PREMIERA

2012.10.20

CANAL+ PREMIUM

Uczciwy przekręt 4

Leverage IV

USA, 2011-2012

, , , , , ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 41 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Kolejna seria przygód Neda Forda i jego zespołu. Dzielny team jak zwykle ucieka się do niezwykłych metod walcząc z najróżniejszymi wyzyskiwaczami: od firm farmaceutycznych i skorumpowanych szefów wytwórni płytowych po chciwych sprzedawców samochodów.

Nathan Ford (Timothy Hutton), były detektyw specjalizujący się w nadużyciach ubezpieczeniowych, kierowany żądzą zemsty na byłym pracodawcy włączył się swego czasu do walki z nadużyciami wielkiego biznesu. Dzisiaj jego motywacją jest już chęć pomocy zwykłym ludziom, a w dziele tym wspiera go doborowa ekipa specjalistów, do której należą: znakomity haker Alec Hardison (Aldis Hodge), była aktorka i profesjonalna oszustka Sophie Devereaux (Gina Bellman), wyćwiczony w walce Eliot Spencer (Christian Kane) oraz złodziejka o akrobatycznych zdolnościach Parker (Beth Riesgraf). Ten szczególny zespół podejmuje się obrony interesów ludzi skrzywdzonych przez korporacje, z którymi jednostki nią mają najmniejszych szans. W czwartym sezonie grupie Nathana Forda przyjdzie m.in. poszukiwać bezcennego dzieła van Gogha, skradzionego serca przeznaczonego na transplantację oraz genetycznie zmodyfikowanego ziemniaka.

W natłoku produkcji telewizyjnych niewiele seriali jest dzisiaj w stanie przykuć uwagę widzów na dłużej niż dwa, najwyżej trzy sezony. Czwarta odsłona przygód Nate'a Forda i jego kompanów - współczesnych naśladowców Robin Hooda - okazała się tymczasem nie mniejszym sukcesem od poprzednich. Pierwszy odcinek czwartej serii zgromadził przed odbiornikami w USA blisko 3,5-milionową widownię, ostatni zaś - blisko 4 miliony fanów. Przeciętny wynik był wyższy o 10% od serii trzeciej, co dowodzi, że "Uczciwemu przekrętowi" przybywa sympatyków. O przyczynach popularności produkcji sieci TNT odtwórczyni roli Parker Beth Riesgraf mówiła: - To serial, który może trafić do każdego, sprawiając, że ludzie zastanawiają się nad nadużyciami ze strony wielkiego biznesu, z którymi mamy do czynienia we współczesnym świecie. Na pewno udziela się nam także poczucie satysfakcji, kiedy "ci źli" przegrywają, a "ci dobrzy" otrzymują wreszcie oczekiwaną pomoc. Identyfikacji z "dobrymi" sprzyja też świetnie dobrana obsada aktorska, w której prym wiedzie znakomity Timothy Hutton, laureat Oscara za występ w dramacie "Zwyczajni ludzie" Roberta Redforda.

- Czwarty sezon "Uczciwego przekrętu" oferuje typowe dla serialu emocje, lecz po raz pierwszy podejmuje też poważną, rozciągniętą w czasie intrygę - zauważa Chris Conaton, recenzent serwisu PopMatters. To rzeczywiście najistotniejsza zmiana, jaka zaszła w formule "Uczciwego przekrętu". Poza tym telewidzowie mogą jak zwykle liczyć na karkołomne misje grupy Nathana. - Jak zawsze towarzyszy im tykający zegar - dodaje Conaton.

ODCINEK 1. - DŁUGA DROGA W DÓŁ

Karen Scott chce odnaleźć męża, który zaginął w trakcie wspinaczki wysokogórskiej. Podejrzewa, że zniknięcie Alana ma związek z przekrętami w jego firmie. Prosi Nathana o pomoc. Ford próbuje znaleźć dowody, że firma, w której pracował Alan zajmowała nielegalnie hipoteki ludzi, którzy nie mieli pieniędzy, żeby o nie walczyć w sądzie. Żeby to udowodnić, grupa Forda musi odnaleźć ciało Alana, który najprawdopodobniej miał przy sobie dokumenty świadczące o przekrętach. Parker i Elito wyruszają w góry, Nathan, Sophie i Hardison asekurują ich z obozu u podnóża góry. Po udanej akcji wszyscy spotykają się u Nathana na kolacji. Odkrywają, że w jego mieszkaniu ktoś zainstalował podsłuch.
PREMIERA: sobota, 20 października 2011, 16:50

ODCINEK 2. - DZIESIĘCIORO MAŁYCH OSZUSTÓW

Morris Beck jest architektem i nadzorcą budowlanym. Niestety, używa tanich materiałów, co prowadzi do częstych wypadków, w wyniku których zginęły cztery osoby, dwie są w śpiączce, a sześć osób zostało sparaliżowanych. Sprawę przeciwko niemu prowadzi Judy. I to ona zatrudnia ekipę Nathana, aby zdobyli oryginalne plany z biura Becka, których potrzebuje, żeby udowodnić mu przestępstwo. Ekipa wybiera się na przyjęcie w domu Becka, na którym goście przebrani za detektywów starają się znaleźć mordercę. Niestety niespodzianka wymyka się spod kontroli, gdy ktoś faktycznie zabija gospodarza. Nathan, Sophie, Eliot, Parker i Hardison muszą znaleźć oryginalne plany i prawdziwego mordercę.
PREMIERA: sobota, 27 października 2011, 16:50

ODCINEK 3. - 15 MINUT

Ekipa Nathana musi zmierzyć się z Reedem Rockwellem, który zajmuje się czarnym PR-em. Nie broni swoich klientów, tylko atakuje ich przeciwników, tworząc i podkładając fałszywe dowody przeciwko nim. Jego ofiarą pada Ed Kelly, przyjaciel Nathana. Członkowie grupy postanawiają pokonać Reeda jego własną bronią: chcą wypromować go na gwiazdę, żeby potem zniszczyć publicznie ujawniając jego przekręty. W toku sprawy odkrywają niechlubną przeszłość Reeda. W młodości, pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek, w którym zginęła jego dziewczyna. Nigdy nie został skazany, gdyż udało mu się zmanipulować dowody. Nathan postanawia to wykorzystać, żeby pogrążyć Reeda na zawsze.
PREMIERA: sobota, 3 listopada 2011, 16:50

ODCINEK 4. - GORĄCY ZIEMNIAK

Emily Margold udało się wyhodować ziemniaka, którego zawartość witaminy A pozwoliłaby na uniknięcie ślepoty u dzieci z najbiedniejszych rodzin. Firma Verd Agra chce odkupić od niej tę odmianę i wprowadzić ją na rynek, zarabiając na tym miliony. Emily tymczasem chciałaby oddać swój wynalazek społeczeństwu za darmo. Do szefów korporacji to nie dociera, dlatego próbują ją zastraszyć. Dziewczyna zwraca się o pomoc do Nathana, ale zanim grupa zdąża zainterweniować, pracownikom Verd Agra udaje się zdobyć ziemniak. Grupa Nathana planuje, jak go odzyskać.
PREMIERA: sobota, 10 listopada 2011, 16:50

ODCINEK 5. - VAN GOGH

Charlie Lawson jest podejrzany o posiadanie zaginionego obrazu van Gogha, zrabowanego w czasie II wojny światowej. Nathan i Sophie już wielokrotnie próbowali odnaleźć ten skarb. Nie są w stanie oprzeć się pokusie i znów podążają jego tropem. Jadą do Oregonu do szpitala, w którym przebywa Charlie. Okazuje się, że nie tylko oni polują na zaginione dzieło van Gogha. Życie Charliego jest w niebezpieczeństwie. Parker próbuje go przekonać do wyjawienia, gdzie ukrył skarb, ale natrafia na przeszkodę nie do pokonania.
PREMIERA: sobota, 17 listopada 2011, 16:50

ODCINEK 6. - LUNAPARK

John Connell ukradł swojemu pracownikowi chipa z programem, który zmieni oblicze świata elektroniki. Stara się go sprzedać na czarnym rynku w Rosji. Zadaniem Nathana i jego ekipy będzie odnalezienie chipa i zwrócenie go prawowitemu właścicielowi. Wiedzą, że John trzyma program w domu. Pod pretekstem remontu ekipie udaje się wejść do środka. Kiedy już wydobywają program z sejfu, okazuje się, że Rosjanie, by przyspieszyć negocjacje z Connellem, porwali jego córkę. Nathan postanawia pomóc Johnowi w uwolnieniu córki. Na szczęście Eliot ma telefoniczny kontakt z dziewczynką, co pomaga ekipie zlokalizować miejsce jej pobytu.
PREMIERA: sobota, 24 listopada 2011, 16:50

ODCINEK 7. - ZIMNY GRÓB

Darlene Wickett z dwoma synami zajmuje się wymuszaniem pieniędzy od osób umierających i ich rodzin. Ofiary Darlene kontaktują się z Nathanem, który podejmuje się odzyskania skradzionych pieniędzy. Przy okazji zlecenia ekipa dowiaduje się, że rodzina Wickett, oprócz kradzieży gotówki, ma również na sumieniu przywłaszczanie sobie tożsamości zmarłych. Próbując zdemaskować Darlene, Nathan i Hardison przez przypadek wplątują się w porachunki z Kubańczykami, zajmującymi się handlem tożsamościami. Hardison zostaje przez nich pochowany żywcem.
PREMIERA: sobota, 1 grudnia 2011, 16:50

ODCINEK 8. - KOTŁOWNIA

Greg Sherman jest oszustem doskonałym. Nie ma takiego przekrętu, którego by nie znał. Wszystkie metody pracy Nathana i jego ekipy zostały wymyślone przez Grega albo członków jego rodziny. Nathanowi będzie więc trudno go przechytrzyć. Musi jednak spróbować. Ostatni przekręt Grega to naciąganie ludzi na zakup akcji i udawanie wziętego maklera giełdowego. Na jego tropie jest już FBI, ale Sherman cały czas im się wymyka. Nathan postanawia odzyskać wszystkie ukradzione pieniądze i pomóc FBI w schwytaniu Grega. Wraz z ekipą opracowują przykrywkę związaną z czekoladą.
PREMIERA: sobota, 8 grudnia 2011, 16:50

ODCINEK 9. - THE CROSS MY HEART JOB

Na lotnisku Nathan zauważa, jak ktoś pod jego nosem dokonuje przekrętu. Pielęgniarka Linda zostaje szantażem zmuszona do oddania ludzkiego serca, które było przeznaczone do przeszczepu dla chłopca. Żeby szanse na udany przeszczep były największe, serce może przebywać poza ciałem jedynie 4 godziny. Nathan wylicza, że aby odnaleźć szantażystów, którzy mają córkę Lindy i zwrócić serce do szpitala mają 108 minut. Rozpoczynają wyścig z czasem. Udaje im się uratować dziewczynkę, ale nadal nie mają pojęcia gdzie znajduje się serce.
PREMIERA: sobota, 15 grudnia 2011, 16:50

ODCINEK 10. - THE QUEEN'S GAMBIT JOB

Nathana odwiedza stary znajomy Jim. Prosi go o pomoc w kradzieży materiałów, które mogą posłużyć terrorystom do budowy bomby atomowej. Ekipa jedzie do Dubaju, gdzie w jednym z najwyższych budynków świata znajduje się mała część, którą muszą ukraść. W wieżowcu odbywa się właśnie międzynarodowy turniej szachowy, w którym bierze udział Olivia Livingston, córka biznesmena, którego Nathan ma okraść. Część bomby znajduje się w sejfie z najnowocześniejszymi zabezpieczeniami. Parker z pomocą Hardisona muszą dostać się do środka.
PREMIERA: sobota, 22 grudnia 2011, 16:50

ODCINEK 11. - NOCNY WYPAD

Peggy, przyjaciółka Parker, umawia się na randkę w ciemno. Prosi Parker, by poszła na spotkanie pierwsza, żeby sprawdzić faceta, z którym się umówiła Okazuje się, że to Craig Mattingly - poszukiwany przez FBI złodziej. Parker domyśla się, że Craig umówił się z Peggy jedynie po to, żeby dostać na bankiet w konsulacie Wenezueli. Parker prosi o pomoc Sophie, która jest na spotkaniu ze swoją przyjaciółką - Tarą Cole. Dziewczyny postanawiają dowiedzieć się, co chce ukraść Craig. W tym czasie Nathan, Eliot i Hardison spędzają wspólnie męski wieczór.
PREMIERA: sobota, 29 grudnia 2011, 16:50

ODCINEK 12. - NOCNY WYPAD CHŁOPAKÓW

Nathan, Eliot, Alec spędzają wieczór grając w pokera. Nieoczekiwanie do Nathana wpada kolega Jack Hurley, który wpakował się w kłopoty związane z przemytem narkotyków z Meksyku. Nathan i Jack uciekając przed dilerami chowają się w kościelnej piwnicy, gdzie odbywa się spotkanie AA. Alec i Eliot, szukając Nathana, również pakują się w kłopoty. Cała czwórka musi poradzić sobie z dwoma konkurującymi na rynku kartelami narkotykowymi.
PREMIERA: sobota, 5 stycznia 2013, 16:50

ODCINEK 13. - BIURO

Fred Bartley defrauduje pieniądze swojej firmy, a każdego pracownika który zaczyna coś podejrzewać wyrzuca z pracy. Firma którą zarządza jest na skraju bankructwa i tylko wykup jej udziałów przez większe przedsiębiorstwo może ją uratować. Stawka jest wysoka, gdyż w firmie Bartley'a pracuje większość mieszkańców miasteczka, w którym firma się mieści. Nathan podejmuje się przeprowadzenia akcji, która ma na celu pozbycie się nieuczciwego dyrektora i doprowadzenie do fuzji przedsiębiorstw. Cała ekipa dostaje się do firmy pod pretekstem przeprowadzenia szkoleń wśród pracowników. W tym samym czasie w firmie przebywa Gunter Hanzig, ceniony niemiecki reżyser, który kręci dokument o małych amerykańskich przedsiębiorstwach.
PREMIERA: sobota, 12 stycznia 2013, 16:50

ODCINEK 14. - EKSPERYMENT

Nathan dostaje zlecenie, w którym musi zbadać sprawę eksperymentów, jakie studenci przeprowadzają na bezdomnych ludziach z zespołem stresu pourazowego. Studenci należą do bractwa, które jest wylęgarnią tajnych agentów, co oznacza, że są chronieni przez wysoko postawionych ludzi. Hardisonowi udaje się nawiązać kontakt z Travisem Zilgramem, bardzo bogatym dzieciakiem należącym do tajemniczego bractwa. Eliot zgłasza się jako bezdomny ochotnik do wzięcia udziału w eksperymencie. Niestety ekipa Nathana zostaje zdemaskowana.
PREMIERA: sobota, 19 stycznia 2013, 16:50

ODCINEK 15. - KLUB SAMOTNYCH SERC

Nathana odwiedza bezduszny biznesmen Walt Whitman Wellesley IV. To typ, który Natan zwykle zwalcza, jednak Wellesley rozpaczliwie potrzebuje pomocy, jako że jego żona została porwana. Nathan podejmuje się ją odnaleźć, jednak w głębi serca jest przekonany, że to zwykła oszustka, która chciała zarobić na małżeństwie z bogatym staruszkiem. Jego ekipa wpada na ślad szajki, organizującej aukcje charytatywne, których przedmiotem są bogaci mężczyźni. Eliot i Alec wystawiają się na licytację, żeby rozgryźć mechanizmy jej działania.
PREMIERA: sobota, 26 stycznia 2013, 16:50

ODCINEK 16. - ZŁOTO

Nathan ze swoją ekipą decydują się pomóc kobiecie, która została oszukana przez firmę skupująca złoto. Hardison chce tym razem poprowadzić przekręt od początku do końca. Wymyśla niesamowicie skomplikowany scenariusz działań. Wspólnie z ekipą wkręca właścicielkę firmy Barbarę Madison, że tuż pod jej nosem jest ukryty skarb wart dziesiątki milionów dolarów. Hardison kombinuje jak może, niestety plan nie idzie do końca po jego myśli.
PREMIERA: sobota, 2 lutego 2013, 16:50

ODCINEK 17. - RADIO

Jack Latimer próbuje przekonać Nathana, aby wykradł coś dla niego z urzędu patentowego. W obliczu odmowy zwraca się do drugiego mistrza przekrętów - ojca Nathana, który podczas wykonywania zadania gubi się w zakamarkach urzędu patentowego. Nathan wraz z ekipą postanawiają go odnaleźć. Gdy udaje im się przełamać zabezpieczenia w budynku urzędu i wejść do środka, pojawia się FBI. Nathan uświadamia sobie, że to cześć czyjegoś planu, mającego na celu zniszczenie go.
PREMIERA: sobota, 9 lutego 2013, 16:50

ODCINEK 18. - ZAPORA WODNA

Nathan odwiedza w więzieniu Victora Dubenicha, który przeszło 3 lata wcześniej wylądował przez niego w pudle. Dowiaduje się, że Victor współpracuje z Jackiem Latimerem w celu zniszczenia Nathana i jego ekipy, która wychodzi z założenia, że najlepszą obroną jest atak i opracowuje plan. Niestety, od początku pojawiają się trudności, bo nie są nawet w stanie przeprowadzić rekonesansu. Latimer zna na wylot każdego z nich oraz ich współpracowników. Zdesperowani zwracają się o pomoc do swoich największych wrogów i krok po kroku starają się zniszczyć Dubenicha i Latimera.
PREMIERA: sobota, 16 lutego 2013, 16:50


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

Uczciwy przekręt 4
USA, 2011-2012
Kolejna seria przygód Neda Forda i jego zespołu. Dzielny team jak zwykle ucieka się do niezwykłych metod walcząc z najróżniejszymi wyzyskiwaczami: od firm farmaceutycznych i skorumpowanych szefów wytwórni płytowych po chciwych sprzedawców samochodów.
serial sensacyjny
Uczciwy przekręt 4
3,0 5 1 9