2013 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

PREMIERA

2014.05.23

CANAL+ PREMIUM

Trans

Trance

USA, 2013

reżyseria:

obsada: ,

Obsada filmu

gatunek: thriller psychologiczny

Ocena filmu

0.00

Opis

Danny Boyle tym razem tworzy mroczny, przeznaczony tylko dla dorosłych thriller pełen przemocy i odważnych scen erotycznych. Nieoczekiwane zwroty do samego końca, a na planie James McAvoy, Vincent Cassel i Rosario Dawson.

Simon (James McAvoy) pracuje w prestiżowym domu aukcyjnym w Londynie. Doświadczenie nauczyło go, że w sytuacji kryzysowej, nie warto być bohaterem, bo żadne dzieło sztuki nie jest warte życia. A jednak, kiedy celem kradzieży staje się warte miliony dolarów dzieło Goi, Simon zapomina o złotej maksymie, co przypłaca urazem głowy i amnezją. Wkrótce okazuje się, że obraz nie trafił do zleceniodawcy kradzieży, Francka (Vincet Cassel), tylko został gdzieś ukryty przez Simona. Żeby wydusić z niesubordynowanego wspólnika miejsce schowania dzieła, Franck zatrudnia hipnotyzerkę Elizabeth Lamb (Rosario Dawson), która zagłębia się w zakamarki umysłu Simona, gdzie granica między prawdą, sugestią i złudzeniem jest płynna.

Film wyreżyserował laureat Oscara za "Slumdoga. Milionera z ulicy" DANNY BOYLE, autor takich filmów, jak kultowe "Trainspotting", "127 godzin" z Jamesem Franco, "Niebiańska plaża" z Leo di Caprio czy "28 dni później" z Cillianem Murphym. Tym razem Boyle stworzył mroczny, przeznaczony tylko dla dorosłych widzów thriller pełen przemocy i odważnych scen erotycznych. Rolę Simona zaproponował Jamesowi McAvoyowi, który po przeczytaniu części scenariusza chciał ją odrzucić, gdyż myślał, że jego bohater jest w opowieści ofiarą. Do roli Francka, którego ostatecznie zagrał Vincent Cassel, przymierzano Michaela Fassbendera i Colina Firtha. W Elizabeth miała się wcielić Scarlett Johansson, Melanie Thierry lub Zoe Saldana, ale ostatecznie zagrała ją Rosario Dawson.

WASZE OPINIE

pedro

Jeden z ciekawszych filmów tego miesiąca. Dobrze zrobiony thriller, który warto zobaczyć!

maniatv

...a niejaki Simon schował gdzieś DZIAŁO. Klecił tekst ktoś pożyczony z łonetu.

Bachenna

Nie wiem jak całość poprawnie informacyjnie
natomiast jest błąd, gdyż Danny Boyle
wyreżyserował "127 godzin" -> 127 hours a nie
dni ;)
Trans
reżyseria:
USA, 2013
Danny Boyle tym razem tworzy mroczny, przeznaczony tylko dla dorosłych thriller pełen przemocy i odważnych scen erotycznych. Nieoczekiwane zwroty do samego końca, a na planie James McAvoy, Vincent Cassel i Rosario Dawson.
thriller psychologiczny
Trans
4,1 5 1 14