PREMIERA

2009.11.15

CANAL+ PREMIUM

TOTALNY KATAKLIZM

Disaster Movie

USA, 2008

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 84 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W 10 001 roku p.n.e. pewien jaskiniowiec (Matt Lanter) podczas desperackiej ucieczki przed dinozaurem trafia w lesie na wrestlera, który wyzywa go na pojedynek. Po walce na pluszowe pałki człowiek pierwotny spotyka szablozębną Amy Winehouse (Nicole Parker).

Piosenkarka oznajmia mu, że 29 sierpnia 2008 roku nastąpi koniec świata i będzie to miało związek z tajemniczą "Kryształową Czaszką". Jedyną szansą na ocalenie życia na Ziemi jest odłożenie czaszki na miejsce. Will Jones (Matt Lanter) budzi się ze snu i opowiada o proroctwie swojej dziewczynie Amy (Vanessa Minnillo), którą podejrzewa o romans z Flavor Flav (Abe Spinger). Will urządza w domu imprezę. Wśród zaproszonych gości jest jego najlepszy przyjaciel, czarnoskóry Calvin (Gary 'G-Thang' Johnson) ze swoją dziewczyną Lisą ( Kim Kardashian), ciężarna Juney (Crista Flanagan), zwana Juno, a także Piękna Wojowniczka (Carmen Electra). Podczas zabawy niespodziewanie gaśnie światło i odczuwalne są wstrząsy. Media informują o trąbie powietrznej, deszczu asteroid i trzęsieniu ziemi. Wieszczą globalną katastrofę. "Iron Man" (Gerrard Fachinni), "Hellboy" (Ike Barinholtz) oraz "Incredible Hulk" (Roland Kickinger) próbują przeciwstawić się żywiołowi, ale zostają unicestwieni. Podobny los spotyka Hancocka (Walter Harris), który próbuje uciec z miasta. Ocalenie świata zależy teraz od Willa i jego przyjaciół.

JASON FRIEDBERG i AARON SELTZER (scenariusz, produkcja, reżyseria) współpracują ze sobą od prawie 20 lat. Wspólnie stworzyli cztery obrazy z serii "Straszny film", a także m.in. "Komedię romantyczną", "Poznaj moich Spartan" czy "Wielkie kino", w których w prześmiewczy sposób odnosili się do największych kinowych hitów wszystkich gatunków filmowych. Tym razem wzięli na warsztat film katastroficzny, ale nie tylko. W "Totalnym kataklizmie" odnaleźć można parodie takich tytułów, jak "10 000 B.C.", "American Gladiators", "Indiana Jones", "Seks w wielkim mieście", "Iron Man" czy "Wanted Ścigani", a także ikon popkultury, jak Amy Winehouse, Justin Timberlake, Michael Jackson czy Jonas Brothers. Jedną z głównych bohaterek komedii jest Juney, będąca bezpośrednim komediowym odpowiednikiem ciężarnej nastolatki z nagrodzonego Oscarem "Juno" Jasona Reitmana. "Pokazaliśmy każdą możliwą klęskę żywiołową i kataklizm, zarówno naturalną, jak i spowodowaną przez człowieka" - mówi Jason Friedberg. "Nie ma dla nas żadnych świętości, ani tematów, z których nie można by się pośmiać, bez względu na to, czy chodzi o klęskę żywiołową, czy znanego człowieka z rozdętym ego".

Główną rolę zagrał Matt Lanter (seriale "Pani prezydent", "Herosi", "Detektyw Monk"). Postać Willa, którą kreuje w "Totalnym kataklizmie" jest kluczowa dla rozwoju wypadków, ale aktor wcielił się również w człowieka pierwotnego z "10.000 BC" oraz Zaca Efrona z "High School Musical". Twórcy zaprosili ponownie do współpracy Carmen Electrę ("Sztuka rozstania", "Córka mojego szefa", "Starsky i Hutch"), która grała w ich poprzednich filmach, takich jak m.in. "Straszny film 4" czy "Poznaj moich Spartan". W obsadzie nie zabrakło początkujących aktorek, takich jak Vanessa Minnillo, zwyciężczynia konkursu Miss Nastolatek w 1998 roku czy Kimberly Kardashian, która zyskała popularność w telewizyjnych reality show. W rolach drugoplanowych występują także Nicol Parker, Crista Flanagan i Ike Barinholtz, aktorzy znani z kultowego serialu "Mad Tv". Komik Gary "G-Thang" Johnson (seriale "In Case of Emergency", "Pół na pół", "All that", "All of Us"), który wcielił się w Calvina, podkreśla że "Totalny kataklizm" wykracza daleko poza granice parodii, a wszystkie wydarzenia są bardzo spektakularne. Jak przekonywał producent Peter Safran ("Connie i Carla", "Ojciec mojego dziecka", "Nawiedzona narzeczona"), na planie królował paranoiczny dowcip i improwizacja.

WASZE OPINIE

ITI

Dla mnie właśnie ten idiotyzm idiotyzmu jest piękny. Bo pokazuje poziom do którego dąży większość filmów. Co prawda za dużo już takich produkcji, ale rynek zbytu na nie będzie chyba zawsze.

Idiotyczne idiotyzmy dla idiotów. ;)

A tytuł zarówno odzwierciedla i sam film jak i poziom powstających superfilmów Hollywood o których mówi.

ak47kk

ja was nie rozumiem. ten film jest super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jak nie oglądaliście to nie
komentujcie

Bartolomeusz

Przecież to nie wina C+, że film jest słaby ! Oni nie produkowali tej chały. Była
premiera w kinie, później na dvd, to nadszedł czas na tv.
TOTALNY KATAKLIZM
USA, 2008
W 10 001 roku p.n.e. pewien jaskiniowiec (Matt Lanter) podczas desperackiej ucieczki przed dinozaurem trafia w lesie na wrestlera, który wyzywa go na pojedynek. Po walce na pluszowe pałki człowiek pierwotny spotyka szablozębną Amy Winehouse (Nicole Parker).
komedia
TOTALNY KATAKLIZM
3,6 5 1 41