PREMIERA

2010.04.01

CANAL+ PREMIUM

U NAS W FILADELFII IV

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial komediowy

Ocena filmu

0.00

Opis

Czwarty sezon popularnego w Polsce sitcomu "U nas w Filadelfii", którego trzy poprzednie części były prezentowane na antenie stacji w latach 2006-2008.

Bohaterowie to znajomi z liceum - Mac (Rob McElhenney), Charlie (Charlie Day), Dennis (Glenn Howerton) i jego siostra Dee (Kaitlin Olson) - którzy wspólnie prowadzą irlandzki pub. Tworzą paczkę egocentryków o wypaczonych i całkiem niepoprawnych politycznie poglądach, którzy mają spore kłopoty z odnalezieniem się w dorosłym życiu. Ich bar ma niewielu klientów, a do tego nie wiedzie im się w życiu osobistym. Są sfrustrowani, wikłają się w skomplikowane relacje, a poglądy, które wygłaszają zwykle prowadzą do niewygodnych i wręcz absurdalnych sytuacji. W drugiej serii do czwórki filadelfijczyków dołączył ojciec Dennisa i Dee, Frank Reynolds. W tę rolę wcielił się znany amerykański aktor i reżyser Danny DeVito.

Serial chwalony jest przede wszystkim za to, że postaci bohaterów są bardzo wyraźne, wręcz przerysowane. Krytycy twierdzą, że to zasługa autorów, którzy jednocześnie są odtwórcami głównych ról. Rob McElhenney, Charlie Day i Glenn Howerton wpadli na pomysł połączenia typowego sitcomu amerykańskiego z prześmiewczą satyrą obyczajową, typową dla humoru brytyjskiego. Poruszają tematy stanowiące w społeczeństwie tabu, takie jak aborcja, eutanazja, uprzedzenia rasowe, ksenofobia, antysemityzm, terroryzm, relacje na linii rodzice - dzieci, narkomania czy seks. McElhenney, Day i Howerton napisali scenariusz i nakręcili własnym kosztem dwa pilotażowe odcinki serialu. Zaprezentowali je szefom wytwórni Fox, która zaakceptowała pomysł i zaproponowała im pracę. Serial odniósł sukces i aktualnie w USA jest nadawany już jego 5 sezon.

Tymczasem w czwartej części dzieje się nie mniej niż w poprzednich. Dennis, Mac, Charlie, Dee i Frank nadal nie radzą sobie w życiu osobistym, a ich mocno niepoprawne politycznie poglądy jak zwykle przysparzają im mnóstwo kłopotów. W tym sezonie okaże się, co sadzą o takich sprawach, jak kanibalizm, światowy kryzys naftowy czy służba zdrowia. Poza będą próbowali ratować renomę swojego lokalu, namieszają w związkach kilku osób i wpadną na wiele innych absurdalnych pomysłów, niezawodnie bawiąc widzów do łez.


WIĘCEJ INFORMACJI O SERIALU "U NAS W FILADELFII IV"

WASZE OPINIE

everpool

Filadelfia rządzi, nie ma co :D pozdrawiam wszystkich fanów tego serialu.

marekk

bardzo lubię ten serial ale szkoda że nie tłumaczy ten sam lektor co na Comedy Central ....

lys88

nom mogł by bo 4 sezon odladam o d poczatku i powiem ze U nas w Filadelfii rzadzi:D
U NAS W FILADELFII IV
reżyseria:
USA, 2008
Czwarty sezon popularnego w Polsce sitcomu "U nas w Filadelfii", którego trzy poprzednie części były prezentowane na antenie stacji w latach 2006-2008.
serial komediowy
U NAS W FILADELFII IV
4,4 5 1 33