PREMIERA

2007.10.07

CANAL+ PREMIUM

TANIEC ZMYSŁÓW

Step Up

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: film muzyczny

czas trwania: 99 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Tyler (Channing Tatum), obdarzony talentem tanecznym młodociany chuligan, demoluje audytorium szkoły artystycznej w Maryland. Zostaje skazany na prace społeczne: ma odpracować 200 godzin w owej elitarnej szkole, w której uczą się najzdolniejsi młodzi tancerze z okolicy.

Jest wśród nich pochodząca z dobrego domu Nora (Jenna Dewan), która właśnie przygotowuje się do prezentacji dyplomowej. W decydującym momencie partner Nory doznaje kontuzji i dziewczyna zostaje na parkiecie sama. Wtedy w jej życiu pojawia się Tyler, który sprząta korytarze akademii i po cichu przypatruje się tancerzom. Chłopak, wychowany w najgorszej dzielnicy Baltimore, w głębi duszy marzy o tym, aby wyrwać się z getta, w którym żyje. Tajemnicza aura outsidera, która go otacza oraz mały pokaz umiejętności street dancera robi na Norze wielkie wrażenie. Dziewczyna proponuje mu wspólny występ. Od tego, jak wyjdzie im ten taniec zależy nie tylko dyplom Nory, ale i przyszłość Tylera.

Zrealizowanie muzycznego filmu dla młodzieży, który wpisywałby się w tradycję takich obrazów, jak "Dirty Dancing" czy "Sława", od dawna było marzeniem producenta Erika Feiga ("Pan i Pani Smith"). Adam Shankman, reżyser m.in. "Powiedz tak", "Pacyfikatora" czy "Lakieru do włosów" i jeden z bardziej znanych hollywoodzkich choreografów, polecił Feigowi, aby reżyserię "Tańca zmysłów" powierzył ANNE FLETCHER, autorki układów tanecznych w takich filmach, jak "Nadchodzi Polly" czy "Boogie Nights". "Pracowałem z Anne od początku lat 90. Kiedy zacząłem realizować filmy, ona przejęła moją karierę choreograficzną i rozkwitła artystycznie. Zawsze miała doskonały kontakt z aktorami, była pełna pasji i zaangażowania, a przed wszystkim rozumiała, na czym polega dobre opowiadanie historii" - mówił Shankman.

Fletcher od razu zabrała się do poszukiwania odpowiednich aktorów. Wybór padł na Channinga Tatuma, sportowca, modela i tancerza-amatora. "Postać Tylera bardzo przypadła mi do gustu. To beztroski chłopak, który uwielbia taniec i dobrą zabawę, ale ma też tendencje do autodestrukcji. Myślę, że wszyscy chłopcy w tym wieku są trochę stuknięci i destruktywni. Na tym polega bycie nastolatkiem" - mówił Tatum o swoim bohaterze. Aktor wie najlepiej, w jakie kłopoty mogą wplątać się młodzi-gniewni. Jako dziecko sprawiał rodzicom nie lada kłopoty, więc zatroskani o jego przyszłość państwo Tatum, aby zagospodarować mu jak najwięcej czasu, posyłali go na wszelkie możliwe zajęcia sportowe, czego efekty widać na filmie. Partnerką Tatuma została Jenna Dewan, modelka i tancerka, która występowała m.in. podczas koncertów Janet Jackson i Ricky'ego Martina, w którego teledysku "She Bangs" wystąpił nota bene Tatum. Na planie między aktorami od razu zaiskrzyło, co dobrze wróżyło produkcji. Wkrótce po zakończeniu zdjęć Tatum i Dewan ujawnili, że są parą również prywatnie.

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Obejrzałem, specjalnie się nie zachwyciłem ale przyznam, że bawiłem się nie najgorzej. Muzyka, dziewczyny ładnie tańczyły. Ot filmik, który się ogląda z przyjemnością, a następnie z równą przyjemnością się o nim zapomina. Ale muzyka mi się podobała.

Renu

Film zdecydowanie dla amatorów You can dance i Tańca z gwiazdami...W warstwie fabularnej kino klasy b...Osobiście nie polecam...

Sowarek

Ciekawy film, nie powiem, ale spodziewałem się czegoś więcej.
TANIEC ZMYSŁÓW
reżyseria:
USA, 2006
Tyler (Channing Tatum), obdarzony talentem tanecznym młodociany chuligan, demoluje audytorium szkoły artystycznej w Maryland. Zostaje skazany na prace społeczne: ma odpracować 200 godzin w owej elitarnej szkole, w której uczą się najzdolniejsi młodzi tancerze z okolicy.
film muzyczny
TANIEC ZMYSŁÓW
4,9 5 1 422