PREMIERA

2005.12.24

CANAL+ PREMIUM

THUNDERBIRDS

USA/Wlk. Brytania, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film familijny

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jeff Tracy (Bill Paxton) był kiedyś astronautą. Majątek, który zgromadził przez lata pracy, pozwala jemu i jego pięciu synom na spełnianie podróżniczych pasji.

Teraz Alan (Brady Corbet), Scott (Philip Winchester), Virgil (Dominic Colenso), Gordon (Ben Torgersen) i John (Lex Shrapnel) towarzyszą ojcu w wyprawie na jedną z wysp Pacyfiku. Mieści się tam siedziba ich organizacji - International Rescue - która została powołana do życia, by nieść pomoc ludziom znajdującym się w opresji. Brawurowe akcje rodziny Tracy są możliwe dzięki super nowoczesnym pojazdom zwanym Thunderbirds. Jest wśród nich samolot, rakieta, łódź podwodna, a nawet cała stacja kosmiczna. Pewnego dnia wszystkie zabezpieczenia zawodzą i w skutek pechowego zbiegu okoliczności Jeff wraz z czterema synami znajduje się w poważnych tarapatach. Jedyną osobą, która może im pomóc jest 12-letni Alan. Chłopakowi depcze jednak po piętach opętany żądzą władzy przestępca The Hood (Ben Kingsley). Na barkach Alana spoczywa odpowiedzialność nie tylko za losy rodziny, ale i całego świata.

"Thunderbirds" to aktorska wersja serialu animowanego. Popularna w latach 60. brytyjska produkcja cieszyła się tak dużym powodzeniem, że była realizowana przez wiele lat i doczekała się kilku kontynuacji. Jedną z nich jest film JONATHANA FRAKESA. Reżyser jest najbardziej znany jako komandor William T. Riker z kultowego już "Star Treka", którego niektóre odcinki wyreżyserował, podobnie jak kilka części popularnego serialu telewizyjnego "Roswell". Rolę Alana zagrał Brady Corbet, który pojawił się wcześniej w filmach "Trzynastka" i "Mysterious Skin". W postać ojca małych bohaterów wcielił się Bill Paxton. Aktor wystąpił w tak różnorodnych filmach, jak "Prawdziwe kłamstwa", "Apollo 13", "Twister", "Titanic", "Prosty plan", "Granice wytrzymałości", "Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd" czy "Ręka Boga", który sam wyreżyserował. W filmie pojawiają się też: laureat Oscara za główną rolę w "Gandhim" Ben Kingsley ("Lista Schindlera", "Dom z piasku i mgły", "Oliver Twist") oraz pamiętny odtwórca roli doktora Greene'a z serialu "Ostry dyżur" Anthony Edwards ("Klient", "Gra w serca", "Życie, którego nie było").

WASZE OPINIE

lukemax

super extra film goraco polecam

Magda

Jak obejrzałamten film zafascynował on mnie do napisania ksiażki o tych bohaterach ten film jest wspaniały i zapierajacy dech wpiersiach borczo gorąco polecam go obejrzeć:-)
THUNDERBIRDS
reżyseria:
USA/Wlk. Brytania, 2004
Jeff Tracy (Bill Paxton) był kiedyś astronautą. Majątek, który zgromadził przez lata pracy, pozwala jemu i jego pięciu synom na spełnianie podróżniczych pasji.
film familijny
THUNDERBIRDS
3,8 5 1 17