2013 Universal Studios. ALL RIGHTS RESERVED

PREMIERA

2014.09.20

CANAL+ PREMIUM

Szybcy i wściekli 6

Fast & Furious 6

USA, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

Ocena filmu

0.00

Opis

Kolejna część serii, która należy najbardziej dochodowych projektów wytwórni Universal. W rolach głównych: Vin Diesel, Paul Walker i Dwayne Johnson.

Poł roku po skoku w Rio ekipa jest rozproszona po świecie. Dom (Vin Diesel) i Elena (Elsa Pataky) mieszkają na Wyspach Kanaryjskich razem z Brianem (Paul Walker) i Mią (Jordana Brewster), którym urodził się syn. Han Lue (Sung Kang) i Gisele Harabo (Gal Gadot) są w Hong Kongu, Tej Parker (Chris "Ludacris" Bridges) osiedlił się na Kostaryce, a Roman Pearce (Tyrese Gibson) prowadzi życie podróżnika. Miliony z Rio sprawiają, że ich życie jest łatwe, ale fakt, że są poszukiwani sprawia, że ciągle muszą oglądać się za siebie. Tymczasem agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson) jest na tropie działającej w 12 krajach, niebezpiecznej organizacji przestępczej. Jak się okazuje, prawą ręką przywódcy gangu (Luke Evans) jest Letty (Michelle Rodriguez), niegdyś ukochana Doma, który żyje w przekonaniu, że dziewczyna zginęła w wypadku samochodowym. Jedynym sposobem na powstrzymanie przestępców jest pokonanie ich w ulicznych wyścigach. Hobbs zwraca się do Doma, aby ten wraz ze swoim elitarnym zespołem kierowców pojawił się w Londynie. Jeśli zwyciężą, zostaną wycofane zarzuty przeciwko nim i będą mogli wrócić do domów.

"Szybcy i wściekli 6" to kolejny seguel serii, która należy najbardziej dochodowych projektów wytwórni Universal. Kolejne części przynoszą coraz większe zyski. "Szybcy i wściekli", którzy pojawili się w kinach w 2001 roku, przynieśli 207 milionów dolarów wpływów. 12 lat później "Szybcy i wściekli 6" zarobili już ponad 788 milionów, bijąc rekord otwarcia w historii Universal Pictures wynikiem ponad 101 milionów. Do dzisiaj cała seria (6 filmów) zgromadziła ponad 2,2 miliarda dolarów.

Reżyserem szóstej części został ponownie JUSTIN LIN, którego dziełem są m.in. trzy poprzednie filmy serii: "Szybcy i wściekli 5", "Szybko i wściekle" oraz "Szybcy i wściekli: Tokio Drift". Na czele obsady filmu "Szybcy i wściekli 6" stanęli znów Vin Diesel, Paul Walker i Dwayne Johnson, a obok nich występują m.in. Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris "Ludacris" Bridges, Sung Kang, John Ortiz, Gal Gadot i Elsa Pataky. Na ekranie pojawią się też nowe twarze - Luke Evans i Gina Carano, powraca także znana z pierwszej części Michelle Rodriguez. Po historiach rozgrywających się w Los Angeles, Miami, Tokio, na Dominikanie, w Meksyku oraz fawelach Rio de Janeiro, twóry zdecydowali się na przeniesienie akcji do Europy. Zdjęcia kręcono w Londynie, Glasgow i Liverpoolu, a także na Teneryfie.

"Szybcy i wściekli 6" to przedostatni film serii z udziałem Paula Walkera, który podczas realizacji części siódmej - premiera w 2015 roku - zginął w wypadku samochodowym podczas jazdy próbnej nowym porsche. Za kierownicą siedział jego przyjaciel i doradca finansowy Roger Rodas. Dzięki udziałowi w "Szybkich i wściekłych" Walker stał się nie tylko sławny, ale także na tyle bogaty, żeby stworzyć prywatną kolekcję samochodów, z której był bardzo dumny. Były to stare chevrolety - modele Nova z 1964 i 1967, Impala, dwudrzwiowy Chevelle i Malibu - wszystkie z 1964 roku. Ale posiadał także siedem BMW, porsche GT3 RS 3 oraz pięć nissanów Skyline. Oprócz życiowej roli Briana O'Connera, Walker pojawił się także w filmach, takich jak "Sztandar chwały" Clinta Eastwooda, "Brick Mansions: Najlepszy z najlepszych" według scenariusza Luca Bessona, "Chętni na kasę" z Haydenem Christensen i Mattem Dillonem, "Podwójna tożsamość" u boku Laurence Fishburne'a czy ostatnio "Kroniki lombardu".
Szybcy i wściekli 6
reżyseria:
USA, 2013
Kolejna część serii, która należy najbardziej dochodowych projektów wytwórni Universal. W rolach głównych: Vin Diesel, Paul Walker i Dwayne Johnson.
film akcji
Szybcy i wściekli 6
4,2 5 1 70