PREMIERA

2003.06.12

CANAL+ PREMIUM

UCIEKINIER

The Running Man

USA, 1987

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

czas trwania: 96 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Arnold Schwarzenegger w dobrej formie i w jeszcze lepszym scenariuszu napisanym na podstawie książki mistrza thrillerów Stephena Kinga.

Rok 2019. Patrolujący przestrzeń powietrzną nad Los Angeles funkcjonariusz policji Ben Richards (Arnold) otrzymuje rozkaz strzelania do tłumu demonstrującego na jednej z ulic. Ben ocenia, że demonstranci są nieuzbrojeni i odmawia wykonania rozkazu. Jego partner jest innego zdania i ze śmigłowca padają strzały. To jednak Bena Richardsa oskarża się o masakrę i zostaje skazany na długoletnie więzienie. Podczas gdy odsiaduje wyrok, świat zmienia się nie do poznania. Umysły ludzi opanowała telewizyjna rozrywka. Rekordy popularności bije show "Uciekinier", w którym ludzie, niczym łowna zwierzyna, muszą uciekać przed ścigającymi ich myśliwymi. Kto zostanie dopadnięty ginie. Twórca programu Damon Killian (Richard Dawson) wpada na pomysł, by podgrzać jeszcze atmosferę i przekonuje władze, by oddały mu do dyspozycji Bena Richardsa. Przecież wszyscy pamiętają go jako sprawcę rzezi sprzed lat. Nich teraz on stanie się ofiarą na oczach milionów telewidzów. Zanim gra rozpocznie się, odpowiednio spreparowane nagranie z wydarzeń w roku 2019 zostaje pokazane widzom. Ludzie czekają na śmierć Bena Richardsa. Tylko jedna osoba nie wierzy w jego winę. To dociekliwa Amber Mendez (Maria Conchita Alonso). Lecz zanim odnajdzie dowody, że wszystko zostało sfingowane, uciekinier musi wyruszyć na trasę morderczego wyścigu. Szybko okazuje się, że tym razem to łowcy są zwierzyną, a były policjant Ben Richards bierze krwawy odwet za swoje krzywdy.

WASZE OPINIE

Penny

Bardzo dobre kino akcji początkowych lat 90' tych. Jak ktoś wcześniej oglądał to napewno tego nie opuści bo zawsze jest jakiś sentyment do dynamo ... :)

Grzegorz

To film z najlepszego okresu Arnolda, czyli z lat 1984-1994,
wtedy powstały wszystkie jego klasyczne filmy.
Uciekinier nie jest może jego najlepszym filmem ale prezentuje aktora w bardzo dobrej formie.

Michał

To jest film dla znawców. Pierwszy raz go widziałem dawno temu, wtedy był to hit, a teraz bardzo fajnie jest do niego wrócić, bo film ma klase. Jest to film z gatunku "wczesny Schwarzenegger" ;) . Sceny jak Schwarzenegger nosi szyny, albo jak podpisuje umowe na plecach niemiłego prawnika :) są po prostu extra, to jest Klasyka....
UCIEKINIER
USA, 1987
Arnold Schwarzenegger w dobrej formie i w jeszcze lepszym scenariuszu napisanym na podstawie książki mistrza thrillerów Stephena Kinga.
film akcji
UCIEKINIER
2,5 5 1 2