PREMIERA

2011.11.14

CANAL+ PREMIUM

Tak to się robi w Chicago

Chicago Overcoat

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: sensacyjny

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Lou Marazano (Frank Vincent) odlicza dni do gangsterskiej emerytury. Dawniej czołowy zabójca chicagowskiej mafii, odsunięty przez młode pokolenie na boczne tory, teraz zajmuje się głównie wymuszaniem haraczy od drobnych sklepikarzy.

Po pracy jest bez reszty oddany rozwiedzionej córce Angeli (Gina D'Ercoli) i jedynemu wnukowi Michaelowi (Robert Gerdisch). Lou chciałby jeszcze raz dostać poważne zlecenie, by zapewnić godne życie bliskim, a sam wyjechać z miasta i spokojnie doczekać końca dni u boku ukochanej Lorraine (Kathrine Narducci). Szansa nadarza się, gdy trzymający pieczę nad chicagowskim półświatkiem boss Stefano D'Agnostino (Armand Assante) trafia za kratki. Mafioso zleca zaufanemu podwładnemu Lorenzo Galante (Mike Starr) uciszenie świadków, którzy mogliby zaszkodzić jego sprawie. Lorenzo niechętnie powierza zadanie Lou, który zgłasza się na ochotnika. Podstarzały gangster z zapałem rozpoczyna likwidację niewygodnych osobników. Po piętach depcze mu detektyw Ralph Maloney (Danny Goldring), mający z Lou niewyrównane rachunki sprzed lat.

Frank Vincent w ciągu 35 lat kariery aktorskiej wyrobił sobie renomę, wcielając się w szereg niezapomnianych postaci mafijnego półświatka. Grał u Scorsesego w "Chłopcach z ferajny", "Kasynie", a także we "Wściekłym byku". W ostatnich latach nie dał o sobie zapomnieć, pojawiając się w wielu odcinkach "Rodziny Soprano". Uchodząc za aktora charakterystycznego, długo nie mógł doczekać się roli pierwszoplanowej. Jako jeden z nielicznych postawił na niego debiutant BRIAN CAUNTER, powierzając weteranowi kina gangsterskiego postać Lou Marazano. Opłaciło się - dziennikarka "Variety" nazwała bohatera filmu "najbardziej charyzmatycznym gangsterem od czasu Tony'ego Soprano". "Tak to się robi w Chicago", pomyślany jako hołd dla "Wietrznego miasta" i klasycznych filmów gangsterskich, otrzymał Nagrodę Publiczności na festiwalu Garden State. Obok Vincenta, w obsadzie znaleźli się inni doskonali aktorzy drugiego planu: Mike Starr ("Chłopcy z ferajny", "Ed Wood"), Armand Assante ("Sędzia Dredd", "American Gangster") i Kathrine Narducci ("Prawo Bronxu", "Rodzina Soprano").

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

Pio

[quote Blue-Grey napisał 15.11.2011 17:27]
Myślę, że co zdolniejsi amerykańscy reżyserzy po prostu umieją opowiadać filmowe historie. Także i z tej chicagowskiej gangsterki polscy filmowcy mogą się wciąż - niestety - wiele nauczyć. Ku naszemu - widzów - pożytkowi.
[/quote]

W zupełności się z tym zgadzam. Polacy choć mają bardzo dobry scenariusz to i tak spaprają reżyserię. Film z początku nudny ale potem się rozkręca i nabiera dobrej fabuły- która mi się spodobała. Mroczne czasy gangsterki w Chicago. Polecam

Blue-Grey

Atrakcyjny dramaturgicznie wątek killera, który obraca swoją profesję przeciwko pracodawcom. Temat to wielokrotnie wałkowany przez X Muzę. Również i ten film Briana Cauntera nie wnosi do gatunku nic nowego, chyba poza zaawansowanym wiekiem głównego bohatera. A jednak - mimo wielu gangsterskich schematów i krwawych przekalkowań - całość przyjemnie się ogląda, chwilami nawet z jakąś niedobrą, mroczną satysfakcją... Skąd się to bierze? Myślę, że co zdolniejsi amerykańscy reżyserzy po prostu umieją opowiadać filmowe historie. Także i z tej chicagowskiej gangsterki polscy filmowcy mogą się wciąż - niestety - wiele nauczyć. Ku naszemu - widzów - pożytkowi.
Tak to się robi w Chicago
reżyseria:
USA, 2009
Lou Marazano (Frank Vincent) odlicza dni do gangsterskiej emerytury. Dawniej czołowy zabójca chicagowskiej mafii, odsunięty przez młode pokolenie na boczne tory, teraz zajmuje się głównie wymuszaniem haraczy od drobnych sklepikarzy.
sensacyjny
Tak to się robi w Chicago
2,5 5 1 2