PREMIERA

2007.05.17

CANAL+ PREMIUM

U NAS W FILADELFII II

It's Always Sunny In Philadelphia

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial komediowy

czas trwania: 22 min

Ocena filmu

0.00

Opis

To już druga część serialu o losach czwórki przyjaciół z Filadelfii. Licząca 7 odcinków pierwsza edycja cieszyła się wśród widzów na tyle dużym powodzeniem, że twórcy nakręcili kolejne 10 epizodów.

Bohaterowie "U nas w Filadelfii" to znajomi z liceum - Mac (Rob McElhenney), Charlie (Charlie Day), Dennis (Glenn Howerton) i jego siostra Dee (Kaitlin Olson) - którzy wspólnie prowadzą irlandzki pub. Tworzą paczkę egocentryków o wypaczonych i całkiem niepoprawnych politycznie poglądach, którzy mają spore kłopoty z odnalezieniem się w dorosłym życiu. Ich bar ma niewielu klientów, a do tego nie wiedzie im się w życiu osobistym. Są sfrustrowani, wikłają się w skomplikowane relacje, a poglądy, które wygłaszają zwykle prowadzą do niewygodnych i wręcz absurdalnych sytuacji. Wtedy bez większych problemów zmieniają zdanie. W jakiś sposób budzą jednak ogólną sympatię i zrozumienie.

W drugiej serii pojawia się nowa postać, ojciec Dennisa i Dee, Frank Reynolds, z którym jego dzieci nie chcą mieć zbyt wiele wspólnego. On jednak zamieszkuje z Charliem i za wszelką cenę stara się zostać członkiem paczki. W tę rolę wcielił się znany amerykański aktor i reżyser, Danny DeVito. W nowych odcinkach występuje także nominowana do Oskara za drugoplanową rolę w "Fatalnym zauroczeniu" Anne Archer. Aktorka gra rozwodzącą się z Frankiem matkę Denisa i Dee.

Serial chwalony jest przede wszystkim za to, że postaci bohaterów są bardzo wyraźne, wręcz przerysowane. Krytycy twierdzą, że to zasługa autorów, którzy jednocześnie są odtwórcami głównych ról. Rob McElhenney, Charlie Day i Glenn Howerton wpadli na pomysł połączenia typowego sitcomu amerykańskiego z prześmiewczą satyrą obyczajową, typową dla humoru brytyjskiego. Chcieli poruszać tematy stanowiące w społeczeństwie tabu, takie jak aborcja, eutanazja, uprzedzenia rasowe, ksenofobia, antysemityzm, terroryzm, skomplikowane relacje na linii rodzice - dzieci, narkomania czy po prostu seks. McElhenney, Day i Howerton napisali scenariusz i nakręcili własnym kosztem dwa pilotażowe odcinki serialu o trzydziestoletnich nieudacznikach. Zaprezentowali je szefom wytwórni Fox, która zaakceptowała pomysł i zaproponowała im pracę. Twórcom pozostawiono swobodę przy realizacji zdjęć, które kręcone są jedną kamerą i pozwolono na kontynuację dosyć skromnej formuły produkcji.

"U nas w Filadelfii" cieszy się niesłabnącą popularnością, dlatego jego twórcy pracują nad kolejną, trzecią już serią odcinków, które w USA będą emitowane latem 2007 roku.DANNY DEVITO

Urodzony w 1944 roku Danny DeVito to bardzo utalentowany aktor, reżyser, scenarzysta i producent. Mierzący zaledwie 152 cm artysta zaczynał życie zawodowe w salonie kosmetycznym siostry, gdzie pracował jako fryzjer. Chcąc kształcić się dalej w zakresie kosmetyki i wizażu, rozpoczął naukę w American Academy of Dramatic Arts w Nowym Jorku, gdzie odkrył i zrozumiał, że jego prawdziwym powołaniem jest aktorstwo. W tym czasie poznał Michaela Douglasa, z którym później zrealizował wiele wspólnych projektów. Wkrótce ożenił się z aktorką Rheą Perlman i rozpoczął pracę w filmie. Po pierwszej produkcji zatytułowanej "Szklane marzenia" (1970) zniechęcił się do przemysłu filmowego i poświęcił się teatrowi. Powrócił do filmu dopiero po pięciu latach, gdy Milos Forman i Michael Douglas zaproponowali mu zagranie u boku Jacka Nicholsona w filmie "Lot nad kukułczym gniazdem", który jako pierwszy w historii Akademii zdobył Oscary we wszystkich 5 najważniejszych kategoriach (najlepszy film, reżyser, aktor, aktorka i scenariusz). W latach 1978 - 1983 aktor grał w serialu komediowym "Taxi" (wystąpił w 114 odcinkach!), który przyniósł mu prawdziwą popularność oraz Złoty Glob i nagrodę Emmy za najlepszą rolę drugoplanową. Od tamtego czasu nakręcił wiele filmów, zajmując się również reżyserią, produkcją, pisaniem scenariuszy, a nawet muzyką. Spośród ponad 90 tytułów z jego udziałem, wymienić warto "Czułe słówka" (film nagrodzony Oscarem w 5 kategoriach), "Miłość, szmaragd i krokodyl", "Klejnot Nilu", "Ważniaki", "Bliźniacy", "Powrót Batmana", "Inteligent w armii", "Dorwać małego" "Tajemnice Los Angeles", "Zaklinacz deszczu" czy "Życie i cała reszta". Wyreżyserował m.in. "Wyrzuć mamę z pociągu", "Wojnę państwa Rose" oraz filmy "Hoffa", "Matylda" i "Starsza pani musi odejść". Wraz z żoną założyli wytwórnię Jersey Films, w której powstały takie produkcje, jak "Pulp fiction", "Człowiek z księżyca" czy "Erin Brockovich". Jako współproducent "Erin Brockovich" otrzymał nominację do Oscara za najlepszy film roku.

WASZE OPINIE

Tomii

Fajnie, że pokażecie kolejne odcinki. Bardzo fajny serial !
U NAS W FILADELFII II
reżyseria:
USA, 2005
To już druga część serialu o losach czwórki przyjaciół z Filadelfii. Licząca 7 odcinków pierwsza edycja cieszyła się wśród widzów na tyle dużym powodzeniem, że twórcy nakręcili kolejne 10 epizodów.
serial komediowy
U NAS W FILADELFII II
3,8 5 1 17