PREMIERA

2002.09.15

CANAL+ PREMIUM

TITAN - NOWA ZIEMIA

Titan A.E.

USA, 2000

,

gatunek: film animowany

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jest rok 3028. Ludzkość skolonizowała kosmos i choć podróże do najodleglejszych galaktyk stały się codziennością, Ziemia jest wciąż naszym prawdziwym i jedynym domem.

Zyskaliśmy wolność, ale i wrogów - Drejów, rasę obcych, którzy obawiają się potęgi ludzkiego ducha. Drejowie przypuszczają atak na Ziemię i doprowadzają do jej unicestwienia. Ludziom cudem udaje się uciec wraz z najcenniejszych skarbem, wspaniałym statkiem kosmicznym, któremu nadają nazwę "Titan". Odtąd tułają się po wszechświecie. Są wygnańcami, obywatelami drugiej kategorii, zdanymi na łaskę przedstawicieli obcych cywilizacji i wciąż muszą uchodzić przed bezlitosnym pościgiem Drejów. Cale (Matt Damon) jest zbuntowanym młodym człowiekiem mieszkającym na jednej ze stacji kosmicznych. Żywi urazę do swego ojca, genialnego wynalazcy, który zbudował "Titana". Uważa bowiem, że ojciec złamał daną mu obietnicę i zostawił go własnemu losowi. Sam nie czuje się człowiekiem, a ludzie i ich problemy wydają mu się obce. Cale zmieni się nie do poznania, gdy odkryje, że ojciec zostawił mu pierścień, w którym zakodował mapę wskazującą drogę do "Titana", jedynej nadziei rodzaju ludzkiego. Na pokładzie statku kosmicznego "Walkiria" Cale wyrusza na spotkanie największej przygody swego życia, która pozwoli mu odkryć prawdę o sobie i powiedzie innych do mitycznego "Nowego Świata" pokonując jednocześnie okrutnych Drejów.
"Titan - Nowa Ziemia" to niezwykły film animowany, stworzony przez spółkę Gary Goldman i Bon Bluth - zrobili razem między innymi "Anastazję". Jako jeden z pierwszych w swoim gatunku zawiera kadry stworzone techniką trójwymiarową. Niezwykły jest także dlatego, że wbrew niepisanym regułom animacji nie opowiada historii miłosnej dla grzecznych dzieci.

WASZE OPINIE

Saturnus

Super film,bardzo dobrze zrobiony, mimo że fabuła jest "oklepana" to ogląda się przyjemnie...
TITAN - NOWA ZIEMIA
USA, 2000
Jest rok 3028. Ludzkość skolonizowała kosmos i choć podróże do najodleglejszych galaktyk stały się codziennością, Ziemia jest wciąż naszym prawdziwym i jedynym domem.
film animowany
TITAN - NOWA ZIEMIA
3,8 5 1 17