PREMIERA

2003.11.09

CANAL+ PREMIUM

TEREN PRYWATNY

Domestic Disturbance

USA, 2001

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 86 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Emocjonujący thriller twórcy "Bezmiaru miłości" i "Malice" - Harolda Beckera. John Travolta jako samotny ojciec walczący o życie syna osaczonego przez maniakalnego mordercę.

Małżeństwo Franka (John Travolta) i Susan (Teri Polo) Morrisonów rozpada się. Z tym faktem nie potrafi się pogodzić ich 11-letni syn, Danny. Oboje rodzice bardzo kochają chłopca i starają się złagodzić skutki stresu wywołanego rozpadem rodziny. Ale nie jest to łatwe. Danny jest trudnym dzieckiem: nerwowym, nieposłusznym i w dodatku często mijającym się z prawdą. Całą sytuację pogarsza jeszcze fakt, że Susan szybko wiąże się z innym mężczyzną - młodym i zamożnym Rickiem Barnesem (Vince Vaughn). Danny nie darzy ojczyma sympatią, mimo że ten ostatni cieszy się opinią miłego i kulturalnego człowieka. Chłopiec opowiada prawdziwemu ojcu coraz dziwniejsze historie o Ricku. Początkowo Frank je bagatelizuje sądząc, że Danny zmyśla. Z czasem opowieści syna wydają się coraz bardziej prawdziwe, ale Frank nie wie jak sprawdzić ich wiarygodność. Susan nic nie wie o podwójnym życiu swojego drugiego męża. W końcu Danny opowiada, że widział jak Rick popełnia morderstwo. Frank zdaje sobie sprawę, że jeśli to prawda, życie jego syna jest w poważnym niebezpieczeństwie.

Reżyser HAROLD BECKER już w poprzednich filmach udowodnił, że jest mistrzem w budowaniu napięcia w thrillerach. Trudno rolę Danny'ego, który pozostaje centralną postacią filmu, twórcy powierzyli 11-letniemu Matthew O'Leary mającemu już w dorobku kilka telewizyjnych produkcji. Rolę jego opozycjonisty sugestywnie odtwarza pamiętany z "Psychola" i "Celi" Vince Vaughn. Gwiazdą filmu jest jednak John Travolta, który znakomicie wywiązał się z zadania połączenia ról troskliwego ojca i zdeterminowanego człowieka ścigającego psychopatycznego zabójcę.

WASZE OPINIE

Mateusz

Barzdo dobry thriller trzymający do końca w napięciu plus znakomity jak zwykle Travolta.Polecam.
TEREN PRYWATNY
reżyseria:
USA, 2001
Emocjonujący thriller twórcy "Bezmiaru miłości" i "Malice" - Harolda Beckera. John Travolta jako samotny ojciec walczący o życie syna osaczonego przez maniakalnego mordercę.
thriller
TEREN PRYWATNY
3,9 5 1 12