PREMIERA

2006.08.28

CANAL+ PREMIUM

TRÓJKĄT

The Triangle

USA/Wlk. Brytania, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film przygodowy

czas trwania: 3 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Kiedy wpływowy milioner (Sam Neill) w okolicach Trójkąta Bermudzkiego traci swój kolejny statek, postanawia na własną rękę przeprowadzić badania naukowe, które raz na zawsze wyjaśniłyby zagadkę tego upiornego miejsca.

Wybiera grono ludzi, którzy jego zdaniem najlepiej wykonają to zadanie. Jest wśród nich dziennikarz (Eric Soltz), znany ze swojego sceptycznego podejścia do zagadki Trójkąta, rozważna pani inżynier (Catherine Bell), brawurowy naukowiec-meteorolog (Michael E. Rogers) oraz medium (Bruce Davison), specjalista od poszukiwania zaginionych. Szybko okazuje się, że wyprawa nie będzie tylko pasjonującą przygodą. Po serii przerażających i niewytłumaczalnych wydarzeń, które przytrafiają się załodze podczas rejsu, członkowie ekipy zastanawiają się nad porzuceniem misji. Tym poważniej, że zaczynają dręczyć ich halucynacje podobne do tych, na które cierpi Meeno (Lou Diamond Phillips), jedyny ocalały z katastrofy w Trójkącie Bermudzkim. Tymczasem naukowcami coraz bardziej interesuje się marynarka i służby specjalne. Bohaterowie zaczynają łączyć zagadkę Trójkąta z tajemniczym Projektem, którego szczegóły zna tylko admiralicja marynarki.

Trzyodcinkowy mini-serial o Trójkącie Bermudzkim powstał na zamówienie telewizyjnej stacji Sci Fi Channel, specjalizującej się w horrorach, filmach science fiction i fantasy. Jest zresztą jednym z kilkunastu podobnych projektów tego kanału, w których produkcję zaangażowani są m.in. Steven Spielberg, Michael De Luca, Ridley Scott i Martin Scorsese. Reżyserię "Trójkąta" szefowie stacji powierzyli CRAIGOWI R. BAXLEYOWI, twórcy nominowanego do nagrody Emmy serialu "Szpital Królestwo" (2004). Jedną z głównych ról zagrał Eric Stoltz, znany m.in. z ról w takich produkcjach, jak "Ślicznotka z Memphis", "Pulp Fiction" (otrzymał wówczas nominację do Independent Spirit Award) czy "Jerry Maguire". Stoltz zagrał też oszpeconego chorobą Rocky'ego w głośnym filmie Petera Bogdanovicha "Maska", w którym partnerowała mu Cher. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Lou Diamond Phillips ("Wszystko albo nic", "Młode strzelby"), Sam Neill ("Fortepian", "Zaklinacz koni"), Bruce Davison ("X-man") i Catherine Bell ("Bruce wszechmogący").

Serial został nagrodzony Saturnem przez Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films.

WASZE OPINIE

jamarta

Rozczarowujace. Chaos z ktorego nic nie wynika. Zadnej pomyslowej i spojnej koncepcji trojkata scenarzysci nie zaproponowali - poszli w totalne przegiecie, ktore dla milosnika podobnych thrillerow bedzie nie do zaakceptowania.

mondlu

Scenarzysta nie popisał się, niczego nowego nie wymyślił. Brama, czwarty wymiar i te halucynacje aż nadto realne. Plus za bujną aczkolwiek mało oryginalną fantazję, minus za zrealizowanie jej na ekranie. Szkoda tracić wzroku dla takiego rozczarowania.

radikk

Hicior do potęgi !!!
TRÓJKĄT
reżyseria:
USA/Wlk. Brytania, 2005
Kiedy wpływowy milioner (Sam Neill) w okolicach Trójkąta Bermudzkiego traci swój kolejny statek, postanawia na własną rękę przeprowadzić badania naukowe, które raz na zawsze wyjaśniłyby zagadkę tego upiornego miejsca.
film przygodowy
TRÓJKĄT
4,7 5 1 226