PREMIERA

2013.04.28

CANAL+ FAMILY

Uroczystość

Ceremony

USA, 2010

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

Ocena filmu

0.00

Opis

Sam (Michael Angarano), początkujący autor książeczek dla dzieci, namawia starego kumpla Marshalla (Reece Thompson) na weekend poza miastem w luksusowym domu na plaży.

Marshall sądzi, że chodzi o odbudowanie ich dawnej przyjaźni, jednak Sam ma w głowie plan zupełnie inny. Właścicielem domu jest sławny reżyser dokumentów Whit (Lee Pace), który właśnie ma ożenić się z piękną Zoe (Uma Thurman). W Zoe jest natomiast zakochany znacznie od niej młodszy Sam, który zamierza nie dopuścić do ślubu. W miarę jak jego plan jest wprowadzany w życie, sytuacja obrasta emocjami, a miłość i przyjaźń zostają poddane próbie.

"To opowieść o chłopcu, któremu wydaje się, że jest mężczyzną, a na koniec zdaje sobie sprawę, że jest chłopcem" - mówił o swoim filmie reżyser MAX WINKLER, syn popularnego w USA aktora Henry'ego Winklera, zdobywcy dwóch Złotych Globów za serial "Happy Days". Popularność Maxowi Winklerowi przyniósł wyreżyserowany serial "Clark and Michael" - seria mokumentów z Clarkiem Dukiem i Michaelem Cerą w rolach aspirujących producentów, którzy wierzą, że mają przepis na telewizyjny przebój. "Uroczystość" to pełnometrażowy debiut Winklera, o którym sam mówi, że opowiada jego osobistą historię. Głównego bohatera miał początkowo grać Jesse Eisenberg, podczas gdy Michael Angarano wcielić miał się w Marshalla. Kiedy Eisenberg odpadł z projektu (zaangażował się już wtedy w "Social Network" Davida Finchera), zastąpił go Angarano, amerykański aktor włoskiego pochodzenia, który karierę w Hollywood zaczął jako 3-latek. W wieku 12 lat Angarano miał już na koncie pierwszą główną rolę w "Małym sekrecie", gdzie zagrał obok młodziutkiej Evan Rachel Wood. Ostatnio można go było oglądać w "Ściganej" Stevena Soderbergha. W "Uroczystości" partnerowała mu m.in. Uma Thurman, jedna z najwyrazistszych hollywoodzkich aktorek, z której swój filmowy fetysz stworzył sam Quentin Tarantino w takich filmach, jak "Pulp Fiction" czy "Kill Bill". Jej filmowego narzeczonego w filmie Winklera zagrał Lee Pace, znany m.in. z "Dobrego agenta" Roberta De Niro czy "Samotnego mężczyzny" Toma Forda. Steven Spielberg, po tym, jak zobaczył Pace'a w "Uroczystości", zdecydował się powierzyć mu rolę Fernando Wooda w "Lincolnie". Nieco później aktor wygrał też casting na rolę Thranduila we wszystkich trzech częściach "Hobbita" Petera Jacksona.
Uroczystość
reżyseria:
USA, 2010
Sam (Michael Angarano), początkujący autor książeczek dla dzieci, namawia starego kumpla Marshalla (Reece Thompson) na weekend poza miastem w luksusowym domu na plaży.
komedia romantyczna
Uroczystość
4,0 5 1 1