PREMIERA

2010.08.14

CANAL+ PREMIUM

Uczciwy przekręt 2

Leverage II

USA, 2009-2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 40 min

Ocena filmu

0.00

Opis

"Uczciwy przekręt" z Timothym Huttonem w roli współczesnego Robin Hooda opowiada o grupie złodziei, która zakłada fikcyjną firmę Leverage Consulting & Associates.

Firma jest przykrywką dla ich specyficznej kryminalnej działalności. Zespół kierowany przez byłego speca od wykrywania oszustw ubezpieczeniowych Nathana Forda zajmuje okradaniem korporacji i pomaganiem pokrzywdzonym przez nie ludziom.

Nathan Ford - w tej roli Timothy Hutton - był kiedyś detektywem specjalizującym się w wykrywaniu oszust ubezpieczeniowych. Pewnego dnia spotkała go osobista tragedia. Jego jedyny syn zapadł na ciężką chorobę, a szansą na uratowanie chłopca była kosztowna kuracja eksperymentalna. Pracodawca detektywa - potężna agencja ubezpieczeniowa - odmówiła mu jednak finansowego wsparcia. Stając w obliczu śmierci syna, Nathan popadł w alkoholizm i został zwolniony z pracy. Opuszczony przez żonę, zdesperowany i łaknący zemsty, postanowił wypowiedzieć byłemu pracodawcy prywatną wojnę. W tym celu skompletował ekipę, w której skład wchodzi specjalista komputerowy i haker Alec Hardison (Aldis Hodge), mistrz sztuk walki wręcz i z użyciem broni białej, były najemnik Eliot Spencer (Christian Kane), złodziejka i akrobatka Parker (Beth Riesgraf) oraz brytyjska aktorka i oszustka Sophie Devereaux (Gina Bellman). Zespół podejmuje walkę z nadużyciami popełnianymi przez bezwzględne korporacje i wszechwładne instytucje. Pomagają tym, których zawiodły legalne metody dochodzenia sprawiedliwości.

Pomysłodawcami serialu są John Rogers i Chris Downey. Wspólnie napisali scenariusz do 13 odcinków "Uczciwego przekrętu", które - wyreżyserowane przez Deana Devlina - złożyły się na pierwszy sezon serii. Epizody te stanowiły zamkniętą całość na wypadek, gdyby produkcja nie spodobała się publiczności i miałyby nie powstać dalsze odcinki. Szybko jednak stało się jasne, że cykl spotkał się z wielkim zainteresowaniem. W USA każdy epizod pierwszego sezonu gromadził przed telewizorami średnio 4 miliony widzów, a drugiego o pół miliona więcej. Nadawca "Uczciwego przekrętu", stacja TNT zamówiła więc kolejne szesnaście odcinków 3. serii.

Mówiąc o "Uczciwym przekręcie" trzeba wspomnieć o odtwórcy głównej roli Timothym Huttonie, laureacie Oscara za występ w dramacie Roberta Redforda "Zwyczajni ludzie". Charyzma i zawadiacki urok Huttona w dużej mierze decydują o sukcesie serialu, o którym świadczy rzesza wiernych fanów, porównujących go do takich produkcji, jak "Drużyna A", "Robin Hood" czy "Ocean's Eleven". Na jednej z internetowych witryn poświęconych serialowi wyliczają powody, dla których warto serial oglądać. "Uwielbiam przekręty w wykonaniu głównych bohaterów oraz fakt, że pomagają pokrzywdzonym i karzą winnych" - pisze jeden z internautów, gdy inny chwali twórców cyklu za "subtelny humor i znakomite dialogi".

ODCINEK 1. - BOSTOŃSKA SUBWENCJA

Bank uwikłany w działalność mafijną.
Nathan Ford jest świadkiem samochodowej kraksy. Wyciągając z płonącego wraku mężczyznę i kobietę zauważa, że ktoś w tym samym czasie wykrada z samochodu walizkę. Niedługo potem zostaje zaatakowany przez tego samego człowieka w mieszkaniu. W ostatniej chwili ratuje go Sophie, jego była współpracowniczka. W mieszkaniu są też pozostali członkowie nieistniejącej już grupy Nathana, czyli Hardison, Eliot i Parker. Wszyscy starają się namówić Forda do powrotu do wspólnej działalności, polegającej na pomocy ludziom w walce z korporacjami i niesprawiedliwością systemu. Nathan zgadza się, kiedy dowiaduje się, że mężczyzna, którego uratował w wypadku to pracownik banku, posiadający informacje na temat współpracy jego firmy z mafią.
PREMIERA: Sobota, 14 sierpnia, godz. 17:30

ODCINEK 2. - NOKAUT

Walka na ringu na śmierć i życie.
W Lincoln w Nebrasce odbywa się gala sztuk walki MMA. Podczas jednej z walk, wygrywający do tej pory Mark, zostaje dotkliwie pobity i tym samym pokonany przez niejakiego Tanka. Trener i zarazem ojciec Marka podejrzewa, że przegrana jest efektem podtrucia Marka przez organizującego walki Jeda Ruckera, który postawił duże pieniądze na zwycięstwo Tanka. Dzieli się spostrzeżeniami z Nathanem. Drużyna postanawia pomóc mężczyźnie. W tym celu organizują przekręt, w efekcie którego podszywający się pod zawodnika MMA Eliot ma walczyć z profesjonalistą Tankiem. Rucker daje się złapać w pułapkę. Nieświadomy tego, kim naprawdę jest Eliot, próbuje otruć przeciwnika i dzięki temu zgarnąć pieniądze za zwycięstwo Tanka.
PREMIERA: sobota, 21 sierpnia, 17:30

ODCINEK 3. - ZALECENIE 23

Szpitalny przekręt.
Eddie Maranjian, szef funduszu inwestycyjnego, który ukradł pieniądze swoich klientów, zostaje skazany na 18 miesięcy więzienia. Jeden z oszukanych inwestorów próbuje zastrzelić malwersanta. Powstrzymuje go w ostatniej chwili Nathan, mówiąc, że Eddie prawdopodobnie schował gdzieś zdobyte nielegalnie pieniądze i jeszcze można je odzyskać. W tym celu ekipa Nathana podaje Eddie'emu narkotyk, który powoduje jego omdlenie. Następnie jako pogotowie wywożą go z więzienia. Mężczyzna zostaje zabrany do fałszywego pokoju szpitalnego, w którym Nathan i pozostali chcą od niego wyciągnąć informacje o miejscu przechowywania skradzionych pieniędzy. Sprawa się komplik uje, kiedy Eddie unieruchamia pilnującą go Parker i ucieka.
PREMIERA: sobota, 28 sierpnia, 17:30

ODCINEK 4. - THE FAIRY GODPARENTS JOB

Jak okraść bankiera.
Skorumpowany bankier Daniel Fowler w wyniku kradzieży 20 milionów dolarów trafia do aresztu domowego. Ford podejrzewa, że skradzione pieniądze znajdują się właśnie w mieszkaniu mężczyzny, które jest pilnowane przez FBI. Nathan i reszta ekipy postanawiają wyciągnąć bankiera z domu, by spokojnie przeszukać jego apartament. Wykorzystują do tego syna Fowlera, organizując w jego szkole musical, w którym chłopak gra główna rolę. Fowler dostaje jednodniową przepustkę na występ syna. Jest to znakomita okazja dla ekipy Nathana na odzyskanie skradzionych przez Fowlera pieniędzy.
PREMIERA: sobota, 4 września 2010, 17:30

ODCINEK 5. - THE THREE DAYS OF THE HUNTER JOB

Zemsta na nieodpowiedzialnej dziennikarce.
Znana z lawirowania na granicy prawdy dziennikarka Monica Hunter oskarża kierowcę szkolnego autobusu o spowodowanie wypadku. Niesłuszne zarzuty doprowadzają mężczyznę do próby samobójczej. Jego córka się o pomoc do grupy Nathana, która ma jej pomóc w zrujnowaniu kariery nieodpowiedzialnej dziennikarki. W przypadku sensatki w rodzaju Moniki nie jest to trudne. Ale ekipa przygotowuje naprawdę wiarygodny przekręt na dużą skalę. Parker udaje dziennikarkę, która posiada informacje na temat spisku amerykańskiego rządu, który ukrywa przed społeczeństwem sekretne więzienia. Zabiera dziennikarkę do Pentagonu, gdzie mają spotkać się z przebranym za generała Nathanem.
PREMIERA: sobota, 11 września 2010, 17:30

ODCINEK 6. - THE TOP HAT JOB

Producent żywności ukrywa prawdę o salmonelli w swoich produktach.
Dr Leigh Jameson odkrywa, że w jednej z partii mrożonej żywności, której producentem jest jej pracodawca firma Lilian Food znaleziono bakterie salmonelli. Wiceprezes firmy Erik Casten decyduje, że bardziej opłacalne będzie zapłacenie kilku odszkodowań niż wycofanie towaru ze sprzedaży. Dr Jameson podejrzewa, że o całej sytuacji nie wie prezes firmy William Price. Kobieta kontaktuje się z Nathanem, którego prosi o pomoc w ujawnieniu prawdy. Jedynym sposobem na udowodnienie winy Castena jest wykradzenie z siedziby firmy raportów potwierdzających słowa dr Jameson. Jak się okazuje, nie jest to proste zadanie, bo budynek Lilian Food jest pilnie strzeżony. Aby obejść ochronę, ekipa Nathana przebiera się za magików, mających dać pokaz na firmowej imprezie.
PREMIERA: sobota, 18 września 2010, 17:30

ODCINEK 7. - DRUGA GRUPA NATHANA

Para starszych ludzi z Niemiec prosi Nathana o pomoc w odzyskaniu należącego do nich obrazu Gustawa Klimta.
Cenny obraz był niegdyś w posiadaniu ojca mężczyzny, jednak został wywieziony z Niemiec. Okazuje się, że obecnie malowidło znajduje się w Bostonie u bogatego biznesmena, który zakupił je na czarnym rynku. Nathan przyjmuje zadanie. Tymczasem, ktoś podkłada bombę w mieszkaniu Sophie. Dzięki pomocy reszty ekipy udaje jej się uciec na chwilę przed wybuchem. Drużyna dowiaduje się, że zamachowcem jest dawny współpracownik Sophie, Chaos. Jest on członkiem grupy o identycznej strukturze jak zespół Nathana, która dodatkowo chce ukraść ten sam obraz.
PREMIERA: sobota, 25 września 2010, 17:30

ODCINEK 8. - ICE MAN

Podwójna kradzież diamentów
Dochodzi do napadu na opancerzony samochód, przewożący diamenty należące do Jima Kerrity'ego III. O udział w kradzieży zostaje oskarżony kierowca. Tymczasem napad został zaaranżowany przez samego Kerrity'ego, któremu zależy na pieniądzach z ubezpieczenia. Nathan postanawia pomóc niesłusznie oskarżonemu kierowcy. W tym celu decyduje się ukraść już raz wykradzione diamenty. Sytuacja komplikuje się jednak, bo taki sam plan mają rosyjscy bandyci, którym Kerrity nie zapłacił za wykonaną pracę.
PREMIERA: sobota, 2 października 2010, 17:30

ODCINEK 9. - ZAGUBIONA DZIEDZICZKA

Sprawa tajemniczego spadkobiercy
Do Nathana zwraca się Ruth Walton, dyrektorka organizacji charytatywnej, której właściciel Bennet Kimball właśnie zmarł. Kobieta podejrzewa, że testament zmarłego może nie zostać zrealizowany z powodu chciwości jego prawnika Petera Blancharda. Zespół Forda dowiaduje się, że Kimball miał kochankę, która zaszła z nim w ciążę. Przebrany za prawnika Nathan wmawia więc Blanchardowi, że Parker jest córką Kimballa.
PREMIERA: sobota, 9 października 2010, 17:30

ODCINEK 10. - WYBIEG

Starcie z chińską mafią
Nathan spotyka się z pracującą w fabryce ubrań Azjatką. Właściciele zakładu, państwo Pan, sprowadzają z Azji ludzi, by potem zmuszać ich do pracy za marne pieniądze. Kobieta skarży się, że zatrudnieni w fabryce pracują w upokarzających warunkach po kilkanaście godzin dziennie. Nathan zgadza się pomóc kobiecie. Kiedy okazuje się, że Gloria Pan zajmuje się projektowaniem ubrań, grupa Forda planuje przekręt, mający na celu wyłudzenie od niej pieniędzy jako inwestycji w kolejną kolekcję. Niestety, okazuje się, że przekazane przez Glorię fundusze należą do chińskiej mafii.
PREMIERA: sobota, 16 października 2010, 17:30

ODCINEK 11. - AKCJA BŁYSKAWICZNA

Podwójny przekręt hazardowy
Umiera właściciel irlandzkiego pubu. Podczas stypy na jego cześć do knajpy przychodzi lichwiarz Mark Doyle, któremu zmarły był dłużny kilkanaście tysięcy dolarów. Ponieważ John dał w zastaw swój pub, Doyle domaga się od jego córki zwrotu pieniędzy w ciągu dwóch godzin. Nathan oferuje pomoc. Organizuje wraz z zespołem zakłady bukmacherskie, w których nie stroniący od hazardu Doyle bierze udział. Nathan zna wyniki wcześniej, ponieważ telewizor, na którym oglądane są zawody ma 20-minutowe opóźnienie sygnału. W efekcie Doyle przegrywa pieniądze i prawo do zadłużonego pubu, ale według Nathana nie jest to dla niego wystarczająca kara.
PREMIERA: sobota, 23 października 2010, 17:30

ODCINEK 12. - ZANZIBARSKI RYNEK

Była żona Nathana oskarżona o kradzież
Maggie, była żona Nathana, zostaje aresztowana w Kijowie pod zarzutem kradzieży drogocennego Jajka Faberge. Zespół dostaje informacje o kłopotach Maggie od dawnego wroga Nathana, agenta ubezpieczeniowego Sterlinga. Nikt z ekipy nie wierzy w winę Maggie. Podobnie jak Sterling, którego firma ubezpieczała skradzione dzieło sztuki. Jako ubezpieczyciel zwraca się z prośbą o pomoc do Nathana, ponieważ głównego podejrzanego Alexandera Lundy'ego chroni immunitet dyplomatyczny. Zespół wybiera się na wschód Europy, żeby wyciągnąć Maggie z więzienia i udowodnić jej niewinność.
PREMIERA: sobota, 30 października 2010, 17:30

ODCINEK 13. - PRZYSZŁOŚĆ

Ekipa Nathana kontra medium
Dalton Rand jest showmanem udającym medium. Jedna z jego klientek Jodi jest gotowa sprzedać dom, aby móc korzystać z jego usług. Do Nathana zgłasza się jej brat, który prosi o pomoc w ujawnieniu oszustwa. Ekipa Nathana udaje się na jedno przedstawień fałszywego medium. Okazuje się, że przed każdym z nich mężczyzna przeprowadza wśród klientów dokładne rozpoznanie, by potem zdobyte informacje umiejętnie wykorzystać podczas spotkania. Nathan postanawia doprowadzić do publicznego upokorzenia Randa. Znakomitą okazją jest nagranie telewizyjne, dzięki któremu Rand ma trafić do sieciowej telewizji.
PREMIERA: sobota, 6 listopada 2010, 17:30

ODCINEK 14. - TRZY CIOSY

Nathan na tropie afery korupcyjnej
Patrick Bonanno, policjant będący na tropie afery korupcyjnej, zostaje postrzelony przez mężczyzn ubranych w stroje agentów FBI. Bonanno jest znajomym Nathana, dlatego zespół podejmuje się wyjaśnienia kwestii strzelaniny. Akta sprawy, którą zajmował się policjant doprowadzają drużynę Nathana do Brada Culpeppera, burmistrza Belbridge. Jak się okazuje, mężczyzna jest prawdopodobnie zamieszany w aferę korupcyjną związaną ze sprzedażą ziemi. Aby zdobyć dowody na korupcyjny proceder w miejskim ratuszu, Nathan udaje inwestora zainteresowanego zakupem ziemi w Belbridge. Plan wymyka się jednak spod kontroli, a zespołowi Nathana w ostatniej chwili udaje się uciec FBI.
PREMIERA: sobota, 13 listopada 2010, 17:30

ODCINEK 15 - SOKÓŁ MALTAŃSKI

Ostatnia potyczka z albańskim handlarzem bronią
Burmistrz Brad Culpepper jako wtyczka FBI podlega ochronie agentów. Okazuje się, że FBI przymknęło oko na jego przestępczą działalność w zamian za informacje dotyczące albańskiego handlarza bronią Tony'ego Kadjica, którego jednym z kontrahentów jest właśnie Culpepper. Nathan postanawia kontynuować akcję. Grupie udaje się porwać Culpeppera, przekonać Kadjica o jego śmierci i zaproponować Nathana jako nowego partnera. Niestety Kadjic okrywa oszustwo. Życie Nathana w ostatniej chwili ratuje Sophie, jednak oddanie się w ręce policji okazuje się jedynym sposobem, by zapewnić wolność przyjaciołom z paczki.
PREMIERA: sobota, 20 listopada 2010, 21:50

WASZE OPINIE

Blue-Grey

Po pierwszych odcinkach zapowiada się całkiem sympatyczny, lekki serial akcji, a przy tym niegłupi i dobrze zagrany. Śmiało chyba możemy go oglądać ze starszymi dziećmi. Tylko raczej niech się nie uczą robienia przekrętów - nawet tych uczciwych...

chris1970

Jeden z moich ulubionych. Cieszę się, że drugą serię obejrzę na canal plus.
Uczciwy przekręt 2
reżyseria:
USA, 2009-2010
"Uczciwy przekręt" z Timothym Huttonem w roli współczesnego Robin Hooda opowiada o grupie złodziei, która zakłada fikcyjną firmę Leverage Consulting & Associates.
serial sensacyjny
Uczciwy przekręt 2
4,2 5 1 13