Fox

PREMIERA

2005.09.05

CANAL+ PREMIUM

TAJNA SIEĆ

The Grid

Wlk Brytania/USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: miniserial sensacyjny

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesny Londyn. W jednym z hoteli wybucha bomba z sarinem. Detonacja następuje przypadkowo i nie udaje się złapać sprawców niedoszłego zamachu. Sytuacja ta niepokoi amerykańskie służby wywiadowcze, które obawiają się w kraju serii ataków terrorystycznych.

Agentka NSA Maren Jackson (Juliana Margulies) kieruje zespołem do walki z terroryzmem. Dostaje polecenie zorganizowania międzynarodowej grupy wywiadowczej, która ma za zadanie pilne rozszyfrowanie siatki przestępczej. W skład grupy wchodzą Amerykanie: agent FBI Max Canary (Dylan McDermott), kierujący wydziałem do spraw walki z terroryzmem w CIA Acton Sandman (Tom Skeritt) oraz specjalizujący się w sprawach środkowego wschodu Raza Michael (Piter Marek). Stronę brytyjską reprezentują: agent MI5 Derek Jennings (Bernard Hill) i agentka MI6 Emily Tuthill (Jemma Redgrave). Agenci wkrótce odkrywają, że za zamachem w Londynie stoi niejaki Muhammad (Alki David), były członek Al-Kaidy. Szybko wychodzą też na jaw inne wątki. Okazuje się, że w grupie terrorystycznej są również dr Raghib Mutar (Silas Carson), Czeczen (Barna Morcz) i pewien amerykański student.

"Tajna sieć", jeden z najnowszych miniseriali telewizyjnych sieci TNT, to ekranizacja opowiadania Tracey'a Alexandera i Kena Friedmana. Reżyserem filmu jest ceniony operator i specjalista od efektów specjalnych MIKAEL SALOMON. Pochodzący z Danii twórca był nominowany do Oscara za zdjęcia do "Głębi" oraz efekty specjalne w filmie "Ognisty podmuch", a w 2002 roku otrzymał Emmy za reżyserię serialu "Kampania Braci". W reżyserskim dorobku Salomona są również "Powódź", "Miasteczko Salem" oraz seriale "Nash Bridges" i "Ścigany". Jako operator pracował przy produkcjach "Na zawsze", "Pająki" czy "Za horyzontem". W znakomitej obsadzie "Tajnej sieci" znaleźli się m.in. pamiętana z serialu "Ostry dyżur" Julianna Margulies ("Mgły Avalonu", "Hitler: Narodziny zła"), Dylan McDermott ("Stalowe magnolie", "Ława przysięgłych") i Tom Skeritt ("Obcy - 8 pasażer Nostromo", "Łzy słońca"). "Tajną sieć" wyróżniono m.in. nominacją do Złotego Globu za rolę Julianny Margulies oraz dwoma nominacjami do Emmy.

JULIANNĘ MARGULIES
W 1998 roku magazyn "People" wpisał na swoją doroczną listę 50 Najpiękniejszych Ludzi Świata gwiazdę "Ostrego dyżuru" Juliannę Margulies. Aktorka długo czekała na wejście do I ligi amerykańskiego show biznesu. Urodzona 8 czerwca 1966 roku w Spring Valley Julianna jest najmłodszą spośród trzech córek państwa Margulies. Tradycje artystyczne wyniosła z rodzinnego domu - jej matka była tancerką w American Ballet. Dzieciństwo Julianny upłynęło między Nowym Jorkiem, Paryżem, Florencją i Wielką Brytanią. Po powrocie do USA ukończyła historię sztuki na Sarah Lawrence College. Na uczelnianej scenie zadebiutowała też jako aktorka. Pierwsze kroki przed kamerą stawiała w wieku 25 lat u boku Stevena Seagala w "Szukając sprawiedliwości". W latach 90. ogromną popularność i uznanie krytyki (Emmy'95 i pięć do niej nominacji oraz cztery nominacje do Złotego Globu) przyniosła jej rola pielęgniarki Carol Hathaway w kultowym serialu "Ostry dyżur". W 2000 roku Margulies zrezygnowała jednak z występów w serialu, mimo że oferowano jej 27 milionów dolarów za odnowienie kontraktu. W dorobku aktorki są ponadto filmy "Rajska droga", "Bracia Newton", "Jubilerka", "Mgły Avalonu" (nominacja do Złotego Globu), "Evelyn", "Statek widmo" czy "Hitler. Narodziny zła". Jej kreacja w miniserialu "Tajna sieć" ("The Grid") zaowocowała tegoroczną nominacją do Złotego Globu. W życiu prywatnym Margulies była przez 12 lat związana z popularnym aktorem Ronem Eldardem ("Helikopter w ogniu", "Dom z piasku i mgły"), który grał jej chłopaka w drugim sezonie "Ostrego dyżuru".

WASZE OPINIE

pablos

Racja dziiaj był pierwszy odcinek tego serialu, siedziałem i czekałem co sie bedzie działo strasznie wciągający dobra obsada, swietny scenarjusz pozatym temat na czasie, genialne mam nadziej ze nie zapomne o następnym odcinku który mam nadzieje ze bedzie za tydzien.JEDNYM SŁOWEM GENIALNY!POZDRAWIAM

Tomek

Kapitalny !!! W sobotę była przewdpremiera 1-go odcinka - po prostu mnie zamurowało !!! Naprawdę polecam.. wszystkim tym którzy chcą przekonać się jak naprawdę wygląda wojna z terrorem...

Mariusz

Wspaniały film o walce z islamskim terroryzmem ukazujący ludzi po obydwóch stronach barykady.
TAJNA SIEĆ
reżyseria:
Wlk Brytania/USA, 2004
Współczesny Londyn. W jednym z hoteli wybucha bomba z sarinem. Detonacja następuje przypadkowo i nie udaje się złapać sprawców niedoszłego zamachu. Sytuacja ta niepokoi amerykańskie służby wywiadowcze, które obawiają się w kraju serii ataków terrorystycznych.
miniserial sensacyjny
TAJNA SIEĆ
4,7 5 1 51