PREMIERA

2013.01.24

CANAL+ PREMIUM

Transporter

The Transporter

Francja/Kanada, 2012

, ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 12 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Tytułowy Transporter to Frank Martin, były agent służb specjalnych, który dziś zarabia na życie jako kurier. Frank ma trzy zasady: nigdy nie zmienia warunków umowy, nie zagląda do przesyłek, nie chce znać żadnych nazwisk. Ci, którzy mają coś do przetransportowania i chcą to zrobić sprawnie i bez zbędnych pytań, zgłaszają się do Martina.

Jako wytrawny kierowca, mistrz sztuk walki i specjalista od survivalu, Frank nie narzeka na brak zleceń, a zwłaszcza na nudę. Ufa jedynie ludziom z najbliższego otoczenia: swojej partnerce, specjalistce od komputerów Carli, mechanikowi Dieterowi i zaprzyjaźnionemu inspektorowi policji Tarconiemu. To ścisłe grono powiększa się za sprawą Dalii, córki zamordowanego przyjaciela Franka oraz Juliette Dubois, pięknej, tajemniczej kobiety, dziennikarki zafascynowanej Transporterem.

Ten francusko-kanadyjski serial przenosi na mały ekran postać Franka Martina, niekonwencjonalnego kuriera wykreowanego przez Luka Bessona w przeboju kina akcji "Transporter". Hit roku 2002 doczekał się dwóch pełnometrażowych kontynuacji, zanim o jego bohatera upomniała się telewizja. Serialowy "Transporter" kontynuuje trop podjęty przez kinową trylogię, zaczyna się tam, gdzie kończy się ostatni film. Jest w nim mnóstwo akcji, walki i efektownych samochodowych pościgów. Każdy odcinek jest odrębną historią, która ma początek i szczęśliwe zakończenie, choć są wątki, które rozwijają się przez wszystkie odcinki pierwszego sezonu. To, co z pewnością odróżnia serial od produkcji kinowych to Chris Vance w tytułowej roli oraz kobiety Franka.

Twórcy produkcji, dysponujący budżetem rzędu 30 milionów euro, zaangażowali doświadczonych scenarzystów i reżyserów, mających na koncie pracę przy takich cyklach telewizyjnych, jak "Gwiezdne wrota", "Zagubieni", "Dexter" czy "Dynastia Tudorów". Zdjęcia kręcono m.in. w Paryżu, Berlinie, Toronto i Nicei. Na odtwórcę tytułowej roli wytypowano wspomnianego Chrisa Vance'a (seriale "Skazany na śmierć", "Mental - Zagadki umysłu"), a partnerują mu: Andrea Osvárt (serial "Pompeje"), Delphine Chanéac ("Istota") oraz François Berléand, który rolę inspektora Tarconiego odtwarzał w kinowym pierwowzorze.POSTACIE


FRANK MARTIN

Frank Martin pracuje jako kierowca do wynajęcia, trzymając się kurczowo trzech zasad: "nigdy nie zmieniaj umowy", "żadnych imion" i "nigdy nie otwieraj paczki. Jako były członek Brytyjskich Sił Specjalnych potrafi posługiwać się bronią i jest wyszkolony w walce wręcz. Bez problemu radzi sobie z przeciwnikami, którzy próbują przeszkodzić mu w wykonaniu zadania. Nieobca jest mu również szybka i niebezpieczna jazda. Niezależnie od tego, czy chodzi o dostarczenie przesyłki, czy randkę z kobietą, Frank zawsze pojawia się na czas w nienagannym, idealnie skrojonym garniturze.

CARLA VALERI

Carla jest geniuszem komputerowym i prawą reką Franka. Przekazuje mu zlecenia i towarzyszy wirtualnie w każdej podróży, zapewniając wszelkie informacje potrzebne, by dotrzeć do celu. Mając dobre kontakty i ciekawe znajomości, jest zawsze o krok przed Frankiem, aby zagwarantować mu bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko.

DIETER HAUSSMANN

Dieter jest najlepszym przyjacielem Franka i kolejnym geniuszem w jego ekipie. Jest odpowiedzialny za ulepszenia w samochodach, którymi jeździ Transporter. Jego dziełem są m.in. specjalne opony, zawieszenie czy hologramowa tablica rejestracyjna. Nie ma szczęścia do kobiet.

INSPEKTOR TARCONI

Tarconi jest policjantem w średnim wieku, który jako sojusznik Franka pomaga mu, gdy ten potrzebuje oficjalnej interwencji lub wsparcia moralnego. W zamian za pomoc i bezwarunkową przyjaźń, Frank pozwala mu bez ograniczeń przebywać w swojej pięknej rezydencji Cap Roux.

JULIETTE DUBOIS

Juliette jest agentką wywiadu, a jej zadaniem jest tropienie nielegalnych sieci transportowych w Europie. To doprowadza ją do Franka. Jej obsesja na punkcie aresztowania go zmienia się z czasem w fascynację i uczucie.
ODCINKI


ODCINEK 1. - CÓRKA GENERAŁA

Frank zostaje wysłany do Berlina. Ma wywieźć z miasta Delię Wiegert, córkę wpływowego byłego generała. Dziewczyna jest już na celowniku - w hotelu oboje z Frankiem zostają zaatakowani. Gdy docierają do jej ojca, okazuje się, że generał jest zamieszany w handel narkotykami. Oddaje córce jedyny pen drive, na którym są nazwiska wszystkich osób, z którymi miał do czynienia. Niedługo potem zostaje zamordowany. Frank zabiera dziewczynę do swojego domu, gdzie potajemnie przekazuje listę swojej asystentce Carli. Delia postanawia samodzielnie się zemścić. Jedzie na spotkanie z ostatnią zaufaną osobą - asystentką ojca. Zostaje jednak zdradzona i porwana przez niemieckiego mafiosa Friedera Trumpfa.
PREMIERA: czwartek, 24 stycznia 2013, godz. 21:00

ODCINEK 2. - 12 GODZIN

Na zlecenie Carsona Bernhardta Frank ma dostarczyć micro chip. Sposób dostawy jest jednak nietypowy. Bernhardt wstrzykuje Frankowi w szyję chip wraz z trucizną, która uwolni się po 12 godzinach. Antidotum mają odbiorcy przesyłki. Sprawy szybko się komplikują i Frank traci szanse na odtrutkę. Postanawia się zemścić. Pomaga mu Carla i jej przyjaciel, chemiczny geniusz.
PREMIERA: czwartek, 24 stycznia 2013, godz. 21:00

ODCINEK 3. - MECHANICZNY KOŃ TROJAŃSKI

Zadaniem Franka jest dostarczyć na Paris Motor Show prototyp paliwa, który ma zrewolucjonizować przemysł samochodowy. Towarzyszy mu piękna Trina. Przeciwnikiem Transportera jest Leloup, który ściga go próbując nie dopuścić do dostarczenia przesyłki. Pomaga mu w tym urządzenie namierzające zawarte w oleju XR-50. Frank nie może go wyłączyć, bo właściwą przesyłką są jego umiejętności jako kierowcy, które gadżet rejestruje.
PREMIERA: czwartek, 31 stycznia 2013, godz. 21:00

ODCINEK 4. - REKINY

Tym razem Frank musi przewieźć z Paryża do Marsylii milion euro. To samo zadanie dostaje dwóch innych kierowców. Pierwszy, który dotrze na miejsce, zapewni swojemu zleceniodawcy ważny kontrakt. Jednym z rywali jest Nicolai, który nie podchodzi do rozgrywki fair. Frank po drodze nabywa pasażerkę Juliette, co pakuje go w dodatkowe tarapaty. W czasie postoju w hotelu Frank zaprzyjaźnia się z drugim rywalem Pete'em.
PREMIERA: czwartek, 31 stycznia 2013, godz. 21:00

ODCINEK 5. - SERCE

Dwóch nastolatków potrzebuje transplantacji serca. Niestety organ jest tylko dla jednego z nich. Gdy chłopiec zostaje przygotowany do operacji, serce zostaje skradzione. Złodziejem jest Drago - operacja jego syna ma zostać przeprowadzona w jego posiadłości. Dostawcą serca jest Frank. Tym razem jednak uprzedzony przez inspektora Tarconiego, łamie jedną ze swoich zasad i otwiera przesyłkę. Postanawia zawrócić do szpitala. Drago podąża za nim.
PREMIERA: czwartek, 7 lutego 2013, godz. 21:00

ODCINEK 6. - ZAMIANA

Frank dostarcza cenny obraz bogatemu Khyberowi. Wszystko idzie świetnie, dopóki ekspert sztuki nie stwierdza, iż obraz jest podrobiony. Khyber oskarża o pomyłkę Transportera i zobowiązuje go do znalezienia oryginału. Frank odkrywa, iż dzieło sztuki należy do potomkini Pisarra, Rebeki, której życiowym celem jest zwrócenie malowidła rodzinie utraconego w czasie II wojny światowej na rzecz Nazistów. Frank i Rebecca zaczynają działać wspólnie, by pozbyć się Khybera oraz odnaleźć prawdziwy obraz.
PREMIERA: czwartek, 7 lutego 2013, godz. 21:00

ODCINEK 7. - ODWET

Frank zostaje zatrudniony przez kryminalistę Sergeja. Ma przewieźć kilka nielegalnych substancji. Niestety łącznikiem pomiędzy pracodawcą a Frankiem jest jego przyjaciel z wojska Jimmy Reeves, który od lat oskarża Franka o zdradę i teraz wykorzystuje okazję do zemsty. W czasie wymiany przesyłki Jimmy kradnie paczkę. Oskarża Franka i nasyła na niego ludzi Sergeja. Frank z pomocą Carli odnajduje miejsce pobytu Jimmy'ego. Ma szansę udowodnić swoją niewinność sprzed lat i uratować starą przyjaźń.
PREMIERA: czwartek, 14 lutego 2013, godz. 21:00

ODCINEK 8. - MIASTO MIŁOŚCI

Gassam zatrudnia Franka do przewiezienia ładunku wybuchowego. Liczy, że Transporter przechytrzy policję, skupiając jednocześnie na sobie jej uwagę. Gassam zamierza pomścić śmierć brata, zabijając tysiące przypadkowych ludzi. U celu Frank poznaję siostrę zleceniodawcy Maugę, która uznaje go za wspólnika Gassama i więzi. Czas do wybuchu upływa.
PREMIERA: czwartek, 14 lutego 2013, godz. 21:00

ODCINEK 9. - SKRZYNKA

Kolejną przesyłką Franka jest Jack Perkins, pracownik CIA i jego były mentor, oskarżony o szpiegostwo. Perkins musi dotrzeć do miejsca, gdzie trzymane są tajne dokumenty agencji, aby oczyścić swoje imię i odnaleźć prawdziwego szpiega. Ponieważ Jack jest niewidomy, Frank musi pełnić rolę jego oczu.
PREMIERA: czwartek, 21 lutego 2013, godz. 21:00

ODCINEK 10. - GORĄCY LÓD

Frank przejmuje paczkę ze skrzynki depozytowej w Toronto. W tym momencie wyszkoleni najemnicy dowodzeni przez Leona Koromę zajmują cały budynek, by go pojmać. Przesyłka zawiera drogocenny diament. Frankowi udaje się uciec, by odkryć współpracę inwestora drużyny hokejowej Michaela O'Sullivana z szmuglerami krwawych diamentów.
PREMIERA: czwartek, 21 lutego 2013, godz. 21:00

ODCINEK 11. - POMOC W POTRZEBIE

Frank zostaje aresztowany pod zarzutem morderstwa. Skuty i zamknięty w celi, zdaje się być w sytuacji, z której nawet on nie potrafił znaleźć wyjścia. To jednak początek nowego zlecenia. Policjanci Ryder i Stanwick wypuszczają go i wręczają mu kopertę. Łamiąc jedną ze swych zasad, Transporter sprawdza zawartość. Znajdująca się wewnątrz ludzka ręka jest ostrzeżeniem dla właściciela siłowni i jej córki Ofelii. Nadawca - Adam Smith - zawsze dostaje to, czego chce.
PREMIERA: czwartek, 28 lutego 2013, godz. 21:00

ODCINEK 12. - CHERCHEZ LA FEMME

Po dowiezieniu grupie Francuzów młodej hakerki, Frank ma wyrzuty sumienia. Wie, że po dokonaniu przez nią elektronicznego przelewu pieniędzy, mężczyźni ją zabiją. Transporter wraca po dziewczynę. Teraz oboje są ścigani przez groźnych przeciwników, wśród których jest Eduoard, szef francuskiego wywiadu. By dorwać Franka, mężczyźni porywają Carlę.
PREMIERA: czwartek, 28 lutego 2013, godz. 21:00


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

achtabosiu

Dobrze że jest Transporter bo Mentalista się kończy . Jak dla mnie fajny lekki super samochody piękne kobiety co więcej potrzeba po męczącej pracy ! Polecam .

Jacekturysta

Arkon - a Mentalista,Magia kłamstwa że nie wspomne o 24 godziny.

kolosg

Co wy gadacie dużo nie brakuje do oryginału!!!,
serial bardzo dobry, chętnie obejrzę kolejne
odcinki. polecam (każdy ma inny gust)
Transporter
Francja/Kanada, 2012
Tytułowy Transporter to Frank Martin, były agent służb specjalnych, który dziś zarabia na życie jako kurier. Frank ma trzy zasady: nigdy nie zmienia warunków umowy, nie zagląda do przesyłek, nie chce znać żadnych nazwisk. Ci, którzy mają coś do przetransportowania i chcą to zrobić sprawnie i bez zbędnych pytań, zgłaszają się do Martina.
serial sensacyjny
Transporter
4,5 5 1 62