PREMIERA

2006.12.26

CANAL+ PREMIUM

TYLKO MNIE KOCHAJ

Polska, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 98 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesna Polska. Michał (Maciej Zakościelny) jest 20-kilkuletnim architektem. Wiedzie życie uporządkowane, spokojne i nieco nudne. Jako współwłaściciel świetnie prosperującej firmy architektonicznej nie narzeka na brak gotówki: ma piękne mieszkanie w centrum Warszawy, jeździ najnowszym modelem BMW.

Jedynym, czego mu brakuje do pełni szczęścia, jest prawdziwe uczucie, ale Michał nie do końca zdaje sobie z tego sprawę i tymczasem zadowala się luźnym związkiem ze swoją wspólniczką Agatą (Agnieszka Dygant). Ich studio dostaje zlecenie na zabudowę wokół hotelu w Sopocie. W tym samym czasie rozpoczyna u nich pracę Julia (Agnieszka Grochowska) specjalizująca się w architekturze zieleni. Atrakcyjna dziewczyna od razu wpada w oko Michałowi, ale jej zdobycie okazuje się niełatwym zadaniem. Do serca mężczyzny wkrada się jeszcze jedna przedstawicielka płci pięknej. Pewnego dnia puka do jego drzwi 7-letnia Michalina (Julia Wróblewska) twierdząc, że Michał jest jej ojcem. Życie młodego architekta wywraca się do góry nogami.

"Tylko mnie kochaj" to największy sukces kasowy polskiego filmu w ubiegłym sezonie. Ten fakt nie dziwi zważywszy, że stoi za nim ta sama ekipa, która zrealizowała przebojowe "Nigdy w życiu!" (ponad 1,6 miliona widzów). Scenarzystą i reżyserem obu filmów jest RYSZARD ZATORSKI, który zadebiutował w połowie lat 80. dramatem psychologicznym "Nikt nie jest winien". W tym samym czasie zrealizował też serię dla dzieci "Kacperek". Potem stanął za kamerą popularnych seriali, takich jak "Matki, żony, kochanki", "Złotopolscy", "Graczykowie", "Na dobre i na złe", "M jak miłość" i "Kryminalni". W doborowej ekipie, która wcześniej pracowała przy "Nigdy w życiu!", znaleźli się: autor zdjęć Tomasz Dobrowolski ("Dama kameliowa", "Rh+"), kompozytor Maciej Zieliński ("Gry uliczne", "Dublerzy") oraz producent Tadeusz Lampka ("To my", "Zakochani", "Zróbmy sobie wnuka"). Oprócz wspólnych realizacji kinowych wszyscy pracują razem na planach seriali: "Na dobre i na złe", "M jak miłość" i "Kryminalni". Niemal w tym samym składzie ekipa ta spotkała się niedawno przy produkcji kolejnej komedii romantycznej "Dlaczego nie!". Zdjęcia do "Tylko mnie kochaj" trwały od sierpnia do października 2005 roku. Realizowano je w plenerach Warszawy (apartamentowiec przy ul. Książęcej, restauracja "Valencia") i Sopotu (hotel "Grand", molo). Autorka kostiumów Elżbieta Radke ("Łuk Erosa", "Tam i z powrotem") zwracała uwagę nie tylko na krój, ale i barwę strojów. Istotne były zwłaszcza zmiany kolorów sukienek Julii, bo miały odzwierciedlać jej nastrój i uczucia. Niektóre kostiumy bohaterów pochodziły z kolekcji topowych polskich projektantów, ale były też takie, które sprowadzono z Mediolanu.

Praca na planie była szczególnie trudna do skoordynowania, bo obok aktorów pojawiły się na nim zwierzęta: kot, trzy psy i kilka kaczek. Najważniejsze role przypadły jednak tradycyjnie w udziale aktorom. W postać głównego bohatera wcielił się najpopularniejszy polski aktor młodego pokolenia, Maciej Zakościelny. W dorobku aktora są seriale ("Na dobre i na złe", "Kryminalni") i filmy kinowe ("Dlaczego nie!", "Straż nocna" Greenawaya). W roli Agaty partneruje mu Agnieszka Dygant (seriale "Na dobre i na złe", "Fala zbrodni", "Niania"), a w postać eterycznej Julii wcieliła się Agnieszka Grochowska ("Warszawa", "Pręgi", "Południe - północ"). Trójce młodych aktorów towarzyszą uznane gwiazdy polskiej sceny i ekranu: Grażyna Szapołowska ("Krótki film o miłości", "Pan Tadeusz"), Jan Frycz ("Pornografia", "Pręgi"), Danuta Stenka ("Pitbull", "Nigdy w życiu!") i Artur Żmijewski (serial "Na dobre i na złe", "Nigdy w życiu!").

Film zdobył m.in. Bursztynowe Lwy za największy sukces frekwencyjny sezonu na FPFF w Gdyni oraz Brązowy Granat na FF Komediowych w Lubomierzu.


MACIEJ ZAKOŚCIELNY

Kariera Macieja Zakościelnego należy do jednych z najbardziej spektakularnych w polskim show-biznesie. Zadebiutował na kinowym ekranie zaledwie kilka lat temu, a już zdobył nie tylko sympatię widowni, ale zyskał status wręcz kultowej postaci. Nazywany "polskim Bradem Pittem" aktor ma dziś mnóstwo poświęconych sobie stron w Internecie i prawdziwe rzesze fanów.

Maciej Zakościelny przyszedł na świat 7 maja 1980 roku w Stalowej Woli. Podobno już w podstawówce zdecydował o przyszłym zawodzie, a wybór przypieczętował sukces w lokalnym konkursie Minilista Przebojów, w którym wczuwał się w rock'n'rollowe rytmy piosenek Shakina Stevensa. Równolegle ze szkołą podstawową i rozwijaniem pasji aktorskich przez kilkanaście lat uczył się gry na skrzypcach w szkole muzycznej. Trenował też karate. Nie na darmo, bo już wkrótce zademonstrował swoją sprawność fizyczną na egzaminach do warszawskiej Akademii Teatralnej, na które zabrał też skrzypce. Za pierwszym razem zgubiły go jednak błędy językowe. Po doszlifowaniu dykcji i akcentu dostał się za drugim podejściem. Mimo, że studenci Akademii zwalniani są z zajęć tylko w wyjątkowych wypadkach, jemu udało się pracować na filmowym planie już podczas studiów. Zadebiutował w 2001 roku w serialu "Plebania". Później wystąpił m.in. w niezależnej produkcji "Na jelenie" oraz serialach "Sfora" i "Samo życie". Dużą popularność przyniosła mu rola Igora w "Na dobre i na złe". Ugruntował ją udział w serialu "Kryminalni", w którym wcielił się w postać podkomisarza Marka Brodeckiego. Pierwszą dużą produkcją kinową z jego udziałem była "Stara baśń". Ostatnio coraz częściej pojawia się w rolach amantów w komediach romantycznych: po wielkim sukcesie kasowym "Tylko mnie kochaj", kolejną tego rodzaju produkcją z jego udziałem jest "Dlaczego nie!". Jesienią tego roku stanął na planie "Straży nocnej" Petera Greenawaya. Cały czas występuje też na deskach teatralnych - obecnie warszawskiego Teatru Współczesnego.

Status gwiazdy sprawia, że obok sukcesów artystycznych, zainteresowanie budzi też jego życie prywatne. Jego nazwisko łączone jest z wieloma atrakcyjnymi kobietami: młodą architekt Katarzyną Grabowską, amerykańską aktorką polskiego pochodzenia Izabellą Miko i koleżanką z planu "Kryminalnych" Magdą Szejbal.

WASZE OPINIE

kobieta niepowazna

...nudnawe i tyle...

matost8

Kolejna banalna polska komedyjka romantyczna wystylizowana na wielką, jak ktoś to już słusznie zauważył, holywoodzką produkcję. Po kilkunastu minutach wiadomo jak się skończy. Aktorstwo w tym filmie przyćmione jest jego tragiczną banalnością i płytkością. Lecz mimo wszystko jest to jedna z lepszych POLSKICH produkcji tego typu. Tylko dla zagorzałych fanów komedii romantycznych. Dla reszty - strata czasu.

aischa

spodziewalam sie wiecej po tym filmie o ktorym bylo tak glosno. Da sie obejrzec, ale ogolnie nic ciekawego . jesli chodzi o aktorów to najlepszy byl pies. SUPER! Zakoscielny tez dal rade, ale dygandowa byla beznadziejna, faktycznie nadaje sie tylko do komedii typu niania. A po tej malej aktoreczce julii tez spodziewałam sie więcej , myslalam ze bedzie grala bardziej na luzie , a to bylo dosyc sztuczne.
TYLKO MNIE KOCHAJ
reżyseria:
Polska, 2006
Współczesna Polska. Michał (Maciej Zakościelny) jest 20-kilkuletnim architektem. Wiedzie życie uporządkowane, spokojne i nieco nudne. Jako współwłaściciel świetnie prosperującej firmy architektonicznej nie narzeka na brak gotówki: ma piękne mieszkanie w centrum Warszawy, jeździ najnowszym modelem BMW.
komedia romantyczna
TYLKO MNIE KOCHAJ
4,0 5 1 421