PREMIERA

2008.12.25

CANAL+ PREMIUM

U NAS W FILADELFII III

It's Always Sunny In Philadelphia III

USA, 2007

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial komediowy

Ocena filmu

0.00

Opis

CANAL+ zaprasza na kolejne odcinki cieszącego się niesłabnącą popularnością sitcomu "U nas w Filadelfii".

Przypomnijmy, że bohaterowie to znajomi z liceum - Mac (Rob McElhenney), Charlie (Charlie Day), Dennis (Glenn Howerton) i jego siostra Dee (Kaitlin Olson) - którzy wspólnie prowadzą irlandzki pub. Tworzą paczkę egocentryków o wypaczonych i całkiem niepoprawnych politycznie poglądach, którzy mają spore kłopoty z odnalezieniem się w dorosłym życiu. Ich bar ma niewielu klientów, a do tego nie wiedzie im się w życiu osobistym. Są sfrustrowani, wikłają się w skomplikowane relacje, a poglądy, które wygłaszają zwykle prowadzą do niewygodnych i wręcz absurdalnych sytuacji. W drugiej serii pojawia się postać ojca Dennisa i Dee, Frank Reynolds. W tę rolę wcielił się znany amerykański aktor i reżyser Danny DeVito.

Serial chwalony jest przede wszystkim za to, że postaci bohaterów są bardzo wyraźne, wręcz przerysowane. Krytycy twierdzą, że to zasługa autorów, którzy jednocześnie są odtwórcami głównych ról. Rob McElhenney, Charlie Day i Glenn Howerton wpadli na pomysł połączenia typowego sitcomu amerykańskiego z prześmiewczą satyrą obyczajową, typową dla humoru brytyjskiego. Chcieli poruszać tematy stanowiące w społeczeństwie tabu, takie jak aborcja, eutanazja, uprzedzenia rasowe, ksenofobia, antysemityzm, terroryzm, skomplikowane relacje na linii rodzice - dzieci, narkomania czy seks. McElhenney, Day i Howerton napisali scenariusz i nakręcili własnym kosztem dwa pilotażowe odcinki serialu o trzydziestoletnich nieudacznikach. Zaprezentowali je szefom wytwórni Fox, która zaakceptowała pomysł i zaproponowała im pracę. Serial odniósł sukces i powstał już czwarty jego sezon.

Tymczasem w trzeciej części dzieje się nie mniej niż w poprzednich. Umiera matka Dennisa i Dee, co poważnie wpływa na stosunki między nimi. Pojawia się również znalezione w śmietniku niemowlę, które przyjaciele chcą wspólnie wychować, ale nie jest to łatwe zadanie. Przyjdzie im również zmierzyć się w sportowej rywalizacji ze znienawidzonym klanem McPoyle'ów. Wkrótce potem zostaną ich zakładnikami we własnym barze, który będą chcieli sprzedać, ale nawet to im nie wyjdzie. Dee wpadnie w szał zazdrości, kiedy dowie się, że jej gruba koleżanka z liceum odnosi sukcesy jako szczupła, elegancka właścicielka sklepu z odzieżą. Paczka będzie próbowała na różne sposoby odnieść sukces w showbiznesie, a w końcu przebrani za policjantów zajmą się patrolowaniem ulic. Wreszcie przez przypadek wystawią pub Paddy's jako nagrodę w konkursie tanecznym i by go zatrzymać będą musieli go wygrać.


WIĘCEJ INFORMACJI O SERIALU "U NAS W FILADELFII III"

WASZE OPINIE

Sowarek

On był genialny. Seriali nie lubię, ale ten jest extra ;)

szewol

Polecam także. Serial bomba-styczny ;)

Bartolomeusz

To jest to na to czekałem ! Kolejny sezon, jednego z najlepszych seriali jakie emitował C+. Co odcinek, to dialogi zabawniejsze (choć nie wiem czy to możliwe). No i Danny De Vito.. Polecam
U NAS W FILADELFII III
USA, 2007
CANAL+ zaprasza na kolejne odcinki cieszącego się niesłabnącą popularnością sitcomu "U nas w Filadelfii".
serial komediowy
U NAS W FILADELFII III
4,3 5 1 13