DreamWorks

PREMIERA

2010.03.22

CANAL+ PREMIUM

THE RING

USA/Japonia 2002

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror

czas trwania: 93 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Remake japońskiego przeboju "The Ring-krąg" w reżyserii Hideo Nakaty. Wśród nastolatków krąży historia o tajemniczej kasecie wideo: kto ją obejrzy, siedem dni później umiera po odebraniu telefonu-zapowiedzi.

Dziennikarka Rachel Keller (Naomi Watts) podchodzi sceptycznie do wszelkich sensacyjnych tematów. Tym razem jednak zmienia zdanie. W grupie nastolatków, którzy giną w tajemniczych okolicznościach dokładnie siedem dni po obejrzeniu kasety, jest jej siostrzenica. Nie ufając policji Rachel rozpoczyna swoje prywatne śledztwo. Udaje jej się odnaleźć kasetę i obejrzeć ją. Jednak po siedmiu dniach Rachel nie umiera. Dlaczego? Legenda głosi, że przeżywają ci, którzy pokażą feralne wideo innej osobie. Rachel z przerażeniem uświadamia sobie, że kasetę obejrzał jej kilkuletni synek Aidan (David Dorfman). Kobieta rozpoczyna desperacką walkę o jego ocalenie. Pomaga jej w tym ojciec Aidana, jej były mąż Noah (Martin Henderson). Wspólnie docierają do hodowcy koni Richarda Morgana (Brian Cox) i jego sąsiadki dr Grasnik (Jane Alexander), którzy odkrywają przed nimi przerażającą prawdę o genezie kasety.

"Ring" - legendarny już film Hideo Nakaty - pobił wszelkie rekordy popularności w krajach azjatyckich. Doczekał się już dwóch sequeli, filmu telewizyjnego, komiksu i wersji hollywoodzkiej. We wszystkich przypadkach za podstawę scenariusza posłużyła powieść Kôji Suzuki "Ringu". Amerykański "The Ring" wyreżyserował GORE VERBINSKY ("Pułapka na myszy", "The Mexican"), który debiutował za kamerą jako twórca cenionych wideoklipów i filmów reklamowych. W postać Rachel wcieliła się nominowana do Oscara za "21 gramów" Naomi Watts. 36-letnia Australijka zdobyła międzynarodową sławę dzięki wielokrotnie nagradzanej roli w "Mulholland Drive" Davida Lyncha. Wystąpiła też m.in. w "Rozwodzie po francusku" i "Nedzie Kellym". Do obsady "The Ring" zaproszono też Martina Hendersona ("Szyfry wojny", "Torque. Jazda na krawędzi"), Briana Coxa ("Kolekcjoner", "Tożsamość Bourne'a"), Jane Alexander ("Sprawa Kramerów", "Wbrew regułom") i Lindsay Frost ("Frasier", "Na własną rękę").

WASZE OPINIE

lukka

W porównaniu z japońskim oryginałem ta wersja wygląda raczej na parodię. Na
szczęście dla mniej wymagających widzów wyjaśnienie zostało wyartykułowane
dwukrotnie, wielkimi literami.

Joey

Mam takie pytanie, czemu "premiera" filmu "The Ring" jest zapowiedziana na 22 marca 2010, przecież ten film był już w 2004 roku?

Szuyszka

Prosze o powtorke.
THE RING
reżyseria:
USA/Japonia 2002
Remake japońskiego przeboju "The Ring-krąg" w reżyserii Hideo Nakaty. Wśród nastolatków krąży historia o tajemniczej kasecie wideo: kto ją obejrzy, siedem dni później umiera po odebraniu telefonu-zapowiedzi.
horror
THE RING
4,7 5 1 110