PREMIERA

2006.10.30

CANAL+ PREMIUM

TRAUMA

Wlk. Brytania, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ben (Colin Firth) prowadzi szczęśliwe i dostanie życie. Wszystko się zmienia pewnej feralnej nocy, gdy podróżując autem wraz z ukochaną żoną Elisą (Naomie Harris) ulega poważnemu wypadkowi.

Po wielu dniach budzi się ze śpiączki w szpitalu. Z przerażeniem odkrywa, że Elisa nie żyje. Po kilku tygodniach opuszcza szpital i stara się zapomnieć o bolesnej przeszłości. Ale to nie jest łatwe. Postanawia wszystko zmienić, kupuje więc dom, w którym chce zacząć nowy rozdział w swoim życiu. Z pomocą przychodzi mu piękna młoda sąsiadka, Charlotte (Mena Suvari). Ben wciąż jednak nie potrafi otrząsnąć się z traumy tragicznych wydarzeń. Prześladują go wspomnienia zmarłej żony, a w dodatku zaczyna ją widzieć również na jawie. Stopniowo mężczyzna coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością i nie potrafi już odróżnić swoich wizji od tego, co się dzieje naprawdę.

"Trauma" to dzieło MARCA EVANSA, twóry filmów "Morderca z Belfastu", "Morderstwo w sieci" i serialu "Bliss". Produkcję realizowano w Londynie i na wyspie Man. Gwiazdą filmu jest jeden z najbardziej cenionych brytyjskich aktorów, Colin Firth. Artysta stawiał pierwsze kroki w show-biznesie u progu lat 80. Dużą popularność przyniosły mu nakręcone już na początku kariery takie filmy, jak: "Inny kraj", "Dama kameliowa", "Miesiąc na wsi" i "Valmont". Jego pozycję ugruntował sukces serialu "Duma i uprzedzenie" oraz superprodukcje takie, jak: "Angielski pacjent", "Zakochany Szekspir", "Czarna Żmija: Tam i z powrotem", "Dziennik Bridget Jones", "Bridget Jones: W pogoni za rozumem", "To właśnie miłość", "Dziewczyna z perłą" a także "Gdzie leży prawda". W postać Charlotte wcieliła się wschodząca gwiazda amerykańskiego kina, Mena Suvari. Aktorka wystąpiła w takich hitach, jak "Kolekcjoner", "American Beauty", "Pociąg śmierci do Denver", "Wirtualny seks", "D'Artagnan", "Salon piękności", "Z ust do ust" oraz kultowym serialu "Sześć stóp pod ziemią". W drugoplanowych rolach pojawiają się również: laureatka Oscara za rolę w filmie "Moja lewa stopa" Brenda Fricker ("Pole", "Moll Flanders", "Czas zabijania", "Morderca z Belfastu") oraz Naomie Harris ("28 dni później", "Po zachodzie słońca", "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka", "Miami Vice").

WASZE OPINIE

wr666

Początek nudny... Potem robi się przez krótką chwilę ciekawie, by zakończyć się banalnie i przewidywalnie. Film tragiczny. Jeden z najgorszych filmów, jakie kiedykolwiek widziałem

jamarta

Ten film powinien sie nazywac brednia. Nie da sie ogladac.
TRAUMA
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2004
Ben (Colin Firth) prowadzi szczęśliwe i dostanie życie. Wszystko się zmienia pewnej feralnej nocy, gdy podróżując autem wraz z ukochaną żoną Elisą (Naomie Harris) ulega poważnemu wypadkowi.
thriller
TRAUMA
3,4 5 1 14