PREMIERA

2014.06.11

CANAL+ PREMIUM

U niej w domu

Dans la maison

Francja, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

Ocena filmu

0.00

Opis

Francois Ozon o przekraczającej granice relacji uczeń-mistrz. W obsadzie Emmanuelle Seigner, Kristin Scott Thomas i Fabrice Luchini

Germain (Fabrice Luchini) jest znudzonym pracą nauczyciela niespełnionym pisarzem, który obejmuje nową klasę w jednym renomowanych liceów. Sprawdzając prace uczniów, zwraca uwagę na wypracowanie 16-letniego Claude'a (Ernst Umhauer), który opisuje wizytę w domu kolegi z klasy, Ralpha (Bastien Ughetto). Claude, który wykazuje nieprzeciętny talent pisarski, wkracza w życie obcej mu rodziny i opisuje wszystko, co uda mu się podejrzeć. Szczególną uwagą obdarza zaś matkę Ralpha, Esther (Emmanuelle Seigner). Germain nie może doczekać się kolejnych tekstów Claude'a, dzięki którym wraz z żoną, Jeanne (Kristin Scott Thomas), ulegają coraz większej fascynacji talentem chłopaka. Niebezpieczna relacja nauczyciela i ucznia wymyka się spod kontroli, kiedy fikcja zaczyna niebezpiecznie mieszać się z rzeczywistością.

"U niej w domu" to kolejny film FRANCOISA OZONA, autora "Basenu", "8 kobiet" czy "Żony doskonałej". Scenariusz został oparty na sztuce "El Chico De La Última Fila", autorstwa wielokrotnie nagradzanego i uznanego na świecie dramatopisarza Juana Mayorgi. "U niej w domu" nagrodzono m.in. na festiwalu w Toronto i San Sebastian. Film otrzymał również 6 nominacji do Cezara - najbardziej prestiżowej nagrody filmowej przyznawanej we Francji.

WASZE OPINIE

pedro

Dopiero wczoraj miałem okazję zobaczyć ten film. Moim zdaniem to jedna lepszych premier w tym miesiącu w Canal+. To solidne kino obyczajowe, a jego akcja rozgrywa się zaledwie w kilku miejscach :w szkole, domu i galerii. Kameralne kino o relacjach nauczyciel-uczeń, uczeń-kolega i jego rodzina i manipulacji. Reżyser przedstawia nam intrygę w bardzo ciekawy sposób pokazując historię z dwóch perspektyw. W pewnym momencie granice między rzeczywistością, a fikcja literacką zacierają się.
Film wciąga od pierwszych minut. Dużym plusem filmu jest świetne aktorstwo (Fabrice Luchini, Emmanuelle Seigner i młody Ernst Umhauer ) oraz reżyseria Francoisa Ozona. Polecam, warto zobaczyć.
U niej w domu
reżyseria:
Francja, 2012
Francois Ozon o przekraczającej granice relacji uczeń-mistrz. W obsadzie Emmanuelle Seigner, Kristin Scott Thomas i Fabrice Luchini
komediodramat
U niej w domu
4,8 5 1 4