PREMIERA

2007.02.17

CANAL+ PREMIUM

UNDERWORLD: EVOLUTION

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film fantasy/akcja

czas trwania: 120 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Historia ta rozpoczęła się osiem wieków temu, kiedy dwóch nieśmiertelnych synów Alexandra Corvinusa (Derek Jacobi) rozpoczęło ze sobą walkę o dominację.

Marcus (Tony Curran), ugryziony przez nietoperza, dał początek arystokratycznej rasie wampirów, urodzonych przywódców. William (Brian Steele), ukąszony przez wilka, stał się pierwszym ogniwem rodu Lykanów, czyli wilkołaków uznawanych przez wampiry za prymitywne i słabsze. Wkrótce William, najpotężniejszy z Lykanów, został porwany i skazany na wieczne więzienie. W czasach współczesnych piękna wampirzyca Selene (Kate Beckinsale) i przedstawiciel obu ras Michael (Scott Speedman), walczą o życie i ocalenie ich miłości. Chcą ich zniszczyć zarówno wampiry, jak i wilkołaki. Aby zrozumieć przyczyny odwiecznego konfliktu ras, Selene i Michael postanawiają rozwiązać tajemnicę medalionu, który Michael nosi na szyi.

"Underworld: Evolution" to kontynuacja filmu "Underworld", który LEN WISEMAN zrealizował w 2003 roku. Główną rolę zagrała wówczas również Kate Beckinsale, z którą Wiseman ożenił się rok później. Na planie sequela krzesło aktorki miało już ponoć zamiast nazwiska otoczony serduszkami napis "My Sweetie". To właśnie za namową męża Beckinsale, przygotowując się do roli Selene, brała przykład z kreacji Russella Crowe'a w filmach, takich jak "Tajemnice Los Angeles". Aktorka początkowo chciała bowiem wzorować się na "Terminatorze" czy "Obcym". Dla Beckinasale rola w "Underworld" była zresztą zupełnie nowym doświadczeniem. Angielka, która robi błyskotliwą karierę w Hollywood, zdobyła sławę dzięki roli w wojennym obrazie "Pearl Harbor", a między obiema częściami "Underworld" wystąpiła m.in. w "Aviatorze" (2004) Martina Scorsese. Wiseman, amerykański reżyser i scenarzysta, ma niewielki dorobek zawodowy. "Underworld" był jego debiutem. Wcześniej asystował jedynie na planie "Dnia Niepodległości" (1996) i "Facetów w czerni" (1997). Niektóre fakty z przeszłości bohaterów sagi Wisemana są ujawnione już w "Underworld: Evolution", w której twórcy odsłaniają mroczne tajemnice z czasów historycznych oraz kilka szczegółów z dzieciństwa Selene. W kilkuletnią wampirzycę wcieliła się siedmioletnia Lily Mo Sheen, córka Beckinsale i brytyjskiego aktora Michaela Sheena, który również wystąpił w "Underworld: Evolution". Zagrał Luciana, który ukąszeniem zamienia ukochanego Selene w wilkołaka. Sheen, nominowany do BAFTY za drugoplanową rolę w "Królowej" (2006) Stephena Frearsa, widzom znany jest m.in. dzięki roli w "Królestwie Niebieskim" (2005) Ridleya Scotta czy komedii romantycznej "Pozew o miłość" (2004) z Pierce'em Brosnanem i Julianne Moore, w której zagrał szalonego muzyka rockowego. W Michaela, który podbija serce Selene wcielił się w obu częściach Scott Speedman, nagrodzony na festiwalu w Bordeaux za rolę w "Moim nowym życiu", a szerokiej publiczności znany jako Ben z serialu "Felicity". Backinsale nie ukrywała zresztą, że w towarzystwie męża i byłego partnera nie czuła się komfortowo podczas kręcenia miłosnych scen ze Speedmanem. Wiseman, żeby rozluźnić atmosferę podczas jednego z takich ujęć puścił na planie piosenkę Briana Adamsa "Everything I do, I do it for you", na co cała ekipa miała podobno wybuchnąć śmiechem.

WASZE OPINIE

dianox

genialny film, tak jak jego pierwsza część

dnc

Już wiem dlaczego film jest puszczany tak późno. Przez tę scenę erotyczną (nawet ładnie wyszła).
A czy tam było dużo brutalności? Cóż. Wampiry to nie kotki, a wilkołaki nie myszki, więc raczej lubić się nie będą... ;-)

admin

Filmy takie jak UNDERWORLD: EVOLUTION, tzn. zawierające drastyczne i brutalne sceny, emitujemy zwykle dośc póżno.
UNDERWORLD: EVOLUTION
reżyseria:
USA, 2006
Historia ta rozpoczęła się osiem wieków temu, kiedy dwóch nieśmiertelnych synów Alexandra Corvinusa (Derek Jacobi) rozpoczęło ze sobą walkę o dominację.
film fantasy/akcja
UNDERWORLD: EVOLUTION
4,6 5 1 108