygotowaniu ataku nieświadomie. Ponieważ jest jedyną osobą, która wie jak powstrzymać cyber-przestępców, Thomas Gabriel próbuje się go pozbyć. Kiedy nieoczekiwanie w drogę wchodzi mu McClane, postanawia porwać jego córkę Lucy (Mary Elizabeth Winstead).

Ostatnio w Hollywood stało się modne wskrzeszanie kultowych bohaterów. Pojawiły się kontynuacje losów takich postaci, jak Indiana Jones, Rocky Balboa czy John Rambo. "Szklana pułapka 4.0" jest kolejnym sequelem serii o nieobliczalnym nowojorskim detektywie. Fanom przyszło na nią czekać aż 12 lat, ale podstarzały już McClane i tym razem nie zawodzi. Choć rozwiódł się z żoną Holly (w tej roli Bonnie Bedelia), jak zawsze stawia na pierwszym miejscu rodzinę. Bruce Willis mówi o nim: "W postaci McClane'a najbardziej ekscytujące jest to, że żaden z niego superbohater. Nie ma specjalnej mocy ani ukrytych talentów. To zwyczajny facet, z którym każdy może się identyfikować". Willis, który zadebiutował na ekranie jako chłopiec do bicia dla Dona Johnsona w "Policjantach z Miami", z pewnością ma sentyment do "Szklanej pułapki". To właśnie występ w pierwszej części serii w 1988 roku stał się momentem przełomowym w jego karierze. Stworzony przez niego John McClane przyćmił urokiem mrukliwych twardzieli w stylu Sylvestra Stallone i Chucka Norrisa. Odtąd filmy akcji stały się jedną ze specjalności Willisa, przynosząc mu wielką sławę. Oryginalne i mniej znane role zagrał w adaptacji prozy Kurta Vonneguta "Śniadanie mistrzów" i w komedii obyczajowej "Tylko miłość" z Michelle Pfeiffer. Za swój pierwszy horror "Szósty zmysł" zarobił rekordową gażę 98 milionów dolarów, a w 2005 roku wystąpił w "Sin City - Miasto grzechu", pokazywanej w konkursie głównym w Cannes ekranizacji komiksów Franka Millera. Jednak uwielbienie widzów nie zawsze szło w parze z opiniami krytyków. Wprawdzie Willis otrzymał nagrodę Emmy i Złoty Glob za udział w serialu "Na wariackich papierach", jest jednak również laureatem niechlubnych Złotych Malin jako najgorszy aktor (m.in. za "Armageddon").

Reżyserię "Szklanej pułapki 4.0"powierzono LENOWI WISEMANOWI, debiutującemu na wielkim ekranie "Underworld" z Kate Beckinsale, która niedługo potem została jego żoną. Poza dwiema częściami mrocznej opowieści o zwalczających się rodach wampirów i wilkołaków Wiseman może pochwalić się licznymi reklamami i teledyskami (m.in. dla En Vogue, Megadeath i Brooke Allison), a pierwsze doświadczenia w branży filmowej zdobywał na planie superprodukcji, takich jak "Dzień niepodległości", "Gwiezdne wrota", "Godzilla" czy "Faceci w czerni".

WASZE OPINIE

chinczyk1922

dziekuje

Bujalio

Spox , klasyka gatunku!!

BeruZadra

hmm.. operatorze z tym pytaniem to do admina chyba?
Szklana pułapka 4.0
reżyseria:
USA/Wlk. Brytania, 2007
John McClane znów walczy z terrorystami. Tym razem ratuje przed chaosem cały kraj.
film akcji
Szklana pułapka 4.0
4,3 5 1 134