PREMIERA

2011.04.17

CANAL+ PREMIUM

Twój na zawsze

Remember Me

USA, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: melodramat

czas trwania: 113 min

Ocena filmu

4.00

Opis

Młody nowojorczyk Tyler Hawkins (Robert Pattinson) jest typem niespokojnego ducha. Z powodu napiętych stosunków z ojcem Charlesem (Pierce Brosnan) zerwał kontakty z rodziną i samodzielnie szuka swojego miejsca w życiu.

Pewnej nocy chłopak staje się mimowolnym uczestnikiem burdy. Schwytany przez surowego policjanta Neila Craiga (Chris Cooper), zostaje obarczony winą za coś, czego nie zrobił. Postanawia zemścić się na stróżu prawa i nawiązuje romans z jego córką Ally (Emilie de Ravin). Z czasem jednak przelotny flirt przeradza się w prawdziwe uczucie, a bezgranicznie zakochany Tyler odnajduje spokój i motywację do działania. W miarę, jak goją się stare rany, młody mężczyzna nabiera przekonania, iż może pogodzić się z rodziną.

Gdy tylko reżyser ALLEN COULTER, znany przede wszystkim z pracy przy wielu serialach telewizyjnych (m.in. "Seks w wielkim mieście", "Rodzina Soprano", "Sześć stóp pod ziemią", "Rzym") otrzymał od Willa Fetersa scenariusz "Twojego na zawsze", wiedział, iż tę historię należy przenieść na ekran. "Will Fetters napisał niesamowicie wzruszający scenariusz" - przekonywał - "W najprostszym rozumieniu, to historia dwojga młodych ludzi, których przeszłość kryje wielką tragedię, a teraźniejszość przynosi wielkie uczucie". Jak przystało na romantyczną opowieść, osią wydarzeń jest romans dwojga ludzi. "On pochodzi z zamożnej rodziny, ona z robotniczej, a łączy ich niewypowiedziana więź, w miarę coraz bliższego poznania - coraz intensywniejsza" - wyjaśniał Coulter, podczas gdy producent Nick Osborne dodawał: .

Do głównej roli młodego gniewnego został wytypowany Robert Pattinson, gwiazda superpopularnego cyklu "Zmierzch". Fascynacja postacią Tylera udzieliła się także i aktorowi. "Ma bogatych rodziców, sam jest przekonany o swojej nieomylności, co jest typowe dla wielu dwudziestolatków, ale nie próbuje swoich przekonań udowodnić czynami. Właściwie wiedzie życie lekkoducha" - mówił o swoim ekranowym alter ego Pattinson. "W końcu spotyka dziewczynę, która, dość okrężną drogą, prowadzi go ku dojrzałości. Tyler jest przepełniony żalem i urazami z przeszłości, z którymi nie potrafi dać sobie rady. Od lat walczy z ojcem i sam już jest zmęczony swoją wściekłością".

Obok Pattinsona w obsadzie "Twojego na zawsze" pojawiają się m.in. "irlandzki James Bond" Pierce Brosnan, zdobywca Oscara i Złotego Globu za występ w "Adaptacji" Chris Cooper oraz nominowana do Oscara za rolę w dramacie Paula Mazursky'ego "Wrogowie" Lena Olin. W Ally, ukochaną Tylera wcieliła się zaś młoda Australijka Emilie de Ravin, znana kinomanom m.in. z filmów "Wzgórza mają oczy" i "Wrogowie publiczni".

WASZE OPINIE

rass

Film strawny. Opowieści o młodych , pięknych idealistach znamy z 100 przedstawień (i tu nic nie odkryto). Film pokazuje jak pięknie być idealistą jeśli mama i tata pomogą jak trzeba i jeszcze mieć im to za złe.
Jak ktoś trawi Rysia z Klanu (po udarze mózgu) harującego jak wół (i nagle zdrowego) to przyjemnie spędzi czas przy ekranie.
Moim zdaniem sympatyczny film, ale z bijącym serduchem dla starszego gimnazjum.
Inni już w takie opowiastki nie wierzą.

Jacekturysta

Mnie też zakończenie troche wbiło w ziemie i dlatego polecam.

tufta

Zabrałem się za oglądanie tego filmu gdyż znajduje się on na 23 miejscu mojej listy 100 filmów roku 2010 które muszę obejrzeć.
Z reguły nie oglądam melodramatów ale dla tego filmu zrobiłem wyjątek.Chciałem zobaczyć czy Pattinson oprócz grania wampirów jeszcze coś potrafi.Muszę przyznać ,że miło mnie zaskoczył grając dramatyczną rolę młodego chłopaka który po śmierci brata zagubił się w życiu.Bałem się ,że podczas emisji tego filmu będę co chwilę wychodził na papierosa ale nie,wciągneło mnie i tak trzymało aż do napisów końcowych.Było warto spędzić ten czas z Canal+ choćby dla samego zaskakującego końca tego filmu.
Polecam
Twój na zawsze
reżyseria:
USA, 2010
Młody nowojorczyk Tyler Hawkins (Robert Pattinson) jest typem niespokojnego ducha. Z powodu napiętych stosunków z ojcem Charlesem (Pierce Brosnan) zerwał kontakty z rodziną i samodzielnie szuka swojego miejsca w życiu.
melodramat
Twój na zawsze
4,3 5 1 47