PREMIERA

2006.01.28

CANAL+ PREMIUM

TAJNI AGENCI

Agents secrets

Francja/Włochy/Hiszpania, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 109 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Widowiskowy thriller szpiegowski w reżyserii Frédérica Schoendoerffera, autora "Scen zbrodni". Kolejny - po głośnym "Nieodwracalne" - film, w którym w głównych rolach wystąpiła gwiazdorska para: Monica Bellucci i Vincent Cassel.

Eugene (Charles Berling), agent francuskiego wywiadu DGSE, wraca do kraju po wykonaniu niebezpiecznej misji w Angoli. Komputerowy procesor z informacjami o przemycie broni i diamentów jest bezpiecznie ukryty w srebrnej kapsułce, którą agent połyka. Niestety Eugene jest śledzony i wkrótce zostaje zamordowany. Wprawdzie wywiadowi udaje się odzyskać cenny procesor, ale trzeba zlikwidować siatkę przestępczą, którą steruje mieszkający na terenie Niemiec zamożny biznesmen Piotr Lipovsky (Paul Schoendoerffer). Zadanie zostaje powierzone doświadczonym agentom: Lisie Nadege (Monica Bellucci) i Georgesowi Brisseau (Vincent Cassel). Para - jako fikcyjne małżeństwo - zamieszkuje w ekskluzywnym hotelu w Libanie, skąd rozpoczyna przygotowania do operacji. Współpracują z nimi dwaj inni agenci, którzy mają wysadzić w powietrze statek przewożący broń Lipovsky'ego. W pewnym momencie śledztwo przybiera jednak nieoczekiwany obrót. Agent CIA przekazuje francuskim kolegom informację, że jego kraj nie zgadza się unieszkodliwienie Lipovsky'ego. Plan Francuzów się komplikuje. Agenci przekazują wiadomości do centrali, ale nie otrzymują żadnej odpowiedzi. Na dodatek Nadege zostaje aresztowana na niemieckiej granicy. Brisseau rozpoczyna własne śledztwo i jest już skazany tylko na siebie. Prawdziwa operacja dopiero się zaczyna.

"Tajni agenci" to emocjonujące kino sensacyjne w starym stylu. Dla reżysera FRÉDÉRICA SCHOENDOERFFERA, autora m.in. "Scen zbrodni", wzorem były francuskie kryminały z lat 60. i klasyczne filmy szpiegowskie z lat 70., jak "Trzy dni Kondora" czy "Maratończyk". Scenariusz oparto na kilku autentycznych historiach przetworzonych na potrzeby filmu. Dla oddania napięcia dramaturgicznego niezbędna była odpowiednia obsada. Jeszcze na etapie przygotowań odtwórcy głównych ról przeszli trening fizyczny, na który składały się pływanie, walki wręcz i skoki spadochronowe. Choreografię scen kaskaderskich opracował specjalista od sztuk walki, Alain Figlarz. Postać Brisseau powierzono charyzmatycznemu gwiazdorowi o międzynarodowej renomie, Vincentowi Casselowi, zdobywcy Cezara za rolę w filmie "Wróg publiczny numer jeden". W "Tajnych agentach" partneruje mu żona Monica Bellucci, nominowana do Cezara za rolę w filmie "Apartament". W filmie wystąpili również znani ze "Scen zbrodni" André Dussollier i Charles Berling.

WASZE OPINIE

kachna1111

lipa do kwadratu

waldek

nie ogladalem jeszcze tego filmu wiec sie nie wypowiem.

kachna

film zanim się rozwinął to sie skończył. pojawienie sie napisów końcowych mnie zaskoczyło. o co chodzi jak to właściwie sięzakończyło ???????????????
TAJNI AGENCI
Francja/Włochy/Hiszpania, 2004
Widowiskowy thriller szpiegowski w reżyserii Frédérica Schoendoerffera, autora "Scen zbrodni". Kolejny - po głośnym "Nieodwracalne" - film, w którym w głównych rolach wystąpiła gwiazdorska para: Monica Bellucci i Vincent Cassel.
film sensacyjny
TAJNI AGENCI
4,0 5 1 70