PREMIERA

2005.12.17

CANAL+ PREMIUM

Trzeci

Polska, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesna Polska. Ewa (Magdalena Cielecka) i Paweł (Jacek Poniedziałek) są parą 30-latków bez kompleksów realizujących swoje zawodowe ambicje. Finansowy sukces sprawił jednak, że niedawni zakochani bardzo oddalili się od siebie.

Pragmatyczny Paweł jest bez reszty oddany pracy. Znudzona robieniem kariery Ewa tęskni za prawdziwą miłością. Szansą na renesans wygasłych uczuć są od dawna planowane wakacje na jachcie. Sielanka nie trwa jednak długo, bo Paweł zostaje niespodziewanie wezwany do pracy. Gdy małżonkowie zbierają się do drogi na ich jachcie pojawia się 50-letni mężczyzna (Marek Kondrat). On też jest na życiowym zakręcie, choć podchodzi do swoich doświadczeń ze specyficznym poczuciem humoru. Na początku znajomości dochodzi do nieporozumienia i małego wypadku - mężczyzna wpada do wody i moczy jedyne ubranie, jakie posiada. Ewa i Paweł oferują mu pomoc. Od tej pory cała trójka podróżuje razem do Krakowa. Początkowo Paweł odnosi się nieufnie do niecodziennego gościa, ale w końcu okazuje się, że to jego obecność zbliża do siebie skłóconych małżonków.

JAN HRYNIAK uważany jest za jednego z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia. Zadebiutował w 1997 roku głośną już "Przystanią", która choć nie weszła do kin, przyniosła swojemu twórcy szereg wyróżnień, m.in. Nagrodę Młodych i Nagrodę Prezydenta RP na KSF "Młodzi i Film" w Koszalinie'99, Złotego Jańcia na Przeglądzie Filmowym "Prowincjonalia" w Słupcy. "Trzeci" to drugi film w reżyserskim dorobku Hryniaka. Kameralna psychodrama, luźno nawiązująca do "Noża w wodzie" Romana Polańskiego, znalazła znakomitych interpretatorów w osobach Magdaleny Cieleckiej ("Pokuszenie", "Zakochani", "Powiedz to, Gabi"), Jacka Poniedziałka ("Przemiany", serial "M jak miłość") i rewelacyjnego Marka Kondrata ("Zaklęte rewiry", "Złoto dezerterów", "Pułkownik Kwiatkowski"), który wcielił się w postać tytułową. Zdjęcia kręcono w maju 2004 roku w plenerach Warszawy, Krakowa, Helu i Gdańska. Muzykę skomponował Wojciech Waglewski. Budżet filmu zamknął się w kwocie 2 milionów złotych. W 2005 roku "Trzeci" otrzymał "Platinium Award" dla najlepszego aktora (Marek Kondrat) na MFF w Viareggio oraz Nagrodę Publiczności podczas Lata Filmów w Toruniu.

WASZE OPINIE

joanna333

zdecydowanie ten film zostawia cos po sobie... mozna sie chwile zastanowic, nawet nad wlasnym zyiem

Wika

No i z tym kołem zapadowym , to było nieudane .
Dostał zapasówkę , później drugą .
Jakaś pariodia .

jaro

Faktycznie imienniku drogi,biust na nasze gusta nieco maly:)
Trzeci
reżyseria:
Polska, 2004
Współczesna Polska. Ewa (Magdalena Cielecka) i Paweł (Jacek Poniedziałek) są parą 30-latków bez kompleksów realizujących swoje zawodowe ambicje. Finansowy sukces sprawił jednak, że niedawni zakochani bardzo oddalili się od siebie.
dramat
Trzeci
4,3 5 1 40