PREMIERA

2003.12.17

CANAL+ PREMIUM

THE WASH. HIPHOPOWA MYJNIA

The Wash

USA, 2001

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 93 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Przebojowa komedia z gwiazdami rapu i hip hopu w rolach głównych.

Na jednym z amerykańskich przedmieść mieszkają Dee Loc (Snoop Doggy i Sean (Dr. Dre). Od lat są prawdziwymi kumplami i wiedzą, że mogą na sobie polegać. Nic więc dziwnego, że gdy źle zaparkowane auto Seana trafia w ręce policji, kłopot z jego wykupieniem spada na obu przyjaciół. Problemem Seana jest jednak notoryczny brak pieniędzy - nie ma ich nawet na czynsz, nie mówiąc o samochodzie. Dee Loc próbuje więc zatrudnić kumpla w myjni samochodowej, w której sam pracuje. Ku jego zdziwieniu gderliwy właściciel zakładu, pan Washington (George Wallace), z miejsca angażuje Seana czyniąc go szefem Dee Loca. Ta sytuacjami rodzi wiele napięć między starymi kumplami. To jednak nie koniec ich problemów. Pewnego dnia pan Washington zostaje porwany i Sean z Dee muszą zapłacić okup.

Pomysł "Hiphopowej myjni" zrodził się podczas wspólnej trasy koncertowej największych gwiazd amerykańskiego hip hopu, w którym wzięli też udział Dr. Dre, Snoop Doggy Dogg i DJ POOH. Ten ostatni - reżyser, scenarzysta i producent filmu w jednej osobie - to znany muzyk i producent hip hopowy. W świecie kina zadebiutował najpierw jako aktor w przebojowym "Piątku". "Hiphopowa myjnia" jest jego drugim dziełem reżyserskim, w którym występuje też w drugoplanowej roli porywacza.

W postać Dee Loca wciela się jeden z najsłynniejszych amerykańskich raperów Snoop Doggy Dogg. Muzyk ma już na koncie kilka aktorskich dokonań, m.in. w "Dniu próby" z Denzalem Washingtonem i horrorze "Bones".

WASZE OPINIE

Snoop Doggy

cris is the best cris RULEZ

monika

swietny do nauki slangu angielskiego, b. smieszny (brak wody w spluczce po wielkiej sraczce), super-film dla koneserow hip-hop
THE WASH. HIPHOPOWA MYJNIA
reżyseria:
USA, 2001
Przebojowa komedia z gwiazdami rapu i hip hopu w rolach głównych.
komedia
THE WASH. HIPHOPOWA MYJNIA
4,8 5 1 59