2013 Universal Studios. ALL RIGHTS RESERVED

PREMIERA

2014.10.24

CANAL+ PREMIUM

To już jest koniec

The World's End

Wlk. Brytania, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia/fantasy

Ocena filmu

0.00

Opis

Trzeciej części trylogii Edgara Wrighta z Simonem Peggiem w roli głównej. W obsadzie ponadto: Martin Freeman, Nick Frost, Paddy Considine, Rosamund Pike i Pierce Brosnan.

Gary King (Simon Pegg), alkoholik w średnim wieku, odnajduje kolegów ze szkolnej ławy i namawia ich by przeszli wspólnie "Złotą Milę", rajd po 12 pubach w ich rodzinnym mieście Newton Haven. Grupa próbowała już dokonać tego 20 lat wcześniej, ale wówczas nie udało im się dotrzeć do ostatniego lokalu o nazwie "Koniec świata". Gary pojawia się w mieście z Peterem (Eddie Marsan), Oliverem (Martin Freeman), Stevenem (Paddy Considine) i Andym (Nick Frost). Maraton rozpoczynają od drinka u siostry Oliviera, Sam (Rosamund Pike ), o której uczucia w szkole rywalizowali Gary i Steven. Podczas wędrówki kumple odkrywają, że są otoczeni przez androidy, udające zwykłych ludzi. Spotkany w jednej z knajp dawny nauczyciel Guy Shepherd (Pierce Brosnan) namawia ich, by pogodzili się z losem i również pozwolili zmienić się w androidy, których inwazja na Ziemię trwa od dekad i umożliwiła między innymi tak ogromny postęp w dziedzinie telekomunikacji. Zostanie androidem ma dodatkowy bonus w postaci wiecznej młodości. Przyjaciele stają w obliczu trudnego wyboru.

Bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytykę "To już jest koniec" jest ostatnią częścią komediowej trylogii "Cornetto", w skład której wchodzą znane widzom "Wysyp żywych trupów" (2004) i "Hot Fuzz - Ostre psy (2007). Ich reżyserem jest EDGAR WRIGHT, który realizował pierwsze komedie już jako czternastolatek - jego nieoficjalnym debiutem jest nakręcona z pomocą kolegów bez żadnego budżetu parodia westernów "A Fistful of Fingers" (1994). Popularność zdobył serialami komediowymi dla BBC ("Is It Bill Bailey", "Alexei Sayle's Merry Go Round"), ale prawdziwą sławę przyniosła mu wyreżyserowana dla Channel 4 seria "Spaced", nominowana do nagród British Comedy, BAFTA i Montreux. - odtwórcę głównej roli we wszystkich trzech filmach i serialu - Wright poznał na planie "Asylum". Pegg, jeden z najbardziej znanych angielskich aktorów komediowych, wystąpił m.in. w telewizyjnej serii "Kampania braci" wyprodukowanej przez Stevena Spielberga i Toma Hanksa, w kinowym filmie "24 Hour Party People" Michaela Winterbottoma, a obecnie jest znany przede wszystkim z filmów J. J. Abramsa: "Mission: Impossible III" i dwóch "Star Treków", w których zagrał Scotty'ego.

WASZE OPINIE

Tufta

Pomyliłem się.Ja oglądałem inny film z tego samego roku o tym samym tytule.Grała w nim ta
dziewczyna z Pottera i inni znani komediowi aktorzy.Chodziło w nim o koniec świata.Grupa przyjaciół
imprezowała w domu podczas apokalipsy.Fajny film.Ten jest z Simonem Peggiem(jeden z moich
ulubionych aktorów) i po przeczytaniu o co w nim chodzi też go z chęcią obejrzę.

Tufta

Przednia zabawa.Jak chcecie się pośmiać to sobie kuknijcie to dzieło
To już jest koniec
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2013
Trzeciej części trylogii Edgara Wrighta z Simonem Peggiem w roli głównej. W obsadzie ponadto: Martin Freeman, Nick Frost, Paddy Considine, Rosamund Pike i Pierce Brosnan.
komedia/fantasy
To już jest koniec
3,9 5 1 29