PREMIERA

2006.09.02

CANAL+ PREMIUM

THE RING - KRĄG 2

Ringu 2

Japonia, 1998

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Kontynuacja kultowego horroru "Krąg", który przyprawił o dreszcze publiczność na całym świecie i wywołał modę na kino grozy z Dalekiego Wschodu.

Akcja filmu rozpoczyna się bezpośrednio po dramatycznych wypadkach przedstawionych w "Kręgu", którego bohaterowie padali ofiarą klątwy związanej z tajemniczą taśmą wideo. Każdy, kto obejrzy feralny film, po siedmiu dniach umiera - chyba, że zdoła pokazać taśmę komu innemu. Wówczas następny nieszczęśnik musi stawić czoła przekleństwu - i tak bez końca. Reiko Asakawa (Nanako Matsushima) i jej kilkuletni syn Yoichi (Rikiya Otaka) należą do nielicznych, którym udało się ujść z życiem z koszmaru. Oboje jednak wciąż się ukrywają. Na ich ślad trafia Mai Takano (Miki Nakatani), przyjaciółka byłego męża Reiko, który zginął za sprawą złowieszczej taśmy. Mai dostrzega, że mały Yoichi zaczyna rozwijać paranormalne zdolności - takie same, jakie przejawiała Sadako, niezwykła dziewczyna, której mściwy duch stoi za klątwą. Upiór rośnie w siłę i dąży uparcie do przeniknięcia do świata żywych - to ostatni moment, aby go zniszczyć i wyjść z kręgu przekleństwa.

Książka Kojiego Suzuki, na podstawie której powstał "Krąg", cieszyła się dużą popularnością. Producenci przewidywali sukces ekranizacji i równolegle z filmem realizowali od razu jego sequel. Oba filmy weszły na ekrany kin w krótkim odstępie czasu, w 1998 roku. Kalkulacje producentów sprawdziły się tylko połowicznie. "Krąg" w reżyserii HIDEO NAKATY rzeczywiście stał się międzynarodowym hitem, jednak jego kontynuacja, horror pod tytułem "Rasen" autorstwa Jojiego Iiday, nie spodobał się publiczności. Sukces "Kręgu" był jednak zbyt wielki, aby dać za wygraną. Realizację kolejnego sequelu powierzono Hideo Nakacie i ekipie, z którą pracował przy oryginalnym filmie. "Krąg 2" trafił na ekrany już w 1999 roku. Tym razem o rozczarowaniu nie mogło być mowy. "Krąg 2", będący zarówno w warstwie fabularnej jak i stylistycznej bezpośrednią kontynuacją oryginału, dał widzom prawdziwą satysfakcję i - podobnie jak pierwsza część upiornej opowieści - doczekał się hollywoodzkiego remake'u. Wyreżyserował go w 2005 roku sam Hideo Nakata.


CIEKAWOSTKI:

- "Krąg 2" to drugi sequel "Kręgu". W 1998 roku, równolegle do "Kręgu", nakręcono film "Rasen" w reż. Jojiego Iiday. Film jednak nie spodobał się publiczności i już rok później na ekrany kin wszedł sequel w reżyserii Hideo Nakaty

- film nominowany do nagrody głównej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sitges
THE RING - KRĄG 2
reżyseria:
Japonia, 1998
Kontynuacja kultowego horroru "Krąg", który przyprawił o dreszcze publiczność na całym świecie i wywołał modę na kino grozy z Dalekiego Wschodu.
horror
THE RING - KRĄG 2
4,9 5 1 29