2013 DreamWorks Animation, L.L.C. All rights reserved.

PREMIERA

2014.09.27

CANAL+ PREMIUM

Turbo

USA, 2013

reżyseria:

gatunek: animacja

Ocena filmu

0.00

Opis

Animacja studia Dreamworks o małym ślimaku, który stał się gwiazdą wyścigów Indy 500. W polskiej wersji językowej w rolach głównych usłyszymy Antoniego Pawlickiego i Jarosława Boberka.

Turbo (Antoni Pawlicki) to mały ślimak, który marzy o tym, by kiedyś wystartować wyścigu Indy 500. Trenuje każdego dnia i mierzy swoje osiągnięcia za pomocą linijki. Dotychczas jego rekord to pokonanie metra w 17 minut. Inne ślimaki nie rozumieją go. Dla jego brata, Czeta (Jarosław Boberek), najważniejsze jest bezpieczeństwo. Kocha Turbo, ale martwi się, że obsesja na punkcie szybkości w końcu doprowadzi go do katastrofy. Pewnego dnia Turbo spada z wiaduktu na maskę sportowego samochodu, a stamtąd do zaworu wlotowego. Nitro, czyli dopalacz samochodowy, wnika w każdą komórkę jego ciała. Po wypadku mały ślimak odkrywa, że potrafi rozpędzić się do 300 kilometrów na godzinę. Szczęście znów uśmiecha się do Turbo, gdy razem z Czetem zostają schwytani przez Tito (Grzegorz Małecki), właściciela baru z tacos, którego pasją są wyścigi ślimaków. W ten sposób bracia trafiają do centrum handlowego, gdzie poznają Ślimaki Wyścigowe - grupę zawodników, których skorupy przypominają samochody rajdowe.

Reżyser DAVID SOREN opisuje "Turbo" jako połączenie filmu o superbohaterach z kinem akcji. Ale jest to także opowieść o braterskiej miłości i spełnianiu marzeń niemożliwych. Reżyserowi zależało, by jak najwierniej pokazać wyścigi Indy 500, dlatego skontaktował się z wybitnymi kierowcami i poprosił ich o pomoc. Wiedzą podzielili się m.in. Dario Franchitti (trzykrotny zwycięzca Indy 500), Mario Andretti (legendarny amerykański kierowca wyścigowy) oraz inni kierowcy, tacy jak Helio Castroneves i Will Power. - "Cudownie patrzeć, jak wiernie odtworzono świat wyścigów. David bardzo mi zaimponował. Słuchał o tym sporcie z wypiekami na twarzy i odwzorował każdy szczegół. Wierzę, że dzięki tej produkcji wielu ludzi zainteresuje się wyścigami" - mówił Franchetti. Autorem efektów dźwiękowych do "Turbo", takich jak praca silników samochodów wyścigowych czy wiwat 300 tysięcy fanów, zasiadających na trybunach Indy 500, jest trzykrotny zdobywca Oscara® Richard King ("Incepcja", "Mroczny rycerz", "Pan i władca - Na krańcu świata".
Turbo
reżyseria:
USA, 2013
Animacja studia Dreamworks o małym ślimaku, który stał się gwiazdą wyścigów Indy 500. W polskiej wersji językowej w rolach głównych usłyszymy Antoniego Pawlickiego i Jarosława Boberka.
animacja
Turbo
4,0 5 1 24