PREMIERA

2011.03.04

CANAL+ PREMIUM

Teoria zabijania

Kill Theory

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 82 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Mężczyzna (Kevin Gage) opuszcza po kilku latach szpital psychiatryczny. Trafił tam jako winny śmierci trójki przyjaciół - podczas wspinaczki górskiej odciął im liny zabezpieczające, by - jak twierdzi - ratować własne życie.

Udaje się w stronę domu na odludziu. W okolicy grupa świeżo upieczonych absolwentów koledżu świętuje swój sukces. Są wśród nich najlepsi przyjaciele i pary zakochanych, którzy zdają się być gotowi skoczyć za sobą w ogień. Przekonanie to umiera wraz z początkiem gry, do której zmusza ich wypuszczony ze szpitala psychopata. Przedstawione za pomocą nagrania wideo reguły są proste. Do szóstej nad ranem mają pozabijać siebie wzajemnie. Ostatni żywy wygrywa i będzie mógł odejść. Jeżeli do tej pory przeżyje więcej niż jedna osoba, psychopata zamorduje wszystkich ocalałych. Wszelkie próby ucieczki kończą się tragicznie, więc młodzi ludzie muszą zdecydować, czy stawią czoła oprawcy, czy dostosują się do jego wytycznych.

"Teoria zabijania" to film zaliczany przez recenzentów do grupy sadystycznych horrorów. Jego mottem jest zdanie: "w głębi duszy, wszyscy jesteśmy mordercami". Napięcie i strach, który wywołuje film CHRISA MOORE'A, nie wynikają z efektów specjalnych ani obecności charyzmatycznych aktorskich osobowości. Podstawą jest dopracowany scenariusz i reżyseria. Historia wyszła spod pióra Kelly Palmer. Jej nazwisko, jako jedyne zresztą, pojawia się w napisach początkowych, mimo że jest scenarzystką-debiutantką. Za kamerą stanął do tej pory zajmujący się tylko produkcją Chris Moore, który pracował m.in. przy "Buntowniku z wyboru" i trzech odsłonach "American Pie".

W filmie wzięli udział młodzi aktorzy, uważani za wschodzące gwiazdy kina i telewizji. Agnes Bruckner rozpoczynała karierę udziałem w serialu "Moda na sukces". Pierwsza główna rola w kameralnym dramacie "Blue Car" przyniosła jej nominację do prestiżowej Independent Spirit Award. Prawdziwą popularność zyskała jednak występując w filmach grozy. Przed "Teorią zabijania" pojawiła się m.in. w "Mrokach lasu", "Jadzie" i jako kobieta-wilkołak w "Krwi jak czekolada". Innym młodym, obiecującym aktorem w obsadzie "Teorii zabijania" jest Patrick John Flueger, który zdobył sympatię widzów przede wszystkim rolą w serialu "4400". Psychopatycznego mordercę zagrał bardziej doświadczony aktor Kevin Gage, który może pochwalić się ciekawą filmografią z takimi tytułami, jak "Gorączka" i "Blow". Jego życie prywatne także obfituje w mocne pozycje. Przez dwa lata był mężem obecnej małżonki Johna Travolty, Kelly Preston. Założył własną plantację marihuany, aby pomagać w walce z bólem swojej siostrze cierpiącej na raka. W końcu trafił za to za kratki, gdzie przez strażników i współwięźniów nazywany był Waingro - tak jak bohater, którego zagrał u boku De Niro i Pacino w "Gorączce".

WASZE OPINIE

tomcio87

porazka...

paula

piła VII, dziękuje...

pawel.p87

Film wart obejrzenia pod jednym warunkiem. Takim, że w tym samym czasie nie ma nic ciekawszego. Jest morderca, są ofiary więc muszą też byc litry krwi, czyli standardowa procedura. Jeśli natomiast mam szukac plusów to ciekawe zakończenie chyba się do nich zaliczy. No i ładne aktorki też przyplusują. Odkładam więc Teorię zabijania na półkę z Piłami, masakrami w Teksasie, Halloweenami i innymi śmiercionośnymi tytułami.
Ale to tylko moja teoria...
Teoria zabijania
reżyseria:
USA, 2009
Mężczyzna (Kevin Gage) opuszcza po kilku latach szpital psychiatryczny. Trafił tam jako winny śmierci trójki przyjaciół - podczas wspinaczki górskiej odciął im liny zabezpieczające, by - jak twierdzi - ratować własne życie.
horror
Teoria zabijania
3,3 5 1 3